Gönderen Konu: Dürbün ve Red Dotlar  (Okunma sayısı 12836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı H.Yüksel KOÇERDİN

• Dost Avcı
  • Avlarınız mutlu sonlanır inşallah.
Ynt: Dürbün ve Red Dotlar
« Yanıtla #15 : 02 Mayıs 2009, 02:10:36 »
Sayın Ansam Selçuk, 2. sıradaki yarıotomatik fotoğrafını görünce sormadan edemedim, tüfeğe monteli bir dürbün aparatı ve üzerine monteli bir reddot görünmekte. Yıllar önce denemiş olduğumdan sormak ihtiyacı hissettim, o reddot ile aynı ölçülerde yani kısa ve geniş bir dürbünü kullanmaya çalıştığımda dürbünün ayakları ezilmişti, kısa ve geniş, çift yönlü bir dürbündü, bir tarafından nişan alınca artı ile diğer taraftan nişan alınca iki omuz ve baş üst hizasından nişan alabiliyordunuz. Aslında hoş bir şeydi ve ziyan oldu.  Reddotta bu problemi nasıl aştınız? Tüfeklerimde gez yok ve o şekilde atış yapıyorum ama reddotta  ayak ezilmesi sorununu ortadan kaldırabiliyormuyuz diye sizden fikir almak istedim. 
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2009, 02:55:11 Gönderen: H.Yüksel KOÇERDÝN »
Hamza Yüksel KOÇERDİN
B Rh+  1972 ANKARA

Çevrimdışı A.Selğuk KARAKğY

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #16 : 02 Mayıs 2009, 03:16:45 »
remingtonun orjinal ayağı ve çok kötü sayılmıyacak bir red dot takılı tüfekde...böyle bir kombinasyon olunca..Hiç bir şekilde ne ezilme ne aşınma olmuyor..

Ayrıca RED DOTun ayağı 7/8 dovetail yani dar değil çok geniş...Yani 22lik yada havalı tüfek ayağı değil..red dotda havalı tüfek yada 22lik için olan dar ayaklı olanlardan değil...

Þimdi sizdeki ezilme problemi..tüfeğin üstüne koyduğunuz ince kanal yada tüfeğin üstünde fabrikasyon kanallar yüzünden olmuşdur...Dürbün bilezikleride dardır...ezilmeyi bırakın 2 atışda dürbünün ayarı kaçar...

Ayak ve Base kalitesi çok önemli....

Bu nedenle en iyi çözüm dovetail kalın basei..tüfeğin gövdesini delip sabiltemek..Ondan sonra ister dürbün ister red dot kullanılabilir...

Benim orjinal aparat bile 10-20 atışdan sonra gevşeme yapıyordu...50 metrede bu gevşeme 5 parmak alt vurduruyordu.....

Selamlar..
Ansam Selçuk KARAKÖY
1976 Çorlu TEKİRDAĞ        www.ansamtaxidermy.com

Çevrimdışı H.Yüksel KOÇERDİN

• Dost Avcı
  • Avlarınız mutlu sonlanır inşallah.
« Yanıtla #17 : 02 Mayıs 2009, 04:14:43 »
Ansam Bey ilginiz ve cevabımız için teşekkür ederim, tüfeğin kasasını deldirmeyi tüfeğin orijinalliğini bozmak istemeyişim nedeniyle kabul etmemiştim. Zaten düz namlunun atış mesafesi ve yaptığımız atışların mesafeleri göz önüne alındığında zaten tüfeğin orjinalliğini bozmaya da gerek olmuyor. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Tanıştığımıza memnun oldum, selamlar...
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2009, 04:21:23 Gönderen: H.Yüksel KOÇERDÝN »
Hamza Yüksel KOÇERDİN
B Rh+  1972 ANKARA

Çevrimdışı Serkan KARTALKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #18 : 02 Mayıs 2009, 04:34:01 »
ansam abı bılgılendırme ıcın tesekkurler keske fıyatlar el yakmıcak cınsten olsa bırde buyuk av yapabılsekte boyle tufeklerı rafımıza asabılsek  ;)bende cok sey ıstedım herhalde ;D ;D
Paylaşım için teşekkürler Selçuk.
O dürbünlü  yivlileri görünce arzu etmemek elde degil.
cengız abım cok dogru soylemış[/color]
Serkan KARTALKAYA
A Rh + 1982 Kağıthane İSTANBUL      

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #19 : 02 Mayıs 2009, 05:04:26 »
Sevgili Serkan gerçekden Türkiye şartlarında yivli tüfek sahibi olmak çok zor....Ama bir kere bu meret bulaşınca adama...Durum ne olsada bir yol buluyosun...Nerden biliyorum....Ben örneğim :)
Ansam Selçuk KARAKÖY

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #20 : 02 Mayıs 2009, 05:07:43 »
Merhabalar Selçuk bey, ben azılı avına yeni başladım.Avda hele azılıda hata payının ne kadar insanı tehlikeye sokacağını biliyorum.Bu nedenle ekipmanlarımın tam olmasına özen gösteriyorum.Benim elimde 12 çap ta otomatiğin sulug namlusu var.bu tüfeğe ret tod nasıl takılır buna göre ayakları varmı.Bu dürbünün fiyatları nerelerde ve nasıl temib edebilirim.Þimdiden teşekkür ederim.(Hayalim sizin gibi tüfeklerden anlayan bir avcı arkadaşa yakın olmak veya bilgi sahibi olmak.Ýnanın sanki japonca bilmiş kadar farklılığınız ver benim yanımda)

yazdıklarınızı şu an görüyorum Mehmet bey....
Tüfeğinizin markası nedir?
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Serkan KARTALKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #21 : 02 Mayıs 2009, 15:03:09 »
selcuk abı dogru soyluyorsun bulastımı bırakılmıyor ama ben buyuk avlara gıden bırı degılım teneke delmek ıcınde o paralar baglanmaz gercı oyle bır tufek alınca insan rahat duramaz ver elını yurtdısı tabıkı hersey cuzdana bakıyor selcuk abı yapma guzel paylasımlar ama bızlerı gaza getırıyosun cakı konusu actın hemem alıs verıse gıttık  :D :Dkart olayı cok guzel abı cuzdanda unutursak buyuk problemler cıkar sankı :D :D
Serkan KARTALKAYA
A Rh + 1982 Kağıthane İSTANBUL      

Çevrimdışı Serdar ܓLKER

• Dost Avcı
« Yanıtla #22 : 22 Temmuz 2009, 17:26:54 »
Sayın A.Selçuk KARAKÖY size daha önce mail adresinizden ve başka bir forumdan defalarca tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak için yazmış ve size çok defalar sorduklarımla rahatsızlıklar vermiştim hakkınızı helal edin lütfen. Bu güzel platformda sizin olmamanız düşünülemezdi zaten size sormak istediğim küçük bi problemim var Armsan RS-X2 PumpAction tüfeğimi sonunda aldım ve EOtech 552 replica Holosight'ı üzerine taktım sıfırlama yapmak içinde Sightmark Namlu içi Boresight'ımda elime yeni ulaştı şimdi sizden ricam bu kombinasyonu sürekli Remington Slugger High Velocity Slugs (magnum) mühimmat ile kullanacak olduğumdan tüfeği kaç metrede sıfırlamamı tavsiye edersiniz ayrıca tüfeğin üzerinde 532nm LazerPointer'de mevcut değerli görüşlerinizi sabısızlıkla bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Serdar ܓLKER
1981 SAKARYA

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #23 : 23 Temmuz 2009, 03:27:06 »
serdar bey....Ýnşallah aldığınız replica kurşun hassasiyetine sahip çıkar....Yani her atışdan sonra DOT bir yerlere kayıp sıfırlamayı bozmaz.....

Antalyada avlanıyorsanız sizin oralar genelde açıkdır....75mt.tavsiye ediyorum

SELAMLAR
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Serdar ܓLKER

• Dost Avcı
« Yanıtla #24 : 24 Temmuz 2009, 19:11:25 »
Selçuk bey yardımlarınız için çok teşekkur ederim şuan için dot'ta bir problem yok keşke siparişi vermeden önce sizi tanımış olsaydım ATN tavsiyenizi kesinlikle değerlendirirdim iyi forumlar
Serdar ܓLKER
1981 SAKARYA

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #25 : 25 Temmuz 2009, 03:26:45 »
Teşekkürler.....

RASTGELE
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Serdar ܓLKER

• Dost Avcı
« Yanıtla #26 : 05 Ağustos 2009, 17:00:35 »
Merhaba Selçuk Bey
Yine ben; EOtech (Replica) hakkındaki endişelerinizde haklıymışsınız gerçektende atış istikrarı sağlamak mümkün değil ayrıca çok basit bir cihaz insana güven vermiyor her an bir problem çıkaracakmış gibi bir his oluyor insanın içinde bununda nedenli rahatsızlık verici bir durum olduğunu hiç şüphesiz çok iyi tahmin edersiniz.
Selçuk Bey 80 USD yi sineye çekip tekrar arayışlara başladım ilk hedefim sizin tavsiye ettiğiniz ATN olucak ikisi bu link te http://www.opticsplanet.net/atn-laser-sights.html    bir taneside bu linkte  http://cgi.ebay.com/Red-Dot-ATN-RS-34-XBOW-CROSSBOW-EXCALIBUR-Rifle-scope_W0QQitemZ120380621800QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1c073e83e8&_trksid=p3286.c0.m14   olmak üzere üç adet reflex sight belirledim
1-ATN Ultra Sight Red Dot Reflex Sight DTRXULSTM

2-ATN Digital Ultra Sight Reflex Scope DTRXULSTDS

3-Red Dot  ATN RS-34 XBOW CROSSBOW EXCALIBUR & Rifle scope

sizden ricam bunlardan hangisini tavsiye edersiniz siz ATN’nin hangi modelini kullanıyorsunuz atıları eksileri nelerdir temin konusunda yardımcı olabilirmisiniz (Tabiki emeğinizin karşılığınıda ödemek isterim) ayak genişliği kaç mm dir, tavsiye edeceğiniz ATN den daha kaliteli başka Reflex Sight varmı şimdiden çok teşekkür ederim  
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2009, 17:10:40 Gönderen: Serdar ÜLKER »
Serdar ܓLKER
1981 SAKARYA

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #27 : 05 Ağustos 2009, 18:04:14 »
1 numaradaki ATNyi alın..
Ayağı dovetail base...Yani geniş..
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Serdar ܓLKER

• Dost Avcı
« Yanıtla #28 : 05 Ağustos 2009, 18:36:20 »
çok teşekkürler
Serdar ܓLKER
1981 SAKARYA

Çevrimdışı Serdar ܓLKER

• Dost Avcı
« Yanıtla #29 : 13 Ekim 2009, 22:50:23 »
Merhaba Sn Ansam Selçuk bey sizin tavsiyeleriniz neticesinde (ATN Ultra Sight Red Dot Reflex Sight) almaya karar vermiştim ama malesef temini konusunda henüz hiçbir aşama kaydedemedim.
Sizden ricam eğer sizde kullanmadığınız yada fazla olan varsa bana satarmısınız. teşekkürler

Serdar ܓLKER
1981 SAKARYA