Gönderen Konu: Belediye köpek çalıyor .  (Okunma sayısı 1514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 805
 • Karma: 0
Belediye köpek çalıyor .
« : 26 Mart 2016, 22:40:20 »
 Beykoz belediyesi kitabına uydurmuş köpek çalıyor . Geçen senelerde bin bir zahmet iki yavru aldık biri çalındı.
 
daha önceki sezon arkadaşın hırsı veya hatası köpeklerimizi domuz kesti o zamandan beri o kızgınlık üzüntü sıkıntı  ile geçen sezon ava bile gitmedim .

VE BU SENE YAÞLI AMA ÇOK ÝYÝ BÝR KÖPEÐÝMÝZ BARAÐIMIZ VARDI ONDAN ÝKÝ YAVRU ALDIK BU SEFERDE ERKEÐÝNÝ BELEDÝYE GÖREVLÝLERÝ ALDI

adamlar kitabına uydurmuş birileri herhalde  diyor ki iyi köpek düşerse ben alayım onlarda onca sokak köpeği sokaklarda dolaşır iken avcının çobanın evin

tasmalı sahipli  köpeğini alıp satıyorlar . yeter ki köpek cins olsun .

Köpekler bizde her gün koyunlar ile dolaşırlar Baraklar da büyüdü 7 aylık oldu dolaşsınlar nefes açsınlar  koku tanısınlar diye şimdi ,şimdi  sürü ile dolaşıyor lar

şimdi bu barağın yavrusunu kaptırdık

Baraklar  yoldan karşıya geçiyor sürünün önünden gidiyor belediye köpeği yakalıyor götürüyor arkadaş yetişemiyor adam eldivenleri de orada bırakıyor biniyor arabaya  kaçıyor .

adamı  sonradan  yakalıyorlar  ben almadım diyor , ben alsam da asfaltta köpek görürse m alırım  kanun böyle diyor ,köpek asfaltı geçmede evine nasıl gelecek .
 bunu da belediye anlamak istemiyor. ya birisi o köpekleri ala bana getir dedi yada bu aldı birine teklif etti öyle veye böyle o güzelim barak gitti .

sizin anlayacağınız onca emek ile büyüttüğümüz barakların erkeğini  kanuna  kaptırdık  uğraşıyoruz .Bakalım yarın avukat falan bir gideyim , belediye keton da

derdimizi anlata bilecek miyiz . sahipsiz onca küpesiz köpeğe sahip çıkma sen bulduğun köpeği getir köye at sen köyün avcısının çobanının köpeğini kap kaç sen vede kanun var .
daha öncede arkadaki macarı kaptırmıştık .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL


Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 508
 • Karma: 0
Ynt: Belediye köpek çalıyor .
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2016, 15:35:54 »
 rauf bey,

evvela geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda bulunur erkek barak.

 maalesef bu legal veya illegal var olan karın ağrısı geçmek bilmedi av köpeği başıboş dolaşmaktaysa köy meydanı dahi olsa hırsızın işi bu kolluyor ve bir punduna düşürüp çalıyor bu konuda çok şikayet var,..

 başıboş sokak köpeklerinde has ırkı görmek mümkün değil hele avcı sınıfıysa ırkı belediyede olsa hırsızda olsa kaldırıveriyor, kırma veya bozuk cins köpek olarak gerisi zaten sokakta aylak aylak dolanıyor kimseler karışmıyor.

 av arkadaşımın ingiliz sarı kafa poanteri 4 aylıkken eğitim için bir çiftliğe verdi 4 yıl önce idi bu olay şikayet üzere yapılan baskınla tüm köpeklere belediye el koydu çiftlik ruhsatsızmış meğerse, arkadaşım tasmalı belgeli köpeği aldığı veterinerin yardımı ile hatır gönülle bir ayda zor aldı ama köpeklerin hepsi bir arada olduğundan diğer köpekler arkadaşın köpeğini çok hırpalamış diş izinden küçük yırtıklara kadar varmış iş ki hemen her gün gidip köpeğine kavuşmak için belediyenin yollarını arşınlayan adamdı.

 velhasıl bu örnek olsun diye yazdım, bunun gibi nice örnekler vardır avcılar arasında, bu demektirki onca emek verdiğimiz köpeklerimize daha çok sahip çıkıp daha çok tedbir almamız gerekecek , kolay yetişmiyor yeni yetişen.

 bu gibi nahoş durumlarla karşılaşmamak ümidi ile tekrar geçmiş olsun tez vakitte zağarın meraya dönmesini temenni ederim.  


saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ekrem YILDIRIM

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 657
 • Karma: 0
 • sen dürüst ol yeter
Ynt: Belediye köpek çalıyor .
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2016, 15:35:55 »
rauf abi sokak köpeği olsupta şikayet etsen gelmezler bakmazlar o vakit kör sağır olurlar işin içinmde iş varsa bakşa ... ALLAH kolaylık versin usta
Ekrem YILDIRIM
1969 Aliağa İZMİR

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 2701
 • Karma: -1
Ynt: Belediye köpek çalıyor .
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2016, 16:18:47 »
hayret bir şey ya bunu da görecekmişiz demek , inşallah bulunur abi...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL


Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 805
 • Karma: 0
Ynt: Belediye köpek çalıyor .
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2016, 16:32:01 »
Köpeği ana kent görevlileri almış ama hala köpek bulunamadı Belediye barınağına teslim etmemişler tabiki ,  baktılar ki  görüldüler  yakaladılar ya bir yere attılar köpeği yada bir yere sattılar . Köpekleri yakalamak için yem koymuşlar eldivenleri de orada kalmış  dişi biraz Daha yabani ama erkekte sokulsa da yakalanması zor aslında. Köpeklere bakan arkadaş kesinlik ile köpekleri mıncıklamaz okşamaz uzaktan sever bizi tüm köpekleri elle yakalamak çok zordur ,Avda da köpekleri  toplar iken bu yüzden çok zorlanırız anca bildikleri  tanıdıkları arabaya yorgunsa  binerler  ama , çalınması da o yüzden zordur . Dişi yi  o yüzden yakalamamışlar ama erkek nasıl oldu yakalandı ise  gitti .

Belli ki bunlar sipariş üzerine köpek topluyorlar,  getirdikleri kısırlaştırdıkları her köpekten para alıyorlarmış onun içinde kısırlaştırılmış kulağı küpeli köpekleri de alıyor kısırlaştıdık diye  yeniden belediyeden para alıyorlarmış bunlar özel şirketler , yeni usul böyle imiş meğer , buda yeni usul  bir soygun şekli .

Köpeklerde rant a alet oldu haydi hayırlısı  Biz bitirdiler sıra köpeklerin sırtından para kazanmaya geldi . Allah bu hırsız zihniyetten bizi korusun .
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2016, 16:36:38 Gönderen: A.Rauf KÝBAR »
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL