Gönderen Konu: Görmek herkese nasip olmaz...  (Okunma sayısı 9480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doğu GܓÇLܓ

• Dost Avcı
Ynt: Görmek herkese nasip olmaz...
« Yanıtla #30 : 15 Mart 2009, 04:35:53 »
Sivas'ın Ýmranlı ilçesindeyim,belki de Türkiye'de en çok kurt ve ayı popülasyonu olan yerlerden birindeyim yani.
Küçük bir örnek ; Mersin'den temmuzun 15 inde Ýmranlıya sabah 3'te inmiştim,beni almaya gelecek askeri beklerken 50 mt ötemden bir hayvan karşıdan karşıya geçiyordu,önce ne oldugunu anlayamadım köpek desem değil,kurt desem yazın ortasında üstelik şehirin içinde ne işi var.Ertesi gün sordugumda,nöbetçiler her gece  çöplere yemlenmeye,kurtların geldiğini söylediler.
Düşünün yani o kadar çok kurt var,kışın şehirin içinde gördüğüm kurt sürülerini anlatmıyorum bile,burda her sene vurulan kurt sayısını söylesem beni tefe korsunuz zaten...
Benim ne dağda ne de şehirde gördüğüm kurtlara benzemiyor bu hayvan,bir de fotonun gündüz ve de bu kadar yakından çekildiğini düşünürsek,kurt olma ihtimali bence az.
Üstelik çekilen makine normal zoom özelliklerine sahip kompakt bir makine belli ki,yani mesafe en fazla 20 mt ;)
Dogu GܓÇLܓ
1982 MERSİN

Çevrimdışı Murat TAŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #31 : 15 Mart 2009, 04:54:58 »
abi mevzu nerden nereye geldi bizde en az sızın kadar türk töresini biliyoruz burası av paylasım sıtesı sıyaset meydanı degıl şimdi bu resımdekı hayvan kurtmu? lutfen tıtreyın ve kendınıze dönun.  bu arada mardın bagogda gezmedıgım dag gırmedıdım magara kalmadı dıyebılırım bu hayvan bana rast gelmedı  ;)ama dargeçit çelıkköy köyünün hemen üstündeki çelik dagında anadolu çizgili sırtlanla karsılasdık ve ürktüm acıkcası şimdi bu hayvanla onu bırbırıne bagdasdırmaya calısıyorum bu hayvan sırtlanın yanında enık gıbı kalır amacım kalp kırmak deıl affınıza sıgınarak yazıyorum
saygılar

ne demek abi bagogda gezmişsin ne deyim dargeçitte çelik karakolundaki kapının ağzındaki roket mermisini gördünmmü :)

ben bagogda gece arkadaşlar eşek vurmuş yani görüntü diye onu yemeye geldi o sıra gördüm oparasyonda değil abi:)
Murat TAŞ
AB Rh + 1980 Elbistan K.MARAŞ     Tanrı Türkü Korusun..Mengü Tengri Köçüdür...

Çevrimdışı Murat TAŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #32 : 15 Mart 2009, 04:57:25 »
tayfun kardelşim kafana takma sen bilen bilir neyin tartışacan ben doğu arkadaşa sivasın neresinde av yapıyorsun dedim maksat bende sivasa yakınım sivas tarafında av yapıyorum belki görüşürüz maksadıydı arkadaş beni tersledi adres sorarak ava gidilmez diye yani anla sen :)
Murat TAŞ
AB Rh + 1980 Elbistan K.MARAŞ     Tanrı Türkü Korusun..Mengü Tengri Köçüdür...

Çevrimdışı Tayfun TOZKOPARAN

• Dost Avcı
  • Gezen tilki yatan aslandan iyidir.
« Yanıtla #33 : 15 Mart 2009, 18:08:00 »
Yazıyı okumaya tenezzül etmeyen arkadaşlar iki üç kurt görüp belliki kurt uzmanı olmuşlar..mesafeyi makineyi bile tahmin edebiliyorlar :-) sivas sadece imranlıdan ibaret değildir.gördüklerinizde canavardır..bozkurt sehre çöplüğe inecek kadar aptal değildir.konuyu kitlemek zorunda bıraktınız..herşeyi bildiğini sanan avcılarla değil,dinlemeyi,ögrenmeyi isteyen avcılarla tartışmayı yeğlerim...
Tayfun TOZKOPARAN
1982 İSTANBUL