Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MAKİNA KİMYA YİVLİ TÜFEK FİYATLARI  (Okunma Sayısı 43468 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
A.Selçuk KARAKÖY
Bölüm Editörü
*

« Yanıtla #30 : 16 Ocak 2009, 11:12:29 »

Dediğiniz gibi Ömer bey tecrübelerle sabit bazı şeyler...308le çok domuz ararsınız...Etrafımızda 10 larca kişi bizlerde dahil...Çapları hep değiştirdik...Demekki 24 yıldır sizin kaçırdığınız bişey var..
300 win.150grn fişeğe bile FEDERAL ince derili(white-tail)hayvanlar için kullanın diyorsa gerisini siz düşünün...

sizin şu 45-110 luklar ilginçdi...Diremlede vurulabilirler...5-30 metreden....
30-30 örneğiniz denk gelmişdir potnağın başına...Yani bunlar yaşananlarla sabit olayları bozmaz...Mesela demişsiniz Askeri mermi ...delip geçtiği için çok kötü zaten iyi bişey değil...Gerçekten Yivli silahla avcılık yapıyormusunuz?

Bu arada y.oto yivliler Türkiyede 2004 yılından beri avda kullanılmaları yasak...Ruhsatları bulundurmaya çevrildi...

Ayrıca şunu tekrarlıyım AVRUPA kıtasında herhangi bir ülkede DOMUZ avında 308 win.tüfekle DOMUZ avına giden bir avcı göremezsiniz...9,3X74--8,68 S  gibi bir çaplar var Domuz avı için çıkmış...Balistiklerine bir bakın...Yada görsel olarak kovanlara baksanız yeterli olacaktır sanırım...

Kısacası MKEK son 5 yıllık satışlarındada daha önce yivli tüfek alanların ...Çap değiştirdiği..Yeni başlayanlarında 7mm rem.ve 300 win.mag. tercih ettiği görülmekde....

Magnum bir tüfeğin artıları her zaman üstüne koyar...Bunu aklınızdan çıkarmayınız...

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2009, 11:15:17 Gönderen: A.Selçuk KARAKÖY » Logged

Ansam Selçuk KARAKÖY
1976 Çorlu TEKİRDAĞ        www.ansamtaxidermy.com

A.Selçuk KARAKÖY
Bölüm Editörü
*

« Yanıtla #31 : 16 Ocak 2009, 12:21:07 »

Aklıma geldikçe yazıyorum Ömer bey...Birde şöyle bir olay var...
Yivli tüfeğin 2009 harcı 1.974,50 TL. Tüfek fiyatlarınıda yukarda gördünüz...sizin kıtadaki gibi 300 dolara yivli tüfek yok...Buda ömür boyu tek yivli tüfek sahibi olacak avcılar demek oluyor...
bir avcı tek tüfek alacağından neden magnum olmayan bir çap alıp...kendini kısıtlasın...
Hemen hemen dünya üstünde kabul gören,tüm avlarda kullanılan bir çap yerine neden
zayıf-güçsüz askeri bir çap alınsın...Sizin kıta asker ve polisleri çok sever bu çapı...(şehir içinde)
1000 mt.kağıt vurma yarışmalarıda bu çapla yapılır oralarda

Ansam Selçuk KARAKÖY

Ömer SÜMER
Dost Avcı

« Yanıtla #32 : 16 Ocak 2009, 14:21:45 »

Selcuk Bey,

Sizin ve benim bu konudaki kisisel fikirlerimiz kesinlikle uyusmyor bu bir.

Ikincisi, sizin kitaplardan ezberlediginiz ve ureticilerin agzindan konusup, aynen urecilerin sizleri istedikleri gibi yonlendirmelerini ben 15 yil once biraktim. ( Amerikalilar'in genel gudme pisikolojisidir bu ve yarin doner, aaa biz yanlis yaptik bakin dogrusu bu siz bundan sonra bunu alin derler, icinde yasadigim icin biliyorum, bir cesit para tuzagi)

Bana bahsettiginiz, su 300 Magnumlar, 338 kalibreleri ben zaten burada Alaska da kullaniyorum. Neyin ne oldugunu ve ne kadar guclu kalibreler oldugunu cok iyi biliyorum. 338 Ultra Magnum'uyla 600-900 metre deniz uzerinde hareketli yuzen buzul kutlelerine cok hedef atisi yaptim. Ayrica ayni kalibreyle vurulmus iki ayi ve yedi Moose gordum. Yaptigi tahribatlari da yakindan inceledim.

Ha bana diyorsunuz ki 1000 metreye kagit atislarinda cok iyi kalibre. Peki siz 1000 metredeki hedefe kopeginizi koyup atis yapabilirmisiniz? Hani saadece kagidi deliyordu ya bu 308 mermisi. Bakin o kopegi oracikta nasil sonduruyor. Elbette domuzla kopek bir degil ama ben avcilik hayatim boyunca 1000'ye 308 le domuza atis yapmadim. Gitmez diye degil, hic ihtiyacim olmadi. 500-600 metreler de ayni sekilde. Turkiye'de yapabileceginiz domuz avlarinda maximum yapacaginiz menziller, 0-300 metredir. Ender olarak 300 metrelerin disina cikarsiniz.

Diyorsunuz ki Turkiye'de yillik yivli harci ...... kadar. Vallaha bizim orda da bir laf var, eger essege bineceksen, yellenmesine de katlanacaksin.

ELbette hukumetlerin avciyi bu sekilde soyup sogana cevirmesini tasvip etmiyorum ama, bireysel olarakda bugune kadar sesimi hic duyuramadimki birader.

Her neyse biz yine donelim senin 1000 metre kagit atislarina,

Bir av mermisinin optimum sonuca ulasabilmesi icin, o merminin optimum hiza ve optimum vakum darbesine (ki buna gavurlar Impact diyor, merminin hedefe girdikten sonra hemen ardindan vakumla, girdigi kutlenin icine soktugu basincli hava) ulasmasi gerekir. Turkiye'deki avlarda da Ayi haric, (ki bence burdaki ayilari godukten sonra bizim memlekettekiler kopek yavrusu gibi kaliyor, 308 onlarinda ustesinden gelir) 308 hem hiz hemde dusus acisindan en ideal kalibredir.

Bunu size soyle aciklayayim, bir cama elle tas atarsaniz ne olur? komple kirilir (ki onunda belli bir hiza ulasmasi gerekir)

Ayni cama sapanla bir tas atarsaniz ne olur? saadece bir yuvarlak delik ve bir suru catlaklar olusur.

Peki o ayni cama el feneriyle isik tutarsaniz ne olur? Cama hic bir sey olmaz, madde olan ISIK o kadar hizlidir ki cami kirmadan delip gecer. Ve sayet teknoloji ISIGIN hizini bugun dusurebilirse en etkili silah bugun ISIK olur.

Her neyse konumuz bilim degil, devam edelim.

Benim size ve diger avci arkadaslara anlatmak istedigim buydu. Gereksiz buyuklukte ve hizdaki kalibreleri kullanmaktan kacinin. Eger tatmin olacaksaniz, buyrun bundan sonra 50 kalibre (12.7 ucak savar mermisidir ve Alaska'da hemen butun buyuk avlarda parasi bol avcilar tarafindan kullanilir) yivlilerle domuz avina gidin.

O 24 senelik tecrubelerimde de 308 le vurdugum domuzlari pek aramadim. Yarali gonderdigim domuzlar bir elin parmaklarini gecmez. Bu hususta da saclarimi degirmende degil, bizzat elde tufek, avlaklarda agarttim ve bugun bu sonuca ulastim. Bugun bir cok avci dogal olarak yivli kullanmadigi icin 308 cekirdegiyle, 30-06 cekirdeginin ayni caplarda oldugunu bilmez. Daha dogrusu kalibre sistemini bilmez. Ama bakiyorum ki sizin bilginiz bu kanuda hakikatten fazla. Ama ayni cap ve agirliklara sahip mermilerin ardindaki barut haddine dayanarak gereksiz guclerdeki mermileri Turkiye'deki avlarda kullanmanin fantasizini anlatmaya calistim.

Bugun Turkiye'de yari otomatik silahlar kullanilmiyorsa bu benim sucum degil, kusura bakma. Ama bu tur tufekleri ithal ederken, av silahi diye resmen M-4 ve M-5 getiren zihniyetleri suclayin.

Bana gore Doomuz avlarinin en ideal silahi da yari otomatik silahlardir. Belki bilginiz vardir ama ben diger arkadaslarin da aydinlanmasi acisindan soyliyeyim, yari otomatik silahlarla, bolt action, yada halk arasindaki deyisle, mandalli yivliler arasinda, ayni kalibre ve ayni mermilerle (mesela iki askeri mermiyi bir otomatikle, birde bolt la atsaniz) yapilan atislarda mermi namlu cikis hizi aynidir. O yuzden Turkiye'de bu tur silahlarin yasaklanmasi tamamen keyfi ve bilincsizce yapilan yasaklanmis olmak icin yasaklanan bir cesittir. 

Birde diyorsunuz ki Avrupa'da adamlar domuza 308 le gitmiyor. Evet adam 50 kalibreyle de gidiyor. Bundan bana ne? Benim bugune kadar edindigim tecrubelere istinaden buldugum dogrulari sizlerle paylastim. Benim dediklerimi kabul edin diye bir iddiam da yok, ama su kagit vurma muhabbetini, bildigine inandigim balistik bilgilerini bende bir anda  sifira indirdi, bunda soylemeden edemiyecegim.

Ben sizin 338 fantazinize hic ama hic katilmiyorum kusura bakmayin.

Basinizi agrittigim icin ayrica ozur dilerim. Hayirli avlar. 
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2009, 14:36:07 Gönderen: Ömer SÜMER » Logged

Ömer SÜMER
B Rh + 1967 Alaska ABD

Ömer SÜMER
Dost Avcı

« Yanıtla #33 : 16 Ocak 2009, 14:25:31 »

ÖMER abi bana davetiye göndersenize.sizin tüfek kolleksiyonunuzu görmek ve sizinle av yapmak gerçekten güzel olacaktır. Wink  Cheesy  Cheesy  Cheesy
[/quote]

Hakancim benim kapim Turk'e her zaman acik. Turk olsun camurdan olsun, ama yeterki Turk olsun. Istedigin zaman buyur gel. Sirf sen degil, diger tum arkadaslara bu teklifim gecerli. Bana yeterki geleceginiz gunu ve ayi bildirin yeter. Gerekli organizasyonu derhal duzenlerim.

Silahlar olarak'da bir ara olmazsa resimlerini siteye atarim. (Sayet isimden vakit bulabilirsem. Su aralar denetimden geciyoruz)

Ömer SÜMER
B Rh + 1967 Alaska ABD

A.Selçuk KARAKÖY
Bölüm Editörü
*

« Yanıtla #34 : 16 Ocak 2009, 21:44:30 »

Ömer bey selamlar...Kitaplar ve üreticilerden başlıyalım..Ben doğduğumda evde 3 tane yivli tüfek vardı...Yivsizleri söylemiyorum....Dedem çok tanınmış bir avcıydı ALLAH RAHMET EYLESİN...KASIMPAŞALI NEJDET DERLERDİ....

Köpek-Domuz ilişkisi Smiley çok güzeldi Ömer bey...Konumuz Domuz hala diyorum 308 winchester domuza hafif kalır...1000 mt..de benim köpeği 308 tüfekle ben vuramam..Belki Bir tactical dürbün yada BDC artı ile olabilir...500 mt.de 1135 joule enerji taşıyorsa 1000 mtrede...köpek vurulsada ölmeye bilir...Smiley Profösyenel atışlarda kesin sonuç 30-06 dan daha iyi olduğudur....308 köpeği değilde a4 kağıdını öldürür...Bu arada ANKARAlı ekipler 1000 mt.atıyorlar domuz avında:)

hükümet ve yellenmede çok hoşuma gitti açıkcası...Ömer bey anlamadığınız şu 308 yada 30-06 alacağına Türkiye koşullarında ...Komple avcılık hayatı düşünürsek tek tüfek bir çok av mantıklısı magum çaplar....

camlar ve ayılar...Enerji --kuantum Smiley Yaban domuzu..Hani avrupa lirik şiirlerinde -efsanelerinde söz edilen bir canlı...Smiley Bence Domuzu küçümsüyorsunuz...Bir domuz avcısı olarak ben çok saygı duyarım sus familyasına....

Ömer bey dediğiniz gibi y.oto yivli yada pompalı yivliler domuz avı için biçilmiş kaftan burda hem fikiriz...Fakat devletin vermiş olduğu bir hakkı alması pekde akla yatkın değil...
Bu arada Remington 7400 308 win..çok domuz avında kullandım...Ayrıca sevgili Talip geçenlerde bir ala geyik vurdu aklıma gelmişken...Tüfek Browning BAR2 gold...ilk atış akciğer 2.atış kalp ala geyik yaklaşık 200 mt.ilerde bulundu çap 308...geçenlerdede 2 el akciğer kalp domuza..
domuz 500 mt.ilerde Bulgara çıkıyor bulgarı nerdeyse kesiyordu Smiley

Ömer bey bence çok güzel tartışma oluyor..Başımıda ağrıtmıyorsunuz...338 ee devam...

Bu arada ben size sorıyım...Remingtonun power level 1-2-3 fişekleri hakkındaki görüşlerinizi alıyım...Bu fişekler tek çapta müthiş değilmi...aynı kalibre 3 farklı kuvvet...Yorumlarınız bekliyorum

RASTGELE

Ansam Selçuk KARAKÖY

Hakan CENGİZ
Dost Avcı

« Yanıtla #35 : 16 Ocak 2009, 21:58:09 »

ÖMER abi bana davetiye göndersenize.sizin tüfek kolleksiyonunuzu görmek ve sizinle av yapmak gerçekten güzel olacaktır. Wink  Cheesy  Cheesy  Cheesy

Hakancim benim kapim Turk'e her zaman acik. Turk olsun camurdan olsun, ama yeterki Turk olsun. Istedigin zaman buyur gel. Sirf sen degil, diger tum arkadaslara bu teklifim gecerli. Bana yeterki geleceginiz gunu ve ayi bildirin yeter. Gerekli organizasyonu derhal duzenlerim.

Silahlar olarak'da bir ara olmazsa resimlerini siteye atarim. (Sayet isimden vakit bulabilirsem. Su aralar denetimden geciyoruz)

[/quote]

ÖMER abi nasip diyelim bırakalım.bir gün inşallah oda olur.mevlam insanların gönlünde ki güzellikleri onlara yaşatırmış.inşallah olur.av olmasada olur sizin o seviyeli muhabbetleriniz için de deyer. Wink sonuçta ben kalibreden falan anlamam Smiley ama muhabbet varsa orda olmaya çalışırım.CEM ABİM İYİ BİLİR. Cheesy Cheesy Cheesy

Hakan CENGİZ
A Rh + 1971 AYDIN

Fatih S.M.YAPAR
Dost Avcı

Browning phoenix Franchi black magic

« Yanıtla #36 : 16 Ocak 2009, 22:34:49 »

insan hayıflanmadan edemiyor avcılık hayatımız ,ama devletimiz sayesinde çok eksik yaşıyoruz malesef Sad
700 dolar remingtonun sitesinde yivlisi,burda kaç katı...
hadi cz alsak fiyat uygun,1,900 ruhsatı...
hey allahım sen bilirsin,bunada şükür Smiley

Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus MERSİN

Nadir ATA
Dost Avcı

« Yanıtla #37 : 16 Ocak 2009, 22:35:20 »

Güzel gidiyor dostlar..her türlü fikir kabulumuzdur..selamlar

Nadir ATA
B Rh + 1962  Sarıyer İSTANBUL

A.Selçuk KARAKÖY
Bölüm Editörü
*

« Yanıtla #38 : 16 Ocak 2009, 22:42:07 »

Malesef Fatih fiyatlar çok çok uçuk....Yapılacakda hiç bişey yok...MKEK fiyatlandırma yapmıyor..Fiyatları milli savunma Müsteşarlığı belirliyor...Ama işin garibi bu fiyatlara karşın tüfekler satılıyor...Çok az kısmı avcılar tarafından alınıyor...

Ansam Selçuk KARAKÖY

Fatih S.M.YAPAR
Dost Avcı

« Yanıtla #39 : 16 Ocak 2009, 22:57:19 »

ben keklikteydim geçen hafta,babamgil domuza gitti,bir domuza 7 el atıp zor yıkıyorlar fotosunu gördüm,tamam hayvan iri ama 7 el abi çalıda bir oyana bir bu yana yürmüş durmuş bu arada köpeklerde babamgilde risk altında,olsa bir 300 win. tek atışta dürülse kalsa olmazmıydı Wink
bakalım bende devletimin bana uygun gördüğü silahla tek parça halinde kalarak bir domuz avlamaya veya avlanılmamaya çalışacam Grin

Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus MERSİN

A.Selçuk KARAKÖY
Bölüm Editörü
*

« Yanıtla #40 : 16 Ocak 2009, 23:02:08 »

Korkucan domuzdan korkmadınmı saygı duymadınmı iş sakat....Sen sen ol kalın bir ağaç gözüne kestir her zaman Smiley

Ansam Selçuk KARAKÖY

Nadir ATA
Dost Avcı

« Yanıtla #41 : 16 Ocak 2009, 23:06:48 »

Korkucan domuzdan korkmadınmı saygı duymadınmı iş sakat....Sen sen ol kalın bir ağaç gözüne kestir her zaman Smiley
Smiley

Nadir ATA
B Rh + 1962  Sarıyer İSTANBUL

A.Selçuk KARAKÖY
Bölüm Editörü
*

« Yanıtla #42 : 16 Ocak 2009, 23:30:58 »

Valla Fatih alınma....Ben ormanda 9 kaplan..şehirde 1 aslan..Evde yavru kaplan gücündeyim...Dedem derdi...ormanda çok agresifsin..korkusuzsun...Seni bigün domuz ciğniycek...Smiley....Ciğnermiş...Smiley

Ansam Selçuk KARAKÖY

Fatih S.M.YAPAR
Dost Avcı

« Yanıtla #43 : 16 Ocak 2009, 23:47:29 »

zaten domuz avcısında o özellikler olmassa zor Grin
bizim ekipte hiç fena değil,kardeşim canlı domuzun(yaralı yerde yatarken)üzerine basıp atlamıştı(ölü sandı bilerek değil) Grin
babam bir keresinde domuzla güreşti Grin
beni sorarsan halazırda,avmı avcımı olduğumun belli olmadığı bir an yaşamadım domuzda Grin
bizim meralarda uzak atışlar çok zor çalılı olduğu için genelde 15 ila 30 metre,nadiren bunun üstüne çıkar,yani galibiyetle mağlubiyet arasında çok ince bir çizgi var,ama heyecanıda çok artırıyor ne yalan söyleyeyim Smiley

Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus MERSİN

Ömer SÜMER
Dost Avcı

« Yanıtla #44 : 17 Ocak 2009, 04:58:48 »

Selcuk Bey tekrar merhaba,

Ben son noktayi koymustum ama, isin icine aileler karisinca dayanamadim.

Zira, tecrubeler duvarda asili tufeklerle olculecekse, ben minimum uc gobek oteden baslamam lazim. Allah rahmet eylesin dedemin babasi Rusya'da Osmanli'nin Askeri Atese'ligini yaparken, bizzat Rus Cari'nin hediye ettigi silahlari aile arsivinde hala saklariz. Baba tarafindan Rizeli olmamiza ragmen dedemin babasini Rizel'i avcilar pek bilmez, adamcagiz memlekette kalmaya pek vakit bulamazmis isinden gucunden, ancak dedemin babasinin Rusya'dan peyder pey getirdigi, karibu, kutup ayisi vs. postlari, sulaleden cesitli ailelerin evlerini hala susler.

O acidan ben degil, Babam seftalide vitaminkenden baslarim ki bu artik iyice ben bilirim, sen bilirsin cekismesine girer. Ben o iddialari 25 yaslarindayken biraktim. Istersen bu konuyu tartistigimiz konunun tamamen disinda tutalim.

Ama ben seni bilgimle doverim tarzindaki cikislarin ve yazilarina, bu konuda bilgisi dogal olarak az olan (kesinlikle yanlis anlasilmaktan siz diger avci arkadaslarimi tenzih ederim) ve yivli alma egilimli olan avci arkadaslarimiza, yine bence Turkiye avlari icin gereksiz olan buyuk kalibreleri almamalarini onerdim. Bu konuda sahsi ve nacizane fikrimi beyan ettim.

Yazilarinizdan anladigim kadariyla buyuk kalibre sizde bir saplanti olmus. Bana diyorsunuz ki bir tufekle tum avlar. Yok oyle, o zaman hemen essegi hatirlatirim size. 30-06 ile keci avina giden avci bence avci degildir, birak 338 fil tufegini.

Bahsettigin mermileri kullanmiyorum, bir bilgim de yok, arastirmiyorum da. Remington yivli mermileri benim ilgimi cekmiyor.

Kullandigim kalibre/mm'lerde beni tatmin eden cekirdek ve mermileri 1997 yilinda kesfettigim. Tum yivli silahlarim icin de ayni marka ve ayni cekirdek cesidini kullaniyorum. Winchester Fail Safe'den  gayet memnunum. (45/70 Government haric)

Zira avlandigim avlaklarda, her ne kadar ayi avlamasamda elindeki tufek/tabanca bir Greezly'i yikabilecek gucte olmasi gerekir.

O yuzden "S,S" kanunu kullandigin kalibre + mermi + aticiligin = hayatin,

Turkiye'de ise bu esitligin sag tarafindaki, %99 "AV"in oluyor.

Domuza saygi olayinda ise, sayet siteye yazdigim ozellikle domuz avi animi okusaydiniz, domuz avina verdigim onemi ve duydugum saygiyi bir nebze anlayabilirdiniz.

Anliyorum ki okumamissiniz. Hos zorunda da degilsiniz ya.

O 1000 metredeki hedefe de oyle cicili bicili durbunlerle atis yapmaya gerek yok, adi uzerinde "tactical", adam oldurmek icin dizayn edilmis bir durbun.
1000 metrede av hayvaninin uzerinde kullanan bol parali katalog avcilardan degilim ve tasvipde etmiyorum. Para tuzaklarina pek fazla takilmayin ava da biraz sans verin, ama hemen ekliyeyim leupold VX-III o isi cok guzel goruyor. (test edildi onaylandi, Hair-trigger la sasmiyor) Ayni durbunun ZEISS gibi Swarovski gibi, astronomik rakamlarla satilani da var. Eeeee ne kaaa ekmek o kaaa kofte.

Bu arada iki yil once gittigim Moose avinda benimle beraber eve eli bos donen bir avci daha vardi. Ben goremedigim icin elim bos dondum. O arkadas vurmasina ragmen bos dondu. Yine O arkadasta 338 Ultra Magnum kullaniyordu. Atisini yapmis, Moose vurmus, 5 mil arazide kan izi takip etmemize ragmen hayvani bulamamistik. Demekki bazen o fil tufekleride geyikleri yikamiyormus. Eger ates ettiginiz tum hayvanlari oldureceginizin garantisini veren bir silah ureticisi biliyorsaniz lutfen burda ilan edinde biz nacizane kullari da bu tufekten ucun kiyin almaya calisalim.

Sizin bana vermeye calistiginiz ogudun bir degisik versiyonunu da ben size vereyim, 308'I HIC KUCUMSEMEYIN. SIZI SASIRTIR. Ve 308 BANA GORE guzel bir Turkiye kalibresidir. Sizin mentalitenizle bir cok ava 308 le gidebilirsiniz. (hani su harclardan ve silah fiyatlarindan dolayi ikinci bir silaha ihtiyac duymamak icin)

Ben sahsi fikirlerimi saadece beyan ettim. Bu yasima kadar cok katalog avcilariyla tartismalara girdim. Birakin onlarin sonucu da bende kalsin, o da benim 43 yillik hayat sirrim ve hazzim olsun.

Artik yoruldum, aman diyeyim n'olur bundan sonra beni mazur gorun, su iki satir yazida bile yoruldum, zira insanin bu tur konuda yuz yuze konusup kendini ifade etmesi bile zorken,, oturup yaziyla ifade etmesi hakikatten cok daha zor geliyor.

Ben silah ve mermileri, hem bu isin duayenleri tarafindan yazilmis kitaplardan, hemde birebir kullandigim ve edindigim tecrubelerden aktarmaya calistim. Derinlemesine arastirmaci kisiligimi daha once yazdigim gibi 15 sene once biraktim. Elbette bu demek degildirki yeni cikan urunleri okumuyor, denemiyor yada test etmiyorum. Elbette elimden geldigince ve bulabildigim kadar kullanip deniyorum, ama Fail Safe'in uzerine henuz bir mermi de bulamadim. Bu konuda artik doyum noktasina ulastim. Tatmin oldugum kalibreleri ve mermileri bulmus birisi olarak, yer yuzundeki av hayvanlarida bolgelere gore belli olunca, neyi nerde nasil kullanacagimi gayet iyi biliyorum artik. Bazi seyleri o kitaplarda yazmazlar, bunu da aklinin bir kosesine koyarsan bir buyugun olarak sevinirim.

Cevreye verdigimiz rahatsizliktan dolayi ozur dilerim. Hepimize hayirli, kazasiz belasiz, cezasiz avlar dilerim. Hoscakalin.

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2009, 10:59:48 Gönderen: Ömer SÜMER » Logged

Ömer SÜMER
B Rh + 1967 Alaska ABD

Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: