Gönderen Konu: MAKİNA KİMYA YİVLİ TÜFEK FİYATLARI  (Okunma sayısı 69947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Selğuk KARAKğY

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
Ynt: MAKİNA KİMYA YİVLİ TÜFEK FİYATLARI
« Yanıtla #60 : 23 Ocak 2009, 00:17:25 »
Ümit bey..Birlikde yapalım organizasyonu.. Afrika için düşünüyorum 375i türkiye için değil..
Ansam Selçuk KARAKÖY
1976 Çorlu TEKİRDAĞ        www.ansamtaxidermy.com

Çevrimdışı ܓ.Yıldıray ÖZDEMİR

• Dost Avcı
« Yanıtla #61 : 23 Ocak 2009, 02:07:04 »
    Olabilir 6-8 aylık bir dönem içerisinde neden olmasın. Yaz sonuna denk getirirsek dahada iyi olur. Tabii oradaki şartlar sezon nedir onu çok iyi araştırıp kesin olana gitmek lazım. Zannedersem bir Türk girişiminin de orada büyük ve çeşiti bol bir avlağı vardı. Ama beş büyükler olmasın mahsur kalırız oralarda .300 mag ile şöyle orta yollu kudu ve orta av grubundan bir karışık yapar döneriz buraya. Ama trofeler 2 sene sonra geliyomuş Toni hocanın bir söyleşisinde seyretmiştim.
    Birde Alaska yapalım Ömer bey açık davet yaptı oralarada gidelim .Ciddiyim ben bir kere geliyorum dünyaya yaş geçince hiç tadı olmaz oraların.
    Selamlar.
ܓmit Yıldıray ÖZDEMİR
1969 BURSA

Çevrimdışı Ahmet EKEN

• Dost Avcı
« Yanıtla #62 : 23 Ocak 2009, 02:18:09 »
selçuk abinin yazdıklarını okurken bile kafam karıştı
benim rus çiftenin ne kadar güzel bir tüfek olduğunu daha iyi anladım
bir keklik bir çulluk avına vakti zor buluyorum bide yivli tüfekle büyük ava zaten gidemem

ama öğrenmek adına faydalı bilgiler ve paylaşım için teşekkürler
Ahmet EKEN A Rh + 1980 Kırkağaç MANİSA

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #63 : 23 Ocak 2009, 02:30:11 »
Ümit bey....
Yazar kadrosunda sevgili Bora Pir var...çok yakın arkadaşıdır bende tanırım Cem KUMRALI...Fiyatlar mütiş makul..güney afrikada...10 ar parça yaparız...Kafaları deri ve boynuz olarak getirirz yanımızda..6 ay ile 1 sene arası beklemeyiz....Ben doldururum...çok daha ucuza ve zaman kaybına sebep vermeyiz..
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı İsmail ŞİMŞEK

• Dost Avcı
« Yanıtla #64 : 29 Mart 2010, 16:20:10 »
 Arkadaşlar herkesin yivli tüfek hakkında bilgisinin olduğu belli. Benim bu konuda bilgim yok ve ilgimi çekmeye başladı. Dağ keçisinde kullanmak amacıyla ve 200-700m ' ye rahat atış yapabileceğim silah ve dürbün özelliklerini ve markasıyla birlikte söylerseniz sevinirim.

Selamlar....
İsmail ŞİMŞEK
1986 ANTALYA

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #65 : 02 Nisan 2010, 16:34:22 »
2600usd den 12bin usd arasında değişen fiyatlarla Makina kimyada yivliler mevcut..

Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Mustafa KELEŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #66 : 24 Şubat 2011, 07:20:35 »
 O0
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 06:00:15 Gönderen: Mustafa KELEÞ »
Mustafa KELEŞ
1960 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa KELEŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #67 : 13 Mart 2011, 07:05:14 »
Aklıma geldikçe yazıyorum Ömer bey...Birde şöyle bir olay var...
Yivli tüfeğin 2009 harcı 1.974,50 TL. Tüfek fiyatlarınıda yukarda gördünüz...sizin kıtadaki gibi 300 dolara yivli tüfek yok...Buda ömür boyu tek yivli tüfek sahibi olacak avcılar demek oluyor...
bir avcı tek tüfek alacağından neden magnum olmayan bir çap alıp...kendini kısıtlasın...
Hemen hemen dünya üstünde kabul gören,tüm avlarda kullanılan bir çap yerine neden
zayıf-güçsüz askeri bir çap alınsın...Sizin kıta asker ve polisleri çok sever bu çapı...(şehir içinde)
1000 mt.kağıt vurma yarışmalarıda bu çapla yapılır oralarda
     bin mt 1000 mt re ile 308 vin kaç saat te giderki düşünmeye zamanım yok.1000 mtrede kağıdı vuruyorsa 7 mm neden alsınki insanlar yada 7 mm 3000 üç bin mtrede kağıt vurmak içinmi ammada atıyosunuz bea.slm
Mustafa KELEŞ
1960 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa KELEŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #68 : 13 Mart 2011, 07:10:04 »
Ömer bey selamlar...Kitaplar ve üreticilerden başlıyalım..Ben doğduğumda evde 3 tane yivli tüfek vardı...Yivsizleri söylemiyorum....Dedem çok tanınmış bir avcıydı ALLAH RAHMET EYLESÝN...KASIMPAÞALI NEJDET DERLERDÝ....

Köpek-Domuz ilişkisi :) çok güzeldi Ömer bey...Konumuz Domuz hala diyorum 308 winchester domuza hafif kalır...1000 mt..de benim köpeği 308 tüfekle ben vuramam..Belki Bir tactical dürbün yada BDC artı ile olabilir...500 mt.de 1135 joule enerji taşıyorsa 1000 mtrede...köpek vurulsada ölmeye bilir...:) Profösyenel atışlarda kesin sonuç 30-06 dan daha iyi olduğudur....308 köpeği değilde a4 kağıdını öldürür...Bu arada ANKARAlı ekipler 1000 mt.atıyorlar domuz avında:)

hükümet ve yellenmede çok hoşuma gitti açıkcası...Ömer bey anlamadığınız şu 308 yada 30-06 alacağına Türkiye koşullarında ...Komple avcılık hayatı düşünürsek tek tüfek bir çok av mantıklısı magum çaplar....

camlar ve ayılar...Enerji --kuantum :) Yaban domuzu..Hani avrupa lirik şiirlerinde -efsanelerinde söz edilen bir canlı...:) Bence Domuzu küçümsüyorsunuz...Bir domuz avcısı olarak ben çok saygı duyarım sus familyasına....

Ömer bey dediğiniz gibi y.oto yivli yada pompalı yivliler domuz avı için biçilmiş kaftan burda hem fikiriz...Fakat devletin vermiş olduğu bir hakkı alması pekde akla yatkın değil...
Bu arada Remington 7400 308 win..çok domuz avında kullandım...Ayrıca sevgili Talip geçenlerde bir ala geyik vurdu aklıma gelmişken...Tüfek Browning BAR2 gold...ilk atış akciğer 2.atış kalp ala geyik yaklaşık 200 mt.ilerde bulundu çap 308...geçenlerdede 2 el akciğer kalp domuza..
domuz 500 mt.ilerde Bulgara çıkıyor bulgarı nerdeyse kesiyordu :)

Ömer bey bence çok güzel tartışma oluyor..Başımıda ağrıtmıyorsunuz...338 ee devam...

Bu arada ben size sorıyım...Remingtonun power level 1-2-3 fişekleri hakkındaki görüşlerinizi alıyım...Bu fişekler tek çapta müthiş değilmi...aynı kalibre 3 farklı kuvvet...Yorumlarınız bekliyorum

RASTGELE

kimki bu ankaralı ekipler 1000 mtreden vuran gercekten öğrenmek isterim selçuk bey.

Mustafa KELEŞ
1960 ANKARA

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #69 : 14 Mart 2011, 05:08:16 »
:))) Fantazi bol...Red dotla 1ooo metre atmak isteyen var angarada..
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Mustafa KELEŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #70 : 15 Mart 2011, 06:02:10 »
 ;D ;D ;D ^-^ O0
Mustafa KELEŞ
1960 ANKARA