Gönderen Konu: 2018/2019 sezonu son buldu.  (Okunma sayısı 132 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
2018/2019 sezonu son buldu.
« : 05 Mart 2019, 02:30:03 »
 bu sezon herşey berbattı,

bıldırcın üveyk keklik sezon boyu görmedim, karatavuk öterardıç Allahtan varda kuşa tetik kestim ördek tahtalı zaten yok domuz ekip sağlamsa olur eee, oda yok  bu sene 6 kez kota alıp av gittim karatavuk ve öterardıç olmasa bu sene avcı sayılmayacaktım

yine çalgı çengili kaset işleri had safhada rif vadisi boyunca türkiye sınırları kaset yasağı var imiş ama sen ben o uyuyor gerisi avı katlediyor vergiyide sen ben o ödüyor gerside sana bana ona enayilik ettiğimi söylüyor kim haklı kim haksız haydi beya gelde ikileme düşme.

yok kaset yasakmış ovada yerli bıldırcın bile yokki göç ne kelime,..

angıt kazı avı yasakmış ula gidin görün takır takır vuruyormuş iç bölgeler yasak ne kalime,..

limit şuymuş falan filan hepsi fasarya bel legal avcı olarak av ve avcılığı doğa ve yabanı seviyorum,
 sürdürülebilir avcılığa kim köstek oluyorsa allahta onu bildiği gibi yapsın ne diyeyim ıslah olmaz cehalete lafta kar etmez yasakta.

cehaletin pençesinden biran evvel kurtulup refaha toplum bilincinin üst seviyelere taşınacağı yeni nesilleri doğru yetiştirmek ümidiyle veya rüyasıyla umarım herşey güzel olur dua ve temennilerim o yönde.

enderin sevgi saygı ve selamlarımla avcı olan avcıya doğasını avını koruyan her ferde sonsuz teşekkürler.

sağlıcakla kalınız.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
Ynt: 2018/2019 sezonu son buldu.
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2019, 22:05:15 »
Tarlalar boş tarım yok tarım olmayan yere tarla kuşuda gelmeyecek hali ile  . bu seferde olana yüklenir ise millet oda bitecek bıldırcın üveyk ekinden beslenen hayvan  bu yıl ayçiçeğini bile dışarıdan ithal ettik . Artık şahsen avı braktık şimdi balığa devam ..
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2019, 02:59:05 »
Tarlalar boş tarım yok tarım olmayan yere tarla kuşuda gelmeyecek hali ile  . bu seferde olana yüklenir ise millet oda bitecek bıldırcın üveyk ekinden beslenen hayvan  bu yıl ayçiçeğini bile dışarıdan ithal ettik . Artık şahsen avı braktık şimdi balığa devam ..

rast gelsin ustam,

corafi konum güzel ama ava avcı baskısı en yoğun pazar oluyor göçmen kuş den gelirse av yapabliniyor bu 3 gün av günü pazar olması baskısıyla sektede konya ovasından kalkan göç Torosları geçene dek kaset yiyor dağ köyleri bıldırcını hafta arası kaçak avcılıkla kırıyor artık ne hikmetse bakanlıkta 1000-1500 metrede bıldırcın kotası alana ses etmiyor alan memnun satan memnun sanki ama ben memnun değilim legal avcının kısmetini illegal avlananlar katlediyor 2 yıldır bıldırcından kanat yok köpek kokuya dahi girmedi bu sene.

dediğiniz gibi arazi ekenek tarım ve yamyamlık kısırlaştırdı.

saygılarımla .
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2019, 15:14:41 »
 ustam balıktada kısırlaşma had safhalarda,

bol iskorpit plato kayalıklarda sahilden çıkmakta hele şuan yer gök balon denen illetle dolu 3,5 kilo civarı önceki hafta 2 kilo civarı geçen hafta sonu akrabam sahil bölgede yazlığın önünden olta atmış ratı kırıyordu kalama vermeme rağmen elle çektim dalga kumsala atmasa çekemezdim gibi yorumları vardı kediler bayram etti fleto yapıp dolaba attım her gün bir öğün veriyorum artık kediler ağayıma dolanır oldu

çipura çok az levrek gibi çok cırmalamayla birkaç belki yakalanıyor,

sarkoz melanur kefal sarpa büyümeden trol gırgır veya sahilde çevrilen ağlarla daha büyümeden katlediliyor göç balığına denk gelirsek iskenderum körfezine gelip gidişlerinde belki oda adam gibi tavalık veya trofe değerinde büyük balık yakalanabiliyor dalış bilgelerinde aslan balığı gören avcı sayısı oldukça fazla en meşhur dalgıç meralarından eli boş dönen çok avcı var yani tükenişe doğru yol almaktayız sonumuz herşeyde olduğu üzere pekte hayra alamet değil bu bilinç ve zihniyette gittiğimiz sürece olmayacakta benim şahsen ümidim yok kalmadıda günü kurtarmak var olan kalan güzellikleri yaşamakla elimden gediğince korumakla idare ediyorum.

en derin saygı ve sevgilerle esenlikler içinde kalınız.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN