Gönderen Konu: ACİL YARDIM  (Okunma sayısı 2368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• Dost Avcı
ACİL YARDIM
« : 12 Mart 2013, 23:48:54 »
Benim kurzhaar koca fareyi çatır çatır yedi ya bu nasıl bi iştir anlamadım köpek fare yermi arkadaş hemde büyüklerinden başına böyle bir iş gelen varmı yada bu iş nasıl karşılanır bilgi verirseniz sevinirim yemek yemekten kesildim yuh beee >:( >:( >:(
Kemal BOZKURT
1987 Kartal İSTANBUL ( Sınırlı Vardiya Zabiti )

Çevrimdışı B.Ömür ÇİLİNGİR

• Dost Avcı
Ynt: ACİL YARDIM
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2013, 00:00:13 »
Benim kangalda yerdi :))
Bayram Ömür ÇİLİNGİR
0 Rh + 1986 Seyhan ADANA

Çevrimdışı Bayram VARIŞ

• Dost Avcı
  • Sular yükseldikce balıklar karıncaları yer,sular ç
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2013, 00:30:48 »
Oda birşeymi ben kurzhaarı boğup ve yiyen drahtharr gördüm fare falan ufak işler)))))))
Bayram VARIŞ
A Rh + 1972 UŞAK

Çevrimdışı Ethem EYİLER

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2013, 00:43:56 »

Av köpeklerinin bu tarz davranışlarını engellemek lazım. Bir çok hastalık hem köpeğe hemde sahibine bulaşabilir.

Örneğin o farede hastalık olmasa dahi iç paraziti mutlaka vardır ve buda köpeğe geçer.

Yerken gördüğün takdirde cezalandırman şart bence :)

Kemal sağlıcakla kalasın.  

Ethem EYİLER
1968 ANTALYA

Çevrimdışı Mehmet GENÇ

• Dost Avcı
  • Bak bir bildiğim var. öl! demezse Tanrı, yaşar kul
    • Facebook
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2013, 01:12:37 »

Av köpeklerinin bu tarz davranışlarını engellemek lazım. Bir çok hastalık hem köpeğe hemde sahibine bulaşabilir.

Örneğin o farede hastalık olmasa dahi iç paraziti mutlaka vardır ve buda köpeğe geçer.

Yerken gördüğün takdirde cezalandırman şart bence :)

Kemal sağlıcakla kalasın. 

ethem abi haklı kemal. Senin verdiğinden başka bi şey yememesi üzerine bi eğitim vermelisin. Allah korusun daha kötü şeyler de  olabilir,
Mehmet GENÇ
1984 Kadıköy İSTANBUL    
Avcılık, bana babamdan kalan miras değil.. Oğluma olan borcumdur ...

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2013, 01:23:13 »
Haklısınız haklısınızda köpeği arkadaşım bakıyor 1 yaşına kadar ben büyüttün ben eğittim avda bırakın avı sıkmayı canlı canlı getiriyor ama bu iş nasıl oldu anlamadım
Kemal BOZKURT
1987 Kartal İSTANBUL ( Sınırlı Vardiya Zabiti )

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Dost Avcı
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2013, 01:44:39 »
Böyle bir durum olduğunda aklınızın bir kenarında bulunsun hemen bir litrelik bir kola şişesi alın. Ağzına kadar su doldurun, içine bol bol tuz, çalkalayın. Köpeğin kafasını kaldırıp şişeyi boğazına dayayın. LIK LIK LIK LIK içsin 10 dakikada Normandiya gibi ne var ne yoksa çıkarır hepsini. Siz de böyle kabuslar görmezsiniz. Bir daha da kesinlikle böyle bir şey yapmaz...

Geçmiş olsun fareyi yesin hiçbir şey olmaz. Hele ki kurzahaar köpekte. Lakin fareden korkarım, inşallah hasta veya zehirlenmiş değildir. Yoksa benim dayının ÇAKÝ kediyi yuttu. Dayı sabaha kadar uykusuz kaldı köpek fenalaşır diye. Sabah yemeğini verirken dedi ki öyle iştahlıydı ki  p....enk daha bir kediyi versen yemem demeyecek... :) :) :)
Oğuz BABAğOğLU
A Rh + 1971 DENğZLğ

Avcğlğk: Kğrk gğn taban, bir gğn y

Çevrimdışı Vet.Hek.Emrah CELASİN

• Veteriner Hekim
  • *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
« Yanıtla #7 : 13 Mart 2013, 02:08:30 »

aynen  Oğuz abi  Ve Ethem abime katılıyorum...büyük bi sıkıntı değil doğrudan bakılıdıgında av köpeği hareket koku yayan eden herseye ilgi duyabilir bunlar arasında yapmaması gerekenleri öğretmek sizin elinizde tabi de kendi açımdan söyleyeyim en korktuğum ve başıma gelen olay ben yokken amerikadan getirdiğim beagle ım zehir yiyen fareyi yakalayıp yemesi sonucu kimse farketedemeden öldü inşallah kimsenin başına gelmez...çünkü meralarda tarla faresi mücadelesinde kullanılmak üzere fare zehirleri kullanılmaktadır köpekte alışırsa bu gibi sonuçlar doğurabilir... ve tedavi çözümleri çoğu zaman başarısız kalkmakta..

Bahsedildiği gibi Senin verdiğinden başka bi şey yememesi üzerine bi eğitim vermelisin. Allah korusun daha kötü şeyler de  olabilir,

bu gibi olayların kimsenin başına gelmemesi dileğiyle...
Vet.Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA

Bilecik İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Dost Avcı
  • VARLIĞIM, YܓCE TܓRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..
« Yanıtla #8 : 13 Mart 2013, 02:20:13 »
Böyle bir durum olduğunda aklınızın bir kenarında bulunsun hemen bir litrelik bir kola şişesi alın. Ağzına kadar su doldurun, içine bol bol tuz, çalkalayın. Köpeğin kafasını kaldırıp şişeyi boğazına dayayın. LIK LIK LIK LIK içsin 10 dakikada Normandiya gibi ne var ne yoksa çıkarır hepsini. Siz de böyle kabuslar görmezsiniz. Bir daha da kesinlikle böyle bir şey yapmaz...

Geçmiş olsun fareyi yesin hiçbir şey olmaz. Hele ki kurzahaar köpekte. Lakin fareden korkarım, inşallah hasta veya zehirlenmiş değildir. Yoksa benim dayının ÇAKÝ kediyi yuttu. Dayı sabaha kadar uykusuz kaldı köpek fenalaşır diye. Sabah yemeğini verirken dedi ki öyle iştahlıydı ki  p....enk daha bir kediyi versen yemem demeyecek... :) :) :)
:D :D :D :D
Serdar BAKAL  542 562 36 73
1982 Bandırma BALIKESİR

CADIGİ

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #9 : 13 Mart 2013, 05:48:06 »

Geçmiş olsun fareyi yesin hiçbir şey olmaz. Hele ki kurzahaar köpekte. Lakin fareden korkarım, inşallah hasta veya zehirlenmiş değildir. Yoksa benim dayının ÇAKÝ kediyi yuttu. Dayı sabaha kadar uykusuz kaldı köpek fenalaşır diye. Sabah yemeğini verirken dedi ki öyle iştahlıydı ki  p....enk daha bir kediyi versen yemem demeyecek... :) :) :)

:D Oğuz abi güldürdün beni valla helal olsun :D

Kemal Ethem abinin dediklerine bende katılıyorum  fare yediğini  gördüysen verecektin cezayı..
Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Ethem EYİLER

• Dost Avcı
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2013, 07:19:51 »
Haklısınız haklısınızda köpeği arkadaşım bakıyor 1 yaşına kadar ben büyüttün ben eğittim avda bırakın avı sıkmayı canlı canlı getiriyor ama bu iş nasıl oldu anlamadım

Sahibi değişen veya sahibinden uzun süre uzak kalan köpeklerin davranışlarının değiştiğini hem okumuştum hemde birebir şahit oldum.

Arkadaşıma yetiştirip verdiğim 1,5 yaşındaki köpek,aylarca aynı kafeste birlikte yaşadığı diğer köpeğin av yaptığı gün sahibi tarafından fazlaca sevilmesini kıskanıp o günün akşamı ve ertesi günda dahil olmak üzere diğer köpeği kafesin dibine sıkıştırıp sürekli hırpaladığına ve ısırdığına şahit olduk. Bir iki ay sonra köpeği bana geri vermek zorunda kaldı.

Aynı köpek arkadaşıma verdiğim ilk hafta da bahçesindeki tavuğu yakalamıştı.Bu köpek bendeyken bırak tavuk yakalamayı apartmanın bahçesinde dolaşırken önünden geçen sokak kedilerini gördüğünde dönüp bana bakardı tutayım mı diye.

Başka bir köpeğim, özellikle dağ avlarında hava ısındığı zaman ve uzun süre de silah sıkılmadıysa topallamaya başlardı.Silah sesiyle birlikte aynen ava devam :)

Kemal köpek konularını pek sevmem ,kimseninde kedisine köpeğine hele eğitimine hiç karışmam ama senin canının çok çok sıkıldığını hissettiğim veya düşündüğüm için yaşadıklarımı gördüklerimi paylaşmak istedim.

Ne köpekler gördüm neleri neleri yedilerde,sahipleri hoşt demeyi bırak pışt bile demediler sonrada o köpeğin ağzından kuş aldılar.Bunları görsen bırak yemek yemeyi aynı sofraya bile oturmazsın ;) :D onun için bir seferlik köpeği affet de eğitime  kaldığın yerden devam et bence :)

Kalasın sağlıcakla. :)

« Son Düzenleme: 13 Mart 2013, 07:23:10 Gönderen: Ethem EYÝLER »
Ethem EYİLER
1968 ANTALYA

Çevrimdışı M.Erdem YALÇINDAĞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2013, 13:06:36 »

Degerli Arkadaslar,

Köpek etoburlar sinifindan oldugu icin et olan herseye karsi duyarlidir yani yemek ister vede eger farkinda olmazsaniz aninda olayi

gerceklestirir.Eger yapilan hatalar köpek egitiminde hemen düzelttilmezse zincir uzayarak devam eder.Her zaman yazdigim gibi ITAAT tam

anlamiyla köpege kavratilmalidir aksi taktirde hata ve hatalar her zaman kacinilmazdir dolayisiyla egitimin baslangici itaatten gecer.Bu yüzden

köpege "HAYIR"i cok iyi belletmek yani beynine dügümletmek zorundasinizdir kisacasi zorunlu bir emirdir.Hayir dendiginde olumsuz bir sey yaptigini

bilmek zorundadir yani DOWN gibi down düdügünü caldiginizda yere dümdüz yapismasi gibi.....Birakin fareyi cogu arkadasimizin köpegi

cok bildircini yutmusdur neden zamaninda hayir tam olarak ögretilmedigindendir.Köpegin asilari tam yapildiginda ve de her alti ay bir solucan

veya kurt kuru yapilirsa zaten sorun olmayacakdir.Cogu arkadasimiz itaati tam ögretmeden ava baslatmakdadir köpegi fevkalade yanlis bir

durumdur.Burada almanyada öncelikle daha yavru iken sakayla beraber itaatin temelleri atilmaya baslanir,ha hata olmazmi her köpekde illaki

hata ve hatalar vardir ama caliisildikdan sonra  hatalar düzeltilir bunun icin hatalar mevcuttur zaten ,tabiki buda kisideki bilgi ile orantili bir

olaydir.

ARAS'in sansar aportu     www.avci43.de
M.Erdem YALÇINDAĞ
1954 Berlin ALMANYA

Çevrimdışı Vahdet TOKAY

• Dost Avcı
    • Google'a sor o beni tanıyor:):):)
« Yanıtla #12 : 23 Mart 2013, 18:16:41 »
maalesef bu durumlar köpek yetiştiricilerinin başına gelebiliyor.

hırs veya onu rahatsız eden ne ise öfkeden veya sıkıntının köpeğe yaşattığı stresten,ötesi yok.

ama çaresi var,veteriner hekimi olan arkadaşlar da verse bilgiyi kenelci dostlarda,bide benden duy,kocakarı ilacı hesabı;

av köpeğinin fermadan sonra aaport etmeyişi ayrı derttir sıkması ayrı ama yemesi!!! felaket,heleki av lanan hayvan için.

bırak yesin,sakın dövme,sert ve otoriter komut sonrasıda yapıyor ve tekrarlıyorsa;yemesini bekle,sev okşa,şımart ama tekrar aynı şeyden yedirmeye gayret göster.ammaaaaaaaaa;
hemen ardından,hocanın dediği gibi,bir büyük şişeye alabildiği kadar su koymadan önce mümkünse toprak sulu çamur yapacak gibi ve şeker yada tuz,burnunun deliğinden gelene kadar denirya!!! gok deyene kadar zorla ümüğüne tıkıştır içir neyaparsan yap ve kusmasını bekle,o arada koşturmak çalkalanmayı ve mide bulantısını hızlandırır.

kusturduktan sonrada sev,ve aynı şeyi vermeyi dene,kesinlikle yan gözle bile bakmayacaktır ve o nesneden dolayı kustuğunu anlayacaktır.

umarım becerirsin;zira bakan ayrı sahibi ayrı olan köpek ve hayvanlarda sıkça rastlanan huy değişikliği gibi.

sağlıcakla...
Vahdet TOKAY
B Rh + 1962  EDİRNE     0 533 779 20 08
https://skydrive.live.com/?sc=photos

UYMAZSA

Çevrimdışı Serkan KAHRAMAN

• Dost Avcı
  • 3.5 atacağğna 4x4 lğk yağa !!!
« Yanıtla #13 : 23 Mart 2013, 22:22:18 »
Köpeğimi yanlış yaptığı şey için bir kere duvara çarptım hayır kelimesi ile şimdi hayır dedimmi tam siper ne yaparsa yapsın olduğu yere yatıyor bende rahat ediyorum.Kim demiş dayak olmaz diye...Cennet cennet....
Serkan KAHRAMAN
AB Rh + 1978 KOCAELğ