Gönderen Konu: SABOT  (Okunma sayısı 17923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat TAŞ

• Dost Avcı
Ynt: SABOT
« Yanıtla #45 : 08 Aralık 2008, 01:13:08 »
Teşekkürler abi
Murat TAŞ
AB Rh + 1980 Elbistan K.MARAŞ     Tanrı Türkü Korusun..Mengü Tengri Köçüdür...

Çevrimdışı Tahir ARI

• Dost Avcı
« Yanıtla #46 : 18 Ekim 2010, 20:44:12 »

ilk olarak hepinize çok teşekkür ediyorum faydalı bilgileriniz için, sitenize yeni katıldım ve çok memnun kaldım... sabotlar ile ilgili ve bunları atan namlular ile ilgili daha eski yazılarınızıda okudum ve bu namlu veya şokları yaptırabilceğimizi yazmışsınız ... nerede veya nasıl yaptırabiliriz , yardımcı olursanız memnun olurum.. daha önce bu tür namlu ve mühimmat hiç kullanmadım, bizim klasik tek kurşunlarımız irir domuzlarda zaman zaman etkisiz kalıyo , bu hususlarda denemeyi düşünüyorum
Tahir ARI
1984 Lüleburgaz KIRKLARELİ

Çevrimdışı Cüneyt NOYAN

• Dost Avcı
  • YA OLDUĞUN GİBİ GÖRܓN YADA GÖRܓNDܓĞܓN GİBİ OL.....
« Yanıtla #47 : 18 Ekim 2010, 22:15:20 »
Cüneyt NOYAN
1977 Çeşme İZMİR

Çevrimdışı A.Selğuk KARAKğY

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #48 : 20 Ekim 2010, 00:51:01 »

ilk olarak hepinize çok teşekkür ediyorum faydalı bilgileriniz için, sitenize yeni katıldım ve çok memnun kaldım... sabotlar ile ilgili ve bunları atan namlular ile ilgili daha eski yazılarınızıda okudum ve bu namlu veya şokları yaptırabilceğimizi yazmışsınız ... nerede veya nasıl yaptırabiliriz , yardımcı olursanız memnun olurum.. daha önce bu tür namlu ve mühimmat hiç kullanmadım, bizim klasik tek kurşunlarımız irir domuzlarda zaman zaman etkisiz kalıyo , bu hususlarda denemeyi düşünüyorum

Böyle bir namluyu yada şok tüpünü Türkiyede yapanlar olabilir..Fakat siz bu işi yanlış anlamışsınız :)Ben yapanların dandik yaptığından bahsetmişdim...Zaten üretimi yasak,italatı yasak....Anlayın yani

Fakat şöylede bişey var...Usada tanıdığınız varsa şok tüpü bulmanıza yardımcı olur...Sarsılamz hariç diğer yerli tüfeklere Beretta şok tüpleri oluyor buda tiyo olsun size...

RASTGELE
Ansam Selçuk KARAKÖY
1976 Çorlu TEKİRDAĞ        www.ansamtaxidermy.com

Çevrimdışı Sezgin FİLİZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #49 : 20 Ekim 2010, 04:23:52 »
soluksuz sonuna kadar okudum arada remigtonun tek kurşununuda almadım değil hani oda çok iyi bir bilgi oldu. Çünkü piyasada çok fazla konuşulan cümle var. şu marka şu tüfek şu namlu şu fişek vs. vs.
Farkınız her söylediğiniz bir şeye dayanıyor taktir ediyorum sizi ve yorum yapanları
teşekkürler...
Sezgin FİLİZ
1980 Mudanya BURSA

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #50 : 20 Ekim 2010, 05:00:46 »
Rastgele
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Tahir ARI

• Dost Avcı
« Yanıtla #51 : 21 Ekim 2010, 21:25:20 »

Böyle bir namluyu yada şok tüpünü Türkiyede yapanlar olabilir..Fakat siz bu işi yanlış anlamışsınız :)Ben yapanların dandik yaptığından bahsetmişdim...Zaten üretimi yasak,italatı yasak....Anlayın yani

Fakat şöylede bişey var...Usada tanıdığınız varsa şok tüpü bulmanıza yardımcı olur...Sarsılamz hariç diğer yerli tüfeklere Beretta şok tüpleri oluyor buda tiyo olsun size...

RASTGELE
çok teşekkür ederim , zaten iki fündür araştırıyordum, bu şokları ve namluları huğlunun birkaç ustası yapabilme cesareti göstermiş onların da bikaçı hala içerde imiş 10 yıldan başlıyomuş  :))
Tahir ARI
1984 Lüleburgaz KIRKLARELİ

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #52 : 22 Ekim 2010, 02:38:26 »
:)
Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Ömer SܓMER

• Dost Avcı
« Yanıtla #53 : 22 Ekim 2010, 16:06:49 »
Ustad, uzun seneler yivli kullanan biri olarak,
Hep kendime sormusumdur ve cevabini asla net olarak alamadim/bulamadim!
12 numara veya muadili av tufeklerinde namlunun ucuna takilan ve kanaatimce cok kisa ve sakincali olan bu soklari kullanmak ne kadar saglikli?
Ayni soruyu formda bir arkadasim daha sormus, cekirdek yatagindan namlu ucuna kadar izledigi yolda donmeden ilerliyor ve son anda, yani namluyu terk etmeden yiv-set'e carparak donme ivmesi aliyor. Bu sence saglikli bir sistemmi? zamanla yapilan atislarda bu soku bozmazmi?
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2010, 19:29:25 Gönderen: Ömer SÜMER »
Ömer SܓMER
B Rh + 1967 Alaska ABD

• Bölüm Editörü
  • *
    • ANSAM TAXIDERMY
« Yanıtla #54 : 25 Ekim 2010, 00:34:43 »
Þok nasıl bozulacak?Çulluk için saçma atılırsa bozulabilir..Ama sabot adı üstünde zaten kılıflı..Normal orman tipi kurşunlarda yumuşak..

Ansam Selçuk KARAKÖY

Çevrimdışı Seçkin KEBAPÇIBAŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #55 : 31 Ocak 2011, 02:01:49 »
Bilgilendirme için teşekkürler.
Seçkin KEBAPÇIBAŞ
1970 İzmit KOCAELİ