Gönderen Konu: sayın, kamil üçbaş bey ayhak başkanlığından istifa etmiş.  (Okunma sayısı 2268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı

KAMÝL ÜÇBAÞ AYHAK BAÞKANLIÐINDAN ÝSTÝFA ETMÝÞ
« : 14 Ekim 2014, 15:16:25 »Alıntı Ý S T Ý F A M E K T U B U

Sayın; Avcılık ve Yaban- Av Hayatı Koruma Konfederasyonu Yönetim Kuruluna

Mayıs 2014 tarihinden beri “Avcılık ve Yaban- Av Hayatı Koruma Konfederasyonu” (AYHAK), Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktan büyük onur duydum. Beni bu göreve layık gören ve oy birliğiyle seçilmemi sağlayan dokuz Federasyonun delegesi dostlarıma, görevim süresince desteklerini hep hissettiğim başta avcı dostlarım olmak üzere, tüm avcılık camiasına teşekkür ederim.
AYHAK’ın, geçen yıl Kasım ayında, Kütahya'da yapılan Yönetim Kurulu toplantısında; avcıların kabul etmediği “Yeni Avcılık Sistemi - Kotalı Avcılık Sisteminin” (AVBÝS) ve sonucunda “Paralı Avcılığı” bizlere dayatan, tüm sözlü ve yazılı ikazlarımıza rağmen olumlu bir adım atmayan ve hatta avcıların bu durumdan memnun olduğunu ileri süren Orman ve Su Ýşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne demokratik tepkimizi göstermek amacıyla, AYHAK olarak, bağlı federasyonlar başkanlarımızın ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile bir toplantı yapmış ve oy birliğiyle; “önümüzdeki av sezonu avcılık belgelerimizi dondurma”kararı almıştık.

Bu toplantıda federasyonların kendi bölgelerini örgütleyerek miting dahil, dilekçe kampanyası, avcılık pullarını almama gibi yeni Avlak – Kotalı avcılık sistemine karşı bir dizi eylem planı yapmıştık. Avcı Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler, “Türk Avcısının haklarının savunulması hususunda, her türlü yasal ve demokratik hakkımızı kullanacağımızı bir kez daha beyan ederiz'' diyerek ortak olarak karar aldığımız bildiride kararlılığımızı beyan etmiştik.

Yönetim Kurulu kararı olmasına rağmen belgelerimizi dondurma eylemimizde ve en son “Ýç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonu“ olarak, Ankara'da yaptığımız yaptığımız '' Yeni Avcılık sistemi ve Kotalı Avcılığa (AVBÝS) Hayır'' eyleminde Konfederasyonumuza bağlı Federasyonlardan yeterli desteği görememenin üzüntüsünü yaşıyorum.

Bize verdikleri, “birlikte hareket etme, birlikte karar alma” sözlerine karşın, süreci tamamen kendi düşünceleri doğrultusunda yöneten, Federasyon Başkanlarımızı, Derneklerimizi ve camiamızı yanıltan Bakanlıktaki bürokratlara kırgın olduğumu da bu vesileyle ifade etmek isterim.

Göreve geldiğimden bugüne kadar yaşanan olumsuzlukları, dernekçilik ilkeleriyle bağdaşmayan uygulamaları, Konfederasyon Yönetim Kurulunda, özel görüşmelerimde defalarca gündeme getirdim. Ancak sorunların çözümü noktasında herhangi bir adım atılmadığını üzülerek görmüş bulundum. Konfederasyonun işleyişini, ilkelerini, Yönetim Kurulu kararlarını gündeme taşımayı, sormayı, sorgulamayı ve Konfederasyona daha fazla üye eklemek gayretlerim başta olmak üzere, yön vermeyi ve hepsinden önemlisi “Türkiye’de avcıların birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini” hedefleyen tüm girişimlerim, maalesef sonuç vermedi. Konfederasyon çatısı altında bile, aramızda takım ruhunu oluşturamadığımızı ve birlik-beraberlik içinde olamadığımıza inanıyorum.

Konfederasyonun itibarını korumak için verdiğim mücadele tavırsızlık ve suskunlukla izlenerek, yalnız bırakılmış ve tüm bu çabalarım adeta görmezden gelinmiştir. Avcılık camiamızın umudu olması gereken tek oluşumun Konfederasyonumuzun, avcılık ve yaban hayatımız ve özellikle son yıllarda uygulamaya konulan “Yeni Avlak ve Kotalık Avcılık Sistemi” (gelecekte paralı avcılık) ile ilgili önemli konularda, muallâk açıklamalar ve gündemi geçiştirme çabaları ile tavırsız, tepkisiz kalmaya kimsenin hakkı yoktur.

Yönetim anlayışları itibariyle ilkeler ve fikirler yerine insanlarla uğraşmayı adet edinen, yaranma kaygısı, bölge dayanışması duygularıyla yapılan girişimler, avcılık camiasına, Federasyonlarımıza ve Konfederasyona bir fayda getirmeyeceğine inanıyorum.
Yukarıda açıklanan nedenlerle; yüzü avcıya dönük olmayan, gücünü derneklerden alamayan, bir yönetim anlayışına daha fazla ortak olmak istemediğim için Konfederasyon Yönetim Kurulu Başkanlığından ve üyeliğinden istifa ediyorum.

Açıkçası bu kararı aylar önce vermiştim. Bunu da yakın dostlarımla paylaşmıştım. Fakat onlar, bu zorlu süreçte görevi bırakmamam ve mümkün olduğunda sürdürmem konusunda ısrarlı olunca ertelemiştim. Fakat bugün artık bu kararı alma zamanının geldiğinden eminim.

Bu kararımın ardında herhangi bir spekülatif neden aramak çok yanlış olur. Konfederasyon Başkanı olarak bir tecrübe yaşadım, özveri ile çok çalıştım, görevimi hiçbir gün aksatmamaya, herkese ve her konuya zaman ayırmaya özen gösterdim. Konfederasyonumuzun ve Federasyonumuzun çalışmalarında, görevli gittiğim tüm gezilerde harcamaları cebimden karşıladım. Konfederasyona ve Federasyonumuza hiç bir zaman yük olmadım. Görevim gereği her zaman demokratik bir şekilde, Yönetim Kurulu kararlarını uygulamaya çalıştım ve şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaştım.

Ýlkeler, makamdan her zaman daha üstündür. Ve başarı için olmazsa olmaz koşuldur. Benimde kendime göre bir hayat felsefem, inanışım, bir duruşum ve kırmızı çizgilerim ve bunlara uygun sürdürmeye çalıştığım bir davranış tarzım var. Açıkçası bundan da şikayetçi değilim. Bana kızanlar, küsenler ve bu tavrımı zamansız bulanlar olacaktır. Ancak benim için birinci öncelik; kendime olan saygımı ve inancımı kaybetmemektir.

Kamil Üçbaş olarak, geçtiğimiz son 25 yıldır “Türkiye avcılarının birliği ve beraberliğini sağlamaya çalışma” amacımı, şimdi de nerede ve hangi konumda olursam olayım , dergimiz Avdoğa vasıtasıyla ve bağlı olduğum derneğimde, avcılığımızın gelişmesi ve sürdürülebilir avcılığın yapılanması mücadelesinde emek vermeye ve ülkemizin yaban hayatına, geçmişte yaptığım gibi, her düzeyde katkıda bulunmaya devam edeceğim. Konfederasyona bağlı Federasyon Başkanlarımız ve Yönetim Kurulundaki üye arkadaşlarımızla birlikte, bu yolda başlattığımız çalışmaların devam ettirilmesi en büyük dileğimdir. Bu görevi üstlenecek yeni Başkan arkadaşıma şimdiden başarılar diliyorum.

Lütfen birlik ve beraberlik içinde olunuz, haklı nedenlere dayalı olarak yerine getirdiğiniz eylemlere sahip çıkınız. Kurumsal ve birlik-beraberlik içinde çalışma, gerçek bir takım olma ediminizden asla taviz vermeyiniz. Aranıza katılacak yeni arkadaşlara sevgi ve anlayışla yaklaşınız, hep daha iyisinin peşinde koşunuz ve bu bayrağı çok daha yükseklere taşıyınız.

Son söz; her aldığımız kararlarda beni yalnız bırakmayan Ýç Anadolu Avcılık ve Yaban Hayatı Federasyon üyesi Dernek Başkanlarıma ve değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca verdiğimiz mücadelede birlikte olduğumuz Federasyon Başkanlarına ve Dernek Başkanları ile eylemlerimize destek olan, ülke çapındaki tüm avcı dostlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.

Saygılarımla.(13 Ekim 2014)
Kamil ÜÇBAÞ
Avcılık Yaban-Av Hayatı Koruma Konfederasyon Başkanı

Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
bakıyorum bu konuyla ilgili; hiç kimsenin ağzını bıçak açmıyor. içeriğini şöylece alel acele gözden geçirdim ve bu arada yaban tv den de birşeyler izler gibi oldum. ben de ağzımı açmayacağım, bekleyeceğim , bakalım, gerek sitemizde, gerekse diğer yayın organlarında gözüme kulağıma neler gelecek. işin başından beri, işin doğası gereği bir şey çıkmayacağını biliyorum. ...kamil bey yiğitlik edip öne çıktı bir şeyler yapayım, yapalım istedi, ama olamadı işte. kendisini bu yiğitliğinden dolayı kutluyorum, yayın hayatında da başarılarının devamını diliyorum. işte tam bu güne raslayan sanıyorum yaban tv nin önderlik, rehberlik ettiği, EYHAF ın başrol oynadığını sandığım bir organizasyon vardı , yarım yamalak da onu izleme şansım oldu. anadolu avcıları ödül töreninin 9, cusu gibi, bir şey.sayın Melih Meriç de işini yapıyor bir şeyler yapmaya faydalı olmaya çalışıyor. tebrik ediyorum. bu arada Üçbaş beye ödül verdiler mi göremedim. bence vermeliydiler.
     sözlerimi bir ata sözü mü, halk deyişi mi bilmem; şu sözlerle bitirmek istiyorum. Bu başa; bu tarak çok bile ! ....................    :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

not : anadolu avcıları ödül törenini izlemeye çalışın, orada avcılarım şok tesbitler yapacaklardır.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2014, 03:27:54 Gönderen: Ali ALTINKAYA »
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

• Dost Avcı
 ustam ses gelir ise siz ve sizin gibilerden gelir,
tuzu kuru tayfası bulaşmaz oturur bekler bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı güder.

kayhaf başta olmak üzere insanlar geçen aybaşı ankarada kotalı avcılık ve avbis konusunda eylem yaparken bu anadolu avcılarıda ödül törenini aynı günde tören yapıyordu tarihi neye göre kim ayarladı kamil bey neredeydi ve neye göre hangi mantık çerçevesi bilinmez ama kamil üçbaş bu öne atladığı günah çıkartma evresinde yanlız bırakıldı yazıda açık ve net itirafta

''avcılık altın madeni ellenmemiş gelin beraber işletelim = para para yine para..''

bulunan kamil bey avcılardan yana olunca dernek ve federasyonlar tarafından aforz edildi kanısı var bende nedense.

şimdi kaldığı yerden av dergisinden daha mutlu devam eder,
yaban tv ise bu konuda izlemediğimden ilişklendirmeyi bilemiycem.

bildiğim tek şey bu konuda,

bizi yönetenlerin kamil bey gibi erdem göstermeleri,

[/font]''BÜKEMEDÝÐÝN BÝLEÐÝ ÖPME ERDEMÝNÝ GÖSTERMELÝSÝN'' 

benim camiam buna muhtaç, milli değer ve servetim yok olma yolunda çünki.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

• Dost Avcı
 benim bir kaygım var bu ayhakla alakalı umarım eski yönetim bakanlığın olmayacak hatalara imzalara karşı gelmez yaptırım uygulayamazken ,

iş yapacak yaptırım uygulatabilecek örneğin,

tuncay kandemir,

serhat çelibioğlu,

ali altınkaya,

ali işlemeci,

m.emin bora,

gibi isimlerin oluşturacağı , bu işe maddi çıkar gözetmeden mesai harcayabilecek, fedakar yiğit ve mert bir

kadrodan oluşabilecek avcılığa ve avcılara önderlik edebilecek  yeni ve taze kanla yönetilmesi gereken

kadrolaşmayı inşallah başarabilirler, aksi halde eski tas eski hamama döner ve yine elde var sıfırı oynarız.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Vahdet TOKAY

• Dost Avcı
    • Google'a sor o beni tanıyor:):):)
bense hiç yadırgamadım;

aksine çoook zaman geçirdi bile kamil üçbaş abimiz.

niye deyişler havada uçuşacaktır!!!

niyesi bence şu;  sevgiki üçbaş yola çıkarken bu platformun neresi olduğunu iyi analiz ederek çıkması gerekirdi;
evet av ve avcılık adına basın yayında olmak ayrı birşey camia içersinde olmak ayrı birşey avcı olmak ap ayrı birşey.

öncelikle vitrindeki kişilerin iticiliklerini tartmalıydı.anadolu ödüllerinde sahnede olanlar ile yurdum avcısı hiçbirzaman örtüşmeyen çizgilerde olduğu zamanda kamil bey onlarla kolkola yürüyordu;
kaldı ki federasyon yönetiminin hem avcı hem üretici hemde sülaleboyu hiyararşi metodlu yönetim devri sergilemesinden zaten avcılık camiası rahatsızdı;tepkisiz kalındı.yapacak da fazlaca birşey yoktu.çalanda oynayanda kendileriydi.

yurt genelinde klüp federasyon ve konfederasyon denkleminde kimse hareketlendirilemedi.

ormancılar bakanlık federasyon hep ayrı telden çalarken tek kişilik ordu neyapabilrdiki???

bence çok bile kaldı kalabildi patlamadan durdu.oda onun basın ve yayıncı kişiliğinden çok avcı kimliliğinin verdiği değerlerdendir diyorum.edebinden terbiyesinden patlamadan istifa ederek çekilmek zorunda kaldığını sanıyorum.

emeklere yazık.

havanda su dövmeleri sanırım köşesinden izlerken yapamadıklarını sessizce haykırarak,becerebilirse sinkaflı cümlelerle süsleyebilirde.ama yapamaz biliyorum.

avcıyı yönetenlerin avcılardan çıkacağı güne kadar bu ülkede bi b.. olmaz...

sendikacı koltuk için,idareci atama için,yönetim kurulları ilerki basamakları hayal ederek üzerlerine basa basa çıktıkları geldikleri yerleri unuttukları müddetce hiç bişi olmaz.

ilerde bakanlıklarda ve mecliste avcılardan temsilci dahi görebilsek bir sonraki basamaklar için malzeme olucağız bu kesin.ötesi yok...

çokta takmıyorum kafama.nasılsa deyiş teki gibi;

it ürür kervan yürür.

bakanlık bu yolda...

selametle...

Vahdet TOKAY
B Rh + 1962  EDİRNE     0 533 779 20 08
https://skydrive.live.com/?sc=photos

UYMAZSA

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
atmaya geldimi tüm dernek ve klüpler atıyor ama icraata geldimi kimse katılmıyor hal böyle olunca haliyle olaylar bu savhaya geliyor. bakalım bundan sonra neler olacak...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
katkı koyan, koyacak olan; ustalarıma, avcılarıma şimdiden çok müteşekkirim. insan herkesi kendisi gibi sanıyor. kulüplerde görev alacak arkadaş ara ki bulasın. bulursun zar zor, o da gelmez gitmez imza için arkasından koşarsın. yani camia olarak, bu konuda çalışmak, paylaşmak, kısacası avcı olmak konusunda çok eksiğimiz olduğu bir gerçek. ayrıca gemisini kurtaran kaptan, revaçta olunca, güzelim keten helvalar olacağına damaklara tad veren; yanıyorlar ve hiç işe yaramaz hale geliyorlar. biraz yazıyı uzatıyorum, zira denemem başarılı oldu, bravo bana çift elle yazabiliyorum , uçtum havalara, Þükür Rabbime.  :) :) :) :) :) :)
      hal böyle olunca, çözüm üretecek, ortaya iş koyacak, bir kaç çalışkan, konuşmasını bilen, candan  yürekten çalışanı da; şu orta yerde çalıp oynayanlar yüzünden malesef kaybettik. örneğin MAK toplantısında gündeme madde ekletmek k0lay iş mi? bunu başardık. bagaj limitleri felan o toplantıda ortaya kondu. işin rant kısmı, reklam kısmı, orta yerde görünme sevdası, güzel düzenlemelerin  önünü kesiyor. bencazım o toplantıdaki konuşulacak konular ve izlenecek strateji üzerine az biraz katkım oldu; o kadar. ama işi yürüten ege ve trakya avcı üyelerimiz oldu. ertesi sene bu arkladaşların yerine yeller estirildi. bir daha da yüzlerini göremedik. bir sene sonra da izmirde toplantıdan sonra tarafımdan sorgulandılar neden diye. biri yüzüme bakamadı. varın tahmin edin. diğer il temsilcileri, abi benden değil diyerek işin içinden çıkınca, geriye bir kişi kaldı ..  :) :) :) :) :) :)  malesef öne çıkma sevdası veya başka etmenler de olabilir, bu güzel düzenlemelerin, yaban hayatının daha güzel , avcların daha çok yararlandığı, üretime katkı koyabildiği , kararların alınmasında uygulamada sorumlu olabildiği düzenlemelere inşallah ulaşırız. yani netice olarak bu ülke bizim, o halde sahip çıkacak olan bizler olmalıyız. hele hele avcılar. ülkeni karış karış gezen gören sensin, kuvayı milliyede en öndesin, nasıl olur da ilgisiz kalabilirsin ey avcım uyan artık. sahip çık ülkene, av ve yaban hayatı bitmesin. kendimize özgü bir yaban ve av hayatını düzenlemek ancak; defalarca üzerinde durduğum, nasıl çalışması gerektiğini açıklamaya  bazı yazılarımda belirttiğim, AVCILIK ÇALIÞTAYI ile olacağını bir kez daha yineliyorum. her birinize saygılarımı , sevgilerimi sunuyorum. bir hatam varsa, kalp kırmışsam affola.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2014, 18:33:13 Gönderen: Ali ALTINKAYA »
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

• Administrator
    • Avcı Sayfamız

Konunun içindesin olaya hakimsin hevesinde var etrafında hadi diyende olunca bir azimle başlarsın çalışırsın çalışırsın projeler üretirsin hatta kaynakta bulursun iş onaya kalmıştır hadi gidelim anlatalım ikna edelim başarırız dersin ve yola çıkarsın tam kapıyı çalarsın içerden Geeelllll derler ; Arkana bir bakarsın'ki kapıda tek başınasın.

Bence Sevgili dostum Kamil ÜÇBAÞ'ın istifasındaki hissettiği budur. Herkes kendince bir şeyler bilir ,Sn Kamil ÜÇBAÞ'a emeklerinden ve hizmetlerinden dolayı şahsım adına teşekkür ederim.Bunda sonra şansıda yoluda bahtıda açık olsun. Þimdilerde üzülebilir hazmedemiye bilir ama çok büyük bir tecrübe kazandığını zamanla görecektir. Selametle...!

Sevgili Mehmet düşüncene saygı duyarım ayrıca önerilmekte insanı gururlandırır Teşekkür ederim Lakin biz bunu yaşadık, Boyumuzun ölçüsünü feresah fersah aldık beş kulüp başladık üç dört toplantıda onbeş kulübe ulaştık toplam dokuz toplantı yapabildik , Yaşananları anlatmayayım şimdi son toplantıda iki klüp vardı Fatih kulübünün hazırlığı altında üzüntüden ezildiğimi hissettim hala aklıma gelince  >:(    >:(    >:( ...!

http://www.avcisayfamiz.com/forum/index.php?topic=26487.0

http://www.avcisayfamiz.com/forum/index.php?topic=22969.0

http://www.avcisayfamiz.com/forum/index.php?topic=27147.0

,
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

• Dost Avcı
  • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
Affınıza sıgınarak.  Bu Fıkra Bu Duruma çuk oturuyor gibi.

Aksak Timur, Nasreddin Hoca'nın köyüne uğrar. Köylü padişahı layıkıyla ağırlar.
Padişah da giderken bu konuk severliğe karşılık; "Köyünüze bir fil hediyem olsun" der ve gider. Fil bu zamanla bağ bahçe koymaz her yanı talan eder. Köylü ne yapsın çaresiz padişahın hediyesi diye ses çıkaramaz.
Hocaya:
-Hocam perişan olduk bizi kurtar. Biz bu file birşey yapsak padişah kellemizi alır derler. Hoca:
-Benimle gelin padişaha durumu arz edeyim der. Köylüyü arkasına alır huzura çıkar.
Timur:
-Hoca niye geldin? Filim nasıl? diye sorar.
Hoca:
-Padişahım bu filiniz derken bir bakar korkudan arkasında kimse kalmamış herkes kaçmış.
Padişah:
-Eeeee ne olmuş file?
Hoca:
-Padişahım hediyeniz olan filden çok memnun kaldık.Yalnız kalıyor bir tane daha istiyoruz.

Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77

• Dost Avcı
 sayın büyüklerim,

engin tecrübe ve hayat deneyimlerinizi bir gözden geçirin tekrar düşünün belki bir çözümü vardır,
ali ustamın dediği gibi çalıştayı kurmaylarıyla hazırlama,
vahdet ustamın dediği gibi bizi yönetenlere avcı idareci gönderebilmek gibi,
yoksa ali beyin yaşadıklarına cengiz beyin fil benzetmesi gibi biz hep yanlız ve itilip kalkılan toplumda hep önyargıyla bakılan ve canalıcı, vahşi, hayvan katili, cani olarak fişlenip yaşamaya devam ederiz.
silahlı milli mücadele deyince ilk silah verilenler (cumhuriyet tarihinde geçer bu konu) sivil toplum kuruluşlarında avcı cemiyetleridir avcılardır, yoksa biz enson ordamı kaldık,...? şimdilerde para gözüyle bakılan 23 tirilyon tl. miyiz ?... eski hesapla bu tabi :-\ bakanlık bu para konusunu 2023 te avcıdan nekadar gelir elde edileceğini bile hesaplamış, çizelge bakanlık arşivlerinde , bilgilerinize arz ederim. hala uyuyan uyansın diye yazdım gerçi önümüz kış deyilmi, uyuyan dört mevsim ininden çıkmaz tabi,...

en derin sevgi saygı ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2014, 17:47:18 Gönderen: M.Ali AKDAÐARCIK »
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN