Gönderen Konu: 2014-2015 Av Sezonu Sona Erdi...!  (Okunma sayısı 1868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

• Administrator
    • Avcı Sayfamız
Ynt: 2014-2015 Av Sezonu Sona Erdi...!
« Yanıtla #15 : 27 Şubat 2015, 22:45:39 »

DOÐA KORUMA VE MÝLLÝ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜÐÜ

2015-2016 AV DÖNEMÝNDE "TEK AVLANMA ÝZÝN KARTI" UYGULAMASI BAÞLIYOR..

2015-2016 Avlanma döneminden itibaren Ýl Geneli ve Ülke Geneli olan Avlanma Ýzin Kartı uygulaması iptal edilerek TEK AVLANMA ÝZÝN KARTI uygulamasına geçilmiştir. Tek kart ücreti 90 TL olarak uygulanacaktır.

Kaynak : https://www.facebook.com/milliparklar?fref=nf 

,
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #16 : 27 Şubat 2015, 23:04:24 »
Ýyide ALÝ biz vergi dairesine 115 tl yi kaptırdık o hariç her halde .

Bu pul parsı YANÝ ÝSTABULA DA AYNI ERZURUMA DA  AYNI Kazık sen bunu demek istiyorsun galiba  .

zaten o iş bir kepazelik ti sanki ülke kantonlara bölünmüş gibi  .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #17 : 02 Mart 2015, 00:27:45 »
ortalamayı almışlar geçmişler kararı. yazık. ne dersek deyelim, bu karar değişmez, ama MAK da avcı üyelerimiz konuyu iyi işlerlerse, seneye ümitvar olabiliriz. yıllık avlanma harcını kaldırtalım. zaten tüm harcamalarımızla maliyeye çalışıyoruz avcılar olarak, bir de harç fazla bence. ayrıca maliyenin bize bir hizmeti söz konusu değil.
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #18 : 02 Mart 2015, 06:30:24 »

Seneye  avcılık kalmayacak avcılık . avcılık devam ederde bizim gibiler kanuna hukuka uyan vatandaş ava mava gidemez ,  mümkünü yok . Ben kendi köyümde anca 6 defa ava gideceğim onunda müsaadesi izin alması var . biz domuz izini görür yada biri domuzu görür öyle peşine düşeriz bizim 15 gün sonra pazara şu saate şurada toplanalım herkes o gün için AVBÝSTEN izin alsn deme şansımız yok, alırsın randövüyü sabah yağmur yağar av bozulur .

Bugün pazar 02/03/2015 müsafirim var  köye gidip bahçede mangal yapalım dedik misafirim tedirgin oldu catır çatır tüfek sesi geliyor derenin karşısından der ken hemen benim evin arkasından da ses gelmeye başladı . adamlar ördeğe akşam beki yapıyorlar . 3 ayrı yerden tüfek atıyorlar .

Aradım polisi gidip bakalım dedi ama ben giden gelen görmedim. Kendim gideceğim bırakmadılar .

Misafirimin  dediği.  Yasak zamanda bu adamlar ki avlanıyorlar ,,kesin bir güvendikleri var . gittin ne diyeceksin ,dedin de ne yapacaksın . HAKLI .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
« Yanıtla #19 : 02 Mart 2015, 15:29:33 »
ortalamayı almışlar geçmişler kararı. yazık. ne dersek deyelim, bu karar değişmez, ama MAK da avcı üyelerimiz konuyu iyi işlerlerse, seneye ümitvar olabiliriz. yıllık avlanma harcını kaldırtalım. zaten tüm harcamalarımızla maliyeye çalışıyoruz avcılar olarak, bir de harç fazla bence. ayrıca maliyenin bize bir hizmeti söz konusu değil.

ustam merhaba,

bu sene maliyeye yatan para alınmayacaktı, daha evvelki yazılarımda birkaç kez vurgulayarak paylaşmışmıştım , sözde bütçe görüşmelerine yetişememiş , seneye diye haber almıştım bir ağızdan,..

mersin den selam ve saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
« Yanıtla #20 : 02 Mart 2015, 15:42:36 »

Seneye  avcılık kalmayacak avcılık . avcılık devam ederde bizim gibiler kanuna hukuka uyan vatandaş ava mava gidemez ,  mümkünü yok . Ben kendi köyümde anca 6 defa ava gideceğim onunda müsaadesi izin alması var . biz domuz izini görür yada biri domuzu görür öyle peşine düşeriz bizim 15 gün sonra pazara şu saate şurada toplanalım herkes o gün için AVBÝSTEN izin alsn deme şansımız yok, alırsın randövüyü sabah yağmur yağar av bozulur .

Bugün pazar 02/03/2015 müsafirim var  köye gidip bahçede mangal yapalım dedik misafirim tedirgin oldu catır çatır tüfek sesi geliyor derenin karşısından der ken hemen benim evin arkasından da ses gelmeye başladı . adamlar ördeğe akşam beki yapıyorlar . 3 ayrı yerden tüfek atıyorlar .

Aradım polisi gidip bakalım dedi ama ben giden gelen görmedim. Kendim gideceğim bırakmadılar .

Misafirimin  dediği.  Yasak zamanda bu adamlar ki avlanıyorlar ,,kesin bir güvendikleri var . gittin ne diyeceksin ,dedin de ne yapacaksın . HAKLI .

sağı haklı solu haklı ortadaki haklı berideki gerideki haklı avcı haklı mak haklı,..

biz haksızı aramıyoruz o asayişin işi ne asker ne polis nede özel güvenlik birimiyiz,..

şu cennet vatanda cehennem zebanileri gibi insan silületine bürünenlerin arkasındaki yüz çok çirkin , daha yanına varmadan leş gibi kokuşmuşluklarla hamuru yoğrulu , allah korkusu olmayan merhametsiz bir tayfa var ortada para uğruna yapmayacaklarıda yok onların ve çevresindeki yalakaların kim başımıza sardıysa allah müstehakını versin onların.

biz sadece insanca yaşamak için çocuklarımıza huzur dolu güzel geleceklerle dolu günleri devretmeyi düşlediğimiz vatan topraklarında müreffeh ve eğitimli bir nesil yetiştirmekken maksat ,... SOÐUTULUYORUZ BU CENNET TOPRAKLARDA.

mersinden selam ve saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #21 : 02 Mart 2015, 20:48:40 »
yani av sezonu sona ermemiş Rauf abim. adamlar yavru, palaz zamanı; üreme zamanı bilmezler, M Ali nin deyimiyle zebanilik ederler de; görevliler bişey demezler. demeye gitseler yüzlerine gözlerine bulaştırırlar. onun için karışma, duyma görme, hiç olmazsa canın sıkılmaz. geçen sene mayıs- haziranlarda güvercin avlayan olmuş bir başka ilçede. duydum, yerini belleyin gelin kimliğini yazdırın hallettirelim, ses yok fıssss. bir şey olur, çamur sıçrar diye korkuyorlar.
   konuyla ilgili birimlerde yeterli eğitim çalışması yok, yeterli hukuki destek yok. bu konuda oralarda işin önemini bilen yok. bi tarihte jandarma blk. komutanı dedi ki: abim bunlarla uğraşmayın, adamı yakalar geliriz; bir yerden bize rica gelir. aman tatsız bir durum olmasın.
    hadi buyrun burdan yakın bakalım. bu gün kemo aldım geldim. evvelsi gün alooo dediler. bşk.nım av yapan varmış felan yerde haberin olsun.
        _ ule çıkıverin de haddini bildirin gelin. dedysem de gene illaki orada görev yapacak görevliye ulaşmaya çalıştım. umarım yakalanırlar. hayırlısı.
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org