Gönderen Konu: Mak Toplantısından Haberler !!!!!!  (Okunma sayısı 3044 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rıfat YENİAY

• Dost Avcı
Ynt: Mak Toplantısından Haberler !!!!!!
« Yanıtla #15 : 17 Mayıs 2013, 23:17:04 »
Oldu olacak çullugu kasımda da yasaklayın belki içinde yumurta felan kalmıştır hatta aralıkta olabilir ocak ayında zaten hava soğuk avlanmaz şubat 16 sı desen ördekti felan en iyisi çulluk sezonunu kapatın gitsin
Ya biz ne kadar yasaklamacı bir devlet olmuşuz kimse demiyorki bu avcılar vergi veri,yor bu insanların işini nasıl kolaylaştırabilirz nasıl verimli olabailiriz veya şu gece avcılarına veya kaçak avcılarına nasıl operasyon yapabilirz diye düşünen yok.
Tek bildikleri belgeli avcıya nasıl zorluk çıkarsak. >:( >:( >:( >:( >:(
Yav 29 ekim curnatası diye bir şey var çullukta onu görmeyecekmi bu avcılar ,2 kasımda  ne oluyormuş o tarihten önce
bayramlarımı var  seyranlarımı var ,nedir özellikle 2 kasım >:(

Ýsteyen beni ihbar etsin ben 29 Ekim'de çulluk avı yaparım çullukçunun bayramı 29 Ekim benim için çifte bayram 2 Kasım tarihini belirleyen hiç kusura bakmasınlar hıyarlar çulluk avı yapmış kişiler değil demekki.Ekimin son haftası çulluk curnatası nasıl kasım 2 yaparlar ben avlanacağım isteyen gelsin kural tanımam.
Rıfat YENİAY
0 Rh + 1963 ܓmraniye İSTANBUL

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #16 : 18 Mayıs 2013, 14:38:20 »
Oldu olacak çullugu kasımda da yasaklayın belki içinde yumurta felan kalmıştır hatta aralıkta olabilir ocak ayında zaten hava soğuk avlanmaz şubat 16 sı desen ördekti felan en iyisi çulluk sezonunu kapatın gitsin
Ya biz ne kadar yasaklamacı bir devlet olmuşuz kimse demiyorki bu avcılar vergi veri,yor bu insanların işini nasıl kolaylaştırabilirz nasıl verimli olabailiriz veya şu gece avcılarına veya kaçak avcılarına nasıl operasyon yapabilirz diye düşünen yok.
Yav 29 ekim curnatası diye bir şey var çullukta onu görmeyecekmi bu avcılar ,2 kasımda  ne oluyormuş o tarihten önce

Ýsteyen beni ihbar etsin ben 29 Ekim'de çulluk avı yaparım çullukçunun bayramı 29 Ekim benim için çifte bayram 2 Kasım tarihini belirleyen hiç kusura bakmasınlar hıyarlar çulluk avı yapmış kişiler değil demekki.Ekimin son haftası çulluk curnatası nasıl kasım 2 yaparlar ben avlanacağım isteyen gelsin kural tanımam.

O çok bilen bazı kesimler sistemi paralı avlaklara çevirmeye çalışıyorlar
Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Rıfat YENİAY

• Dost Avcı
« Yanıtla #17 : 18 Mayıs 2013, 17:24:39 »

O çok bilen bazı kesimler sistemi paralı avlaklara çevirmeye çalışıyorlar

O çok bilenlere bişe derdum ama abdestm var  :( :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
Rıfat YENİAY
0 Rh + 1963 ܓmraniye İSTANBUL

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
« Yanıtla #18 : 19 Mayıs 2013, 18:01:39 »
4 gün olması hiçbirşeyi değiştirmez.Av tüm hafta açık olmalı limitler bölgesel olmalı denetim full olmalı yoksa bu kararlar sadece avlak alanlarına insanları tıkıştırmak için yapılmış başkada bişi yok...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
« Yanıtla #19 : 25 Mayıs 2013, 16:00:16 »
 sevgili avcı dostlar;
bu sezon av günlerinde limitler dahilinde bol bol avlanın gezin muhabbet eyleyin. bunlar iyi günler hep söylüyorum. bu sezon akide şekeri verdiler 2+1 miş zaten öyleydi örnek aldıkları yerde buişi ama biz kıtakıllı olduğumuzdan epeyce geç anlıyoruz kanun maddelerini seçen zihniyetler onca arkadaş ceza yemiş bu uygulamadan ötürü vicdanen rahatmılar acaba ?.. yazık değilmi cezaya maruz kalan o adamlara?.. sakarmeke 4 e çıkmış ben bu sezon 3 adet gördüm suda yüzerken oturup seyrettik 4 arkadaş 3 sakarmekeyi gözden kaybolana kadar vurmak ne haddime suda yüzen garibanı. salı ava açık günmüş banane sizin gün tesbitinizden arkadaş banamı sordunuzki, ben çalışıyorum ogün vardiyalı çalışan arkadaş gider o günde, ben avcıyım kanunlar ve taşlaklar çerçevesinde av yapan belgeli nizami birmalım tabiri caizise... bizden daha ne istiyorlar ne zaman müsaitsem ava o gün giderim metalitesindeyim yani,..

Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Mehmet GENÇ

• Dost Avcı
  • Bak bir bildiğim var. öl! demezse Tanrı, yaşar kul
    • Facebook
« Yanıtla #20 : 25 Mayıs 2013, 20:17:31 »
sevgili avcı dostlar;
bu sezon av günlerinde limitler dahilinde bol bol avlanın gezin muhabbet eyleyin. bunlar iyi günler hep söylüyorum. bu sezon akide şekeri verdiler 2+1 miş zaten öyleydi örnek aldıkları yerde buişi ama biz kıtakıllı olduğumuzdan epeyce geç anlıyoruz kanun maddelerini seçen zihniyetler onca arkadaş ceza yemiş bu uygulamadan ötürü vicdanen rahatmılar acaba ?.. yazık değilmi cezaya maruz kalan o adamlara?.. sakarmeke 4 e çıkmış ben bu sezon 3 adet gördüm suda yüzerken oturup seyrettik 4 arkadaş 3 sakarmekeyi gözden kaybolana kadar vurmak ne haddime suda yüzen garibanı. salı ava açık günmüş banane sizin gün tesbitinizden arkadaş banamı sordunuzki, ben çalışıyorum ogün vardiyalı çalışan arkadaş gider o günde, ben avcıyım kanunlar ve taşlaklar çerçevesinde av yapan belgeli nizami birmalım tabiri caizise... bizden daha ne istiyorlar ne zaman müsaitsem ava o gün giderim metalitesindeyim yani,..

bunu anlayan yok ki değerli abim... Sanki avcı merada yatıp kalkacak tüm av sezonu boyunca. gece gündüz avlanacak sanki sınırlı gün konuluyor. Milletin işi gücü var. ugrası var. bi yaşantısı var.
çok amatörce, bilinçsizce, mantıksız ve cahilce fikirlerle kararlar alınıyor. Ama sadece olsun deniyor yasa konuyor.

ulan zaten avcı limitinde avlanıyor. Vergisini veriyor pulunu alıyor. sen bu yasakları kısıtlamaları kime koyuyorsun ????
Mehmet GENÇ
1984 Kadıköy İSTANBUL    
Avcılık, bana babamdan kalan miras değil.. Oğluma olan borcumdur ...

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
« Yanıtla #21 : 27 Mayıs 2013, 03:11:24 »
 sayın mehmet genç kardeş;
 problem tamda orada işte kararları alan arkadaşlar avcı değil bize aldıkları masabaşında imzalanan o haksız ve yersiz kararları metazori yoluyla dayatmacadadırlar, halbuki onca siteler var yapıcı yönde okusalardı bence bu avcı milleti ne diyor ne istiyor diye kendilerine belki sorardılar belki sağduyu sahibi olanlar vardır içlerinde anlayamadığım diğer konu bölge temsilcisi olarak gidenler o sırada imza öncesi neden tavır almaz oylama yapılmadan terkeylemez mekanı metni okumadanmı imzalatıyorlar sayın mak zaten bildiğini okuyacak tartışmasızki bu konu hersene aynı terane müneccim olmaya ne hacetvarki, herneyse yine büyüklerimiz yaptı yapacağını nedersek nafile bildiğini okur bu millet bunalayık bir avcı milleti olarak bireysem elimden fazlası gelmiyor issssssssssyaaaannnn.... sağlıcakla ve esenlikler içerisinde kalınız, mersin'den saygı ve sevgilerimle.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Yılmaz AYDINER

• Dost Avcı
« Yanıtla #22 : 28 Mayıs 2013, 00:33:27 »
selam beyler,önce kendimi tanıtayım,ben antalyadan yılmaz 1957 doğumluyum 37 sdenedir ava giderim,benim için av bahane,doğa tutkunuyum,arkadaşlarınla doğada bir soğan ekmek yemek,dünyada hiç birşeylere değişilmez,elbetteki avımızıda yapıyoruz,bu konu hakkında ki yorumum,bunlar bizlerden bu vergileri ve pul paralarını aldık ları müddetçe,doymadan almaya devam edecekler,bizlerde kuzu kuzu verecez,çünkü bizim sahibimiz yok,acı ama gerçek,nerede federasyon,arkasında kaç milyon avcı var farkındamı,neyse aslına bakarsan söylenecek çok şey varda,bizler derdimizi marko paşaya anlatalım,muhatap olacağımız hiç bir kimse yok,yasaklar delinmek içindir bizlerde çaktırmadan delmeye devam edecez benim nacizane görüşüm budur,aslına bakarsan kafayı çalıştırdıktan sonra,bunları yıldıracak o kadar çok şeyler varki,bunu yapacak başımızda mangal yürekli başkan olması gerekiyor,bu günlük bu kadar yine yazarım,bu konuları güzel bir gurup oluşturur ele alırsak,mutlaka ilerleyen zamanlarda neticeler alırız.hepinize saygılar sunarım.yılmaz aydıner-antalya-0532 2424794
Yılmaz AYDINER
0 Rh - 1958 ANTALYA