Gönderen Konu: İSPARTA BURDUR,AVIDA BOLDUR AVCISIDA,AMA BEN BAKIRCISINI BULDUM  (Okunma sayısı 2234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vahdet TOKAY

• Dost Avcı
    • Google'a sor o beni tanıyor:):):)
 hafta arası rutin denecek kadar oldu deyelimki gene tırcımla ver elini anadolu yakası asya kıtası dedik :):):)

yol da belli yuk te,arada kaçamak ziyaret etmelerde olucak sanırım dedik ve niyetimiz niyet çıktık yola,ama unutuuğumuz bişey vardı siteden telleri almak.sağ olsun bi kırık efe yardım etti de kişiyi evde yatar bulmadan telden alolaştık :):):)

önce malımızı teslim edecek adrese varalımda gerisi kolay dedik ve ispartaya adım atar atmaz ben tırcıyı sattım :):):)

burdura,sevgili ilyas gürbüz e baskına.tanışıp bi çayını içmeye geldim dediysemde kim inanır :):):) plansızdı çıkışımız ama planlı bi sohbet ve tanışma oldu velaslı.
keşke yer zaman ve plan düşündüğümüz gibi gercekleşmiş olsaydı da korkut elinden bize ulaşması zor olmasaydı da şu elin antalyalılarınıda burdurda kıstırsaydım :):):) uymadı,inşallah tez zamanda.
ama sevgili ilyası teldende sitedende tqanısak ayrı çay bahanesi ile canlı kanlı olarak görüşmekde ayrı tadında bi buluşma oldu bence.

33 yıl aradan sonra ispartanın suyunu içmek havasını koklamak biyana,burdura geçip buluşmak,sanalı gercek yaşama taşımaktı asıl amaç,uydu oldu,yetmedi kahve de içtik neolur neolmaz belkide bi otuz yıldaha geçer bari hatrı kalsın diye bide kahve ısmarladı ilyas:):):)

laf lafı açtı,hem klüp hemde bakırcılar çarşısında tur atıp hava kokladık dostlara uğradık,anmalık kavurma tavası bile bulduk,hemde ustasından.

yetmezse anmalık gene basıp gidip zora bu sefer biz ısmalarız çayı kahveyi deiyip belli olmaz gene çalarız kapılarını bellimi olur :):):)

sağ olasın arkadaşım,zaman ayırman,ilgilenmen,dahası ilk kez görüşmemize rağmen sıcaklığın için de ayrıca teşekkür ediyorum ve trakyaya geldiğinde gene habersiz kaçarsan bütün köpeklerini bulgarlara satarım bilesin :):):)

foto da çekildik...

patatesli ekmek alıp çay molası verdiğimiz yol kenarı yörük çadırı

isparta girişi

burdur girişi

sevgili ilyas la kısa sohbetlik buluşmada hem klüplerini gördüm hemde çaylarını içmek nasipte varmış...

sevgili ustamda hiç yabancılık çekmediğim bi mesleği hala inatla sürdürmekte kararlıda bide çırak yetişse!!!

ve afyondan kısa kareler,hani ilkokul kitaplarında eskiden vardı,şehirlerin kurtuluşlarını anlatan bayramları heykelleri,anaları, efeleri,gazileri anıtları!!!

bende özlemişim ve hatırlamak isteyenler olur diye çektim bişeyler.

bu kısa turda bu vardı,darısı diğer yörelerimizde tanrı misafiri bekleyen dostlara.

biz,otelde konaklayıp DOST aramaya niyetli olmadan çıktığımız için ayağına gidiveriyoruz biz buluveriyoruz ADAM ları.sağolsunlar çayları da var sohbetleride...

selametle...
Vahdet TOKAY
B Rh + 1962  EDİRNE     0 533 779 20 08
https://skydrive.live.com/?sc=photos

UYMAZSA

Çevrimdışı Yusuf BİÇER

• Dost Avcı
  • Adanalıyık allahın adamıyık...
Ynt: İSPARTA BURDUR,AVIDA BOLDUR AVCISIDA,AMA BEN BAKIRCISINI BULDUM
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2012, 05:24:36 »
gez ustam gez açılırsın hatta bir gün buraya da gel burda bakırcı çok
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2012, 05:37:24 Gönderen: Yusuf BÝÇER »
Yusuf BİÇER
0 Rh + 1974 ADANA

Çevrimdışı Ethem EYİLER

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2012, 13:21:49 »

Kardeşim insan gelmeden önce bi alo demeli ki kıvırtma şansımız olsun.Dağın başında PAT diye telefon gelirse,tamda motor su kaynatmış ve karadumanı tıs tıs atarken bir de baktım ki Vahdet Tokay yazıyor. ;)

Þimdi sen sen olda kıvırt ki ne kıvırt,zaten nefes bitmiş alo diyecek ses kalmamış,kan beyinden çekilmiş bir de karşındaki neredesin diye sordu mu işte orda ,diyemezsin ki bir hastamız vardı da ziyarete gittikte,gittiğimiz yer uzakta felan diyemezsin. ;) :D :D :D

Ýnşallah bi daha ki sefere yolunuz buralara tekrar düşer de üj bej muhabbette bizimle yaparsınız ama bizim ne çay ikram edecek derneğimiz var nede tenekeciler çarşımız.Bir tek falezler var bol bol deniz seyreder bakkaldan alınan su ve simitci varsa bi simit yoksa da kuru kuru sade sek su var ona göre gelirsiniz. :D :D :D

Telefon geldiğinde başımın derdi ıslak barut karşı taşın üzerinde ter kurutuyordu :D :D :D :D

Yolunuz açık,sağlığınız ve neşeniz yerinde olsun,tırcıyı getirme sala gitsin :D :D
Ethem EYİLER
1968 ANTALYA

Çevrimdışı İlyas GܓRBܓZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2012, 15:07:52 »
vahdet abı bu kısa zıyaret oldu senınle tanıstıgıma ınan cok mutlu oldum yolun duserse gene beklerım abı bu sefer bakırcılar carsısına goturmem haberın olsun
İlyas GܓRBܓZ
1971 Dinar İkamet BURDUR 05462460303

[img width=421 height=350]http://i

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Dost Avcı
  • Browning phoenix Franchi black magic
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2012, 15:39:01 »
Sana değil o tırcıya kızıyorum,bizim buralara hiçmi yük yok koca trakyada :)
burda yiycek tantuni cezerye,bakırcı olmasada tenekeci yokmu,edilecek sohbet hiçmi bulunmaz sanıyorsun :)
Yusuf hocamın orda bakırcı bol,bende edindim bir saçta kavurmanın suyu içinde kalır oldu,aliminyumda kuru et yemekten kurtulduk şükür gidersen oraya bakırın anavatanı unutmayasın ;)
neyse elbet birgün buluşacağız,ozamana kadar rasgele şey pardon selametle diycektim  ;D
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus MERSİN

Çevrimdışı K.İsmail ÖZDEMİR

• Dost Avcı
    • http://www.turkiyekurzhaar.com/http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2012, 15:54:25 »
güzel anlatımınız güzel resimleriniz için teşekkür ederiz.
kazasız belasız saglıklı sıhhatli yolculuklarınızın devamını dilerim
İsmail ÖZDEMİR
1974 Bafra SAMSUN      Tel: 0532 224 82 98

Çevrimdışı Arslan BOZKURT

• Dost Avcı
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2012, 18:04:01 »
gez ustam gez açılırsın hatta bir gün buraya da gel burda bakırcı çok

Burayada gelebilirsin burdada hamam çok  :-[  ;D ;D
Arslan BOZKURT
A Rh - 1980  Havza SAMSUN

Çevrimdışı Fatih DADAK

• Dost Avcı
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2012, 18:11:00 »
Gez dünyayı gör Konyayı insan bir iştirak eder bir küçük patlatırdık... :) Ehteyar işi işte gezecen duracan... :)
Fatih DADAK
1978 Meram KONYA

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Dost Avcı
« Yanıtla #8 : 30 Kasım 2012, 20:33:45 »
Vahdet Bubam sen bu sene leyleği havada mı gördün, ağır kış koşullarından ötürü leylekler geç mi geldi de gitmedi nedir. Gezmeden yana açılmış kısmetin. Neredeyse Egeden bizden biri oldun. Uzak geçmemişsin ama yine de her zaman bekleriz yanımıza. Öpüldün kocaman :) :) :)
Oğuz BABAğOğLU
A Rh + 1971 DENğZLğ

Avcğlğk: Kğrk gğn taban, bir gğn y

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2012, 21:48:29 »
Tırcı değil turizm firması sanki özel olarak birde seni gezdiriyor üstelik bedava,birde yolda eriklerden damıtılmış sirkede varsa oh ne ala  ;D ;D
Tırcıya selam yola devam  ^-^ ^-^
Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Yusuf BİÇER

• Dost Avcı
  • Adanalıyık allahın adamıyık...
« Yanıtla #10 : 01 Aralık 2012, 05:22:29 »
usta seni bu tarafa getirmeyen o tırın tekerleğini zik.....m    :-*  
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2012, 04:29:12 Gönderen: Yusuf BÝÇER »
Yusuf BİÇER
0 Rh + 1974 ADANA

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Dost Avcı
  • VARLIĞIM, YܓCE TܓRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..
« Yanıtla #11 : 01 Aralık 2012, 16:28:58 »
Tırcı değil turizm firması sanki özel olarak birde seni gezdiriyor üstelik bedava,birde yolda eriklerden damıtılmış sirkede varsa oh ne ala  ;D ;D
Tırcıya selam yola devam  ^-^ ^-^

:D :D :D vallahi yaaa bir rehberleri eksik, oda olsa yakında kasaya turist almaya başlarlar :D
Serdar BAKAL  542 562 36 73
1982 Bandırma BALIKESİR

CADIGİ

Çevrimdışı Selahattin SEVGİLİ

• Dost Avcı
  • BAŞTAN DܓRܓST OL , SONRA U T A N M A
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2012, 15:48:56 »
güzel anlatımınız güzel resimleriniz için teşekkür ederiz.
kazasız belasız saglıklı sıhhatli yolculuklarınızın devamını dilerim
Selahattin SEVGİLİ
O Rh + 1972 Kartal İSTANBUL