Gönderen Konu: 2008 ARALIĞINDA VURDUĞUM TAVŞAN  (Okunma sayısı 1281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Bölüm Editörü
  • *
2008 ARALIĞINDA VURDUĞUM TAVŞAN
« : 20 Haziran 2009, 01:37:32 »
2008 av sezonu, aralık ayı. Bayram başkan dedi ki güzel tavşan var, gidelim. Dağa doğru tırmanıyoruz dik bir yamaç var, çıktım üstüne.Karşı yama net bir şekilde görünüyor. Yama öyle dik ki kozalaklar yuvarlanıyor. Tabi benim acemi köpek, yuvarlanan bu kozalakların peşinden koşuyor. Ancak kozalaklar durunca o da duruyor. Koklayıp geri dönüyor.Bir kozalak daha yuvarlandı. Kozalak durdu ama benim köpek durmadı. Aşağı doğru koşturuyor. Tabandaki  büyük çalının içine girmesiyle öteki taraftan tavşanın fırlaması bir oldu. Çalıların arasından çıkmasını bekledim tek atışta devirdim.

Diğerini, ismi lazım değil bir arkadaşımızın önünden kalkıyor tavşan.Ýlk sıkı karavana... Ýkincide arkadaşımız güzelce namluya oturtuyor. ÇIT O da ne :))))) tüfek çakıyor.
Tavşan gidiyor diye bir bağırtı koptu. BAyram başkan ilk atışı yaptığında tavşanın kulakları öne doğru yattı kalktı. Ama tavşan gidiyor. :))) Ýkinci sıkıda tavşan bir takla atarak yere düşüyor. Bayram başkan alıyor  mikrofonu eline ve diyor ki "Biz tavşana selam verdirip öyle vururuz." :)))))))))))))

Hasılı kelam günü  tavşanla kapattık.

Gelelim fotoya. Ben Ali'yle Bayram başkanı çektim kendi cep telefonumla. Ali de beni çekti. Ama hala Ali arkadaşımız fotoyu bize gönderecek. Ah Ali Ah kırk yılın başı  tavşan vurmuşuz. Benim Kanuni Sultan Süleyman zamanından kalma cep telefonu da bu kadar çekiyor zaten alacağın olsun :)))))

« Son Düzenleme: 21 Aralık 2009, 18:02:26 Gönderen: Oðuz BABAÇOÐLU »
Oğuz BABAğOğLU
A Rh + 1971 DENğZLğ

Avcğlğk: Kğrk gğn taban, bir gğn y

Çevrimdışı Anıl KÖROĞLU

• Dost Avcı
Ynt: 2009 ARALIĞINDA VURDUĞUM TAVŞAN
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2009, 20:16:21 »
"Biz tavşana selam verdirip öyle vururuz." :):):) rastgelee
Anıl KÖROĞLU
1987 TRABZON