Gönderen Konu: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!  (Okunma sayısı 4251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamil ܓÇBAŞ

 • Bölüm Editörü
 • *
 • İleti: 311
 • Karma: 0
BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« : 19 Ocak 2012, 03:00:51 »
.


Basın Vuruyor ve Susuyor...!   Avcılar medyanın saldırısı karşısında, asla geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmaktan vaz geçmeyeceklerdir.

           Hürriyet  gazetesi'nden  sayın Cengiz SEMERCÝOÐLU, işadamı sayın Cem BOYNER'in avcılığı üzerine; "zenginlerin" av yapacaklarsa "sus"malarını, bir anlamda gizlemelerini tavsiye ediyor. Bunun üzerine Yaban tv yönetim kurulu başkanı  sayın Melih MERÝÇ, Yaban Tv.com’da  müthiş bir yazı yazdı. Gereken cevabı verdi.  Kendisini kutluyorum. Ayrıca CEOLIFE Dergisine Afrika'da yaptığı Buffalo avını anlatan ve av anılarını kitaplaştıracak olan işadamı sayın Cem BOYNER'i ise tebrik ediyorum. " Vuruyor ve susmuyor "...
 


BASIN, VURUYOR VE SUSUYOR...!
 
           Son zamanlarda avcılıkla ilgili medya haberlerinde, av kazaları veya av suçları son derece olumsuz haberlermiş gibi veriliyor. Kamuoyu, yasal avcılık yapanla yasadışı avcılık yapanları ayırt edemediğinden ve yayınlanan haberler de eksik bilgi ve biraz da art niyetle yayınlandığından avcıların imajı bilinçli olarak zedelenmeye çalışılıyor. Avcılığı spor dalı veya hobi katagorisine sokup, spor için kuş öldürülür mü? Hobi için can alınır mı? gibi sorularla kamuoyunu çaktırmadan etkiliyorlar. Aslında Türk basınında yıllardır değişmeyen bir hastalık bu. Nedense, biz avcılar hep olumsuz haberlerle anılıyoruz. Basın, Vuruyor ve susuyor...!
 
 Bu da yetmezmiş gibi konuyla hiç alakası olmayan üstelik hiç bir bilgisi olmayan bazı köşe yazarlarının da saldırısına maruz kalıyoruz.

           Sayın Cengiz SEMERCÝOÐLU da, Hurriyet yazarı sayın Melis ALPHAN da onlardan biri. Hurriyet gazetesinin önceki sahibi sayın Sedat SÝMAVÝ’ninde, işadamları Mustafa KOÇ’unda, Murat ÜLKER’inde, Cem BOYNER gibi avcı olduğunu ve aynı yöntemlerle avlandığını biliyorlar mı acaba ? Modaya uyup vuruyorlar ve susuyorlar. Bu saldırılar sosyal medyada da devam ediyor. Bu saldırıların yankılarını sosyal medyada takip ettim. Yaklaşık ikibinin üzerinde olumsuz eleştiri okudum ve eleştiri yapanların tamamının hiçbir bilgisi olmadığına şahit oldum. Kelimenin tam anlamıyla entelektüel geçinen, kuyrukçu takımı. Ağzı olan konuşuyor, klevyesi olan yazıyor. Biz onların istekleri doğrultusunda yaşamak durumunda değiliz. Biz onların yaşamlarına ve tutkularına saygılıyız. Aynı saygıyı da onlardan bekliyoruz.

           Bundan önce olduğu gibi, bu saldırılarda da Ýç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonu ve Avdoğa dergisi olarak sessiz kalmadık. Gereken tepkileri saldırıları yapan gazetecilere ve yöneticilerine üyelerimizle birlikte anında gösterdik

           Sevgili Melih MERÝÇ, yabantv.com sitemizde, avcıların sadece zengin ve varlıklı kişilerin eğlence aracı olmadığını "Kral ve köylüyü aynı duyguyla birleştiren tutku"  olduğunu ve avcılığın felsefesini ve kültürünü keskin kalemiyle onların anlayacağı şekilde yazdı. Sayın Mehmet ERTÜZÜN ise, av tutkusunun insanlar arasındaki sınıf farkını ordadan kaldırdığını dile getirdi. Ýsveç’ten yazan sevgili Alper GÜNGÖR, avcıların doğa korumacı yönünü yazdı. Sevgili Ali BÝRERDÝNÇ, avcıların artık susmayacaklarını kendisine has üslubuyla yazdı. Sayın Cem BOYNER,  Hürriyet Gazetesi'nde sayın Melis ALPHAN'a bir cevap yazdı ve geri adım atmadı. Yazı sayın Melis ALPHAN'ın köşesinde yayınlandı. Bende, bunlara cevap olarak avcılar kimlerdir. Biz kimiz ?  Neden avlanırız ? Dilimin döndüğü kadar anlatmaya çalışacağım. 
 
 
AVCILIK BÝR AYRICALIKTIR. ÇÜNKÜ
 
Avcılık, sadece doğada becerilerimizi kullanmak değildir. Spor da, hobi de değildir. Avcılık öldürmek hiç değildir…!
 
            Avlanmak, doğada bize gerçek duygu ve heyecan hissettiren, bizleri atalarımızla bir araya getiren ve doğaya yeniden bağlayan güçlü bir bağdır. Yaşadığımız bu duyguların oluşturduğu bağ o kadar güçlüdür ki, doğa yürüyüşleri yapan, avcılık ve balıkçılık yapan, yaban hayatını fotoğraflayan bir avcı, doğayla bütünleşerek bunu tüm benliğinde yaşar. Doğa ile bağları kopmuş,  günümüz şehir insanlarında bu duygu artık kaybolmuştur.
 
           Avcı doğaya baktığında, doğayı bir bütün olarak görür. Avcı olmayanlar sadece bakar, ama doğayı yeşillikten, su kütlesinden veya ağaç kümesinden farklı değerlendiremezler. Avcılar, ormanı sadece ağaç olarak değil; içindeki bitkileri, hayvanları, böcekleri, ağaçları ve tüm sulak alanlarını aynı tuvalin üzerinde görürler. Avcılar, bir dağın sadece zirvesini görmezler. Ýz sürerken o dağı etekleriyle, patikalarıyla, yamaçlarıyla ve tüm canlılarıyla birlikte yaşarlar.
 
           Ovalarda ve meralarda saatlerce yürüyen avcı için duyulan kuş sesleri doğanın müziğidir. Gördüğü böcek, ot, bir tarla ya da o tarlanın tel çitlerine takılmış yaban hayvanının tüyü onun için çok şey ifade eder. Yüksek tepelerden bir kuşun süzülüşünü izlediğinde, ne gökyüzü bir buluttur onun için, ne de o kuş, yalnızca uçan bir kuştur. Kafasını kaldırdığında üstünden geçen o sürünün nereye ve niçin uçtuğunu çok iyi bilir.
 
           Ýnsanlar en derin uykudayken, gün ağarırken, avcı gölün kıyısındadır. Buz gibi ayazda, güneşin doğuşuna şahit olmak, ufuktan geçen siluetleri takip etmek ona avlanmak kadar haz verir. En derine işleyen ayazlı sabahlarda beklerken gümede, nefesinin buharıyla ısınır. Çizmelerinin içinde ayak parmakları soğuktan bıçak gibi kesilirken, ne kadar soğuk olduğunu değil, kendi iç hesaplaşmasının ve doğayla olan bütünleşmesinin hazzını düşünmektedir.
 
           Süreğin en heyecanlı yerinde kalbi küt küt atarken, karşı dağda kovan köpeklerin sesi, üç tenorun sesinden akıcı gelir ona ve yamaçlardaki tüm ağaçlar hafızasına kazınır her defasında. Hepsinin bir ismi vardır artık... Dakikalarca soluk almadan, öksürmeden, kımıldamadan beklemek, onun kendisiyle hesaplaşması için sanki bulunmaz bir randevudur. Yaşanan her şeyin muhakemesi, işte böyle anlarda yapılır, şaşmaz bir doğrulukla…
 
           Ýspanyol düşünür José Ortega Y GASSET avcı ile doğa arasındaki ilişkiyi şöyle yorumluyor: "Eğer doğaya geri dönme mutluluğunu tüm yoğunluğu ve saflığıyla tatmak istiyorsak, orada barınan vahşi yaratığın yoldaşı olmalı, onun düzeyine inmeli, ona benzemeye çalışmalı ve onun peşinden gitmeliyiz. Avcılık işte bu gizemli törenin adıdır. Ýnsan avlanırken havanın tenini okşayıp geçmesinden ya da ciğerlerine dolmasından bambaşka bir haz duyar. Kayalar daha zengin bir anlatım, bitkiler türlü değişik anlamlar taşır. Bunların tüm nedeniyle iz peşindeki ya da pusudaki avcının, açık seçik ortada ya da gizlenmiş ya da hiç görünmeyen avına ayağını bastığı toprak aracılığıyla bağlı olduğunu hissetmesidir. Avcı olmayan okuyucu özellikle bu son satırlar için yalnızca süslü sözler ya da düpedüz demagoji diyebilir. Ama avcı olan bunu bilebilir. Bilir ki avdayken tüm olayı avcıyla avı arasındaki bu büyülü eksen oluşturur."
 
           Ünlü Ýspanyol felsefeci Ortega Y GASSET’nin yazdığı avcı ve av arasındaki oluşan büyülü ekseni avcı olmayan, sözde çevreci geçinenlere anlatmamız mümkün gözükmüyor. Biz avcılar, bu dünyadan göçene kadar, soğuk, sıcak, yağmur ve güneş demeden ihtiyacının ve tutkusunun peşinden koşan avcı atalarımızın ayak izlerini takip edip ağaç, dere, orman, dal, çalı, tepe, kaya, hendek, vadi, sazlık…gibi kavramların tam ortasına kendimizi koyup, doğayı tamamlayacağız. Tarlaları geçip, dumanlı dağları aşıp, ırmakların serinliğini, dalgaların sesini duyacağız. Yaprakları okşayıp, çiçeklerin kokusunu hissedeceğiz.
 
            Doğanın kucağında, kralla çobanı aynı sofraya oturtup ekmeğimizi paylaşacağız. Dost meclisleri kurup doyumsuz sohbetler yapacağız. Pınarlardan yudum yudum su içen avcının keyfiyle bu ayrıcalığı yaşayarak doğayla bağımızı güçlendireceğiz.
 
Avcılar medyanın saldırısı karşısında, asla geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmaktan vaz geçmeyeceklerdir.
 
 
 
AVCILAR KÝMLERDÝR…?

Doğayı ve Yaban Hayatını En Ýyi Bilen ve En Ýyi Koruyan Avcılardır.
 
Avcı güvenilirdir ; Avcılar ülkemizin en güvenilir kesimlerinden birisidir.
 
Avcı sabıkasızdır ;  Avcı kanunlara uyar, sabıka kaydı olmadığına dair devletin Adalet Bakanlığından belge almıştır.
 
Avcı sağlıklıdır ;  Avcı gerek mental ve gerek fiziki olarak avlanmaya uygun birisidir… Psikolojik bir sorunu yoktur. Devletin hastanesinden veya sağlık kuruluşundan tüfek bulundurma veya taşımasına engel hali bulunmadığına ve avlanmasında bir mahzur olmadığına dair uzman doktor raporu vardır.
 
Avcı devlete karşı yükümlülükleri yerine getirir ;  Ýl ya da  ilçe emniyet müdürlüğü veya jandarmadan Yivli veya Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatı almak için izin alır. Avcının tüfeği faturalıdır ve ruhsatlıdır. Tüfeği Ýl ve Ýlçe Emniyet Müdürlüğünde kayıtlıdır.
 
Avcı ;  av yapmak için Çevre ve Orman Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Av ve Yaban Hayatı Daire Başkanlığına bağlı, her ildeki birimlerden Avlanma Ýzin Belgesi   alır.
 
Avcı vergi mükellefidir ;  Her yıl, vergi dairesine harcını öder. Ayrıca beş yılda bir harçlarını ödeyerek Yivsiz Tüfek Avlanma Belgesi Taşıma Ruhsatını yeniler. Ve her yıl Avlanma Ýzin belgesini, harcını Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı birimlerine, ödeyerek alır.
 
Avcının güncel adresi bellidir ;  Avcının nerede ikamet ettiği bellidir. Muhtarlıktan aldığı güncel ikametgah belgesi ve mahalle karakolundan alınmış onay sonunda, bağlı bulunduğu Ýl Valiliğine ve Ýlçe Kaymakamlığına kayıtlıdır. Yani Devletin takibi altındadır. Güncel nüfus bilgileri devlettedir.  Avcının kim olduğunu devlet bilir.
 
Avcı eğitimlidir ;  Avcı eğitim kursuna katılmıştır. Kurs sonucu yapılan sınavda başarılı olduğu takdirde, Bakanlıktan Avcılık Eğitimi Kurs Bitirme Belgesi almıştır.
 
Avcı duyarlıdır ;  Avcı,  Günümüzde tüm dünyada olan ve sivil toplumların gelişmesinde en önemli unsur olarak görülen bir sivil toplum kuruluşu olan avcı kulübüne üyedir.
 
Avcı, en az bir sivil toplum kuruluşuna üyedir ;  Bilinçli avcılığı geliştirmek, doğanın ve yaban hayatının sürdürülebilirliğini sağlamak, tüm vatandaşların ve ülke ekonomisinin bundan doğrudan doğruya yararlanması için, kamu yararına yönelik eğitim faaliyetlerinde bulunmak, bu yönde faaliyet gösteren tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla ulusal ve uluslararası işbirliği yapmak, konulacak kuralların bilimsel kriterler çerçevesince yapılması için talepte bulunmak, topluma yararlı bir hizmet etmek amacıyla ülkemizde yasal olarak kurulan, sayısı yaklaşık 1800 olan avcı derneklerinden birine veya bir kaçına üyedir.
 
Avcı yasalara uyar ;  Avcı yazılı kurallara yani Kara Avcılığı Kanunu ve ilgili Yönetmelikler ile Merkez Av Komisyonunun her yıl aldığı kararlara ve yazılı olmayan etik kurallara uyar.
 
Avcı saygılıdır ;  Mülkiyet haklarına ve mülk sahiplerine saygı duyar, onların ürünlerine ve mülklerine zarar vermez.
 
Avcı sabırlıdır ;  Avcı olmayanlara nezaket gösterir, avcılık karşıtları ile av konusunda tartışmaktan kaçınır.
 
Avcı doğayı korur ;  Kanunlara saygılı, doğayı ve yaban hayatını korur ve sürdürebilirliği sağlamayı destekler. Güvenli şekilde avcılık yapar. Geleneksel ahlaki avcılık değerlerine saygılıdır ve bunlara uyar.
 
Avcı doğanın korunması için bedel öder ;  Avcılar, sanıldığın aksine,  en iyi doğa korumacılardan birisidir. Yaban hayatı, Doğa ve Av Hayvanlarının sürdürülebilirliğini savunur ve bunun oluşturulmasına maddi ve manevi katkılarda bulunur. Avcılar, sürdürülebilir bir av ve yaban hayatı için kendisini son korumacı olarak hisseder ve bu yönde çalışır.
 
           Dünyanın gelişmiş ülkelerinde yaban hayatı ve yaban hayvanları avcılar ile doğa koruma örgütlerinin çok sıkı işbirliği içinde ve direk avcılardan da kazanılan bedellerle korunmakta  ve geliştirilmektedir.
 
           Kendilerini Çevreciler veya Doğa Severler diye adlandırılan birçok kesim, sadece Avrupa Birliği’nden, Dünya Bankası’ndan veya Bazı Bakanlıklardan aldığı doğa ve çevre koruma ve geliştirme fonlarıyla  birçok özgün projeye başlıyorlar. Evet sadece başlıyorlar, gerisi yok. Türkiye’de yaban hayatı ve yaban hayvanlarıyla ilgili hiçbir projenin istenen nitelik ve nicelikte’’ sonuçlandığını söylemek ise çok  zor.
 
           Kısacası Doğa Korumacı ve Çevreci geçinen birçok gruplar sadece ilgili projeler için fonlardan para alırlar. Ama sonuçları itibariyle gerçekleştirdikleri tartışılır! Avcılar ise maddi ve manevi her türlü şahsi desteklerini ortaya koyarlar.
 
           Avcılığın bir felsefesi, bir kültürü olduğunu bilen ve yaşatan avcıların, av ve yaban hayatına her kesimden fazla sahip çıktığını hiç kimsenin unutmaması gerekmektedir. Tarihin sarı sayfalarına baktığımızda ilk çevrecilerin ve doğa korumacıların gerçek avcılar olduğunu görürüz.

Sonuç olarak ;  Avcılar, sürdürülebilir bir av ve yaban hayatı için kendisini son korumacı olarak hisseder ve bu yönde çalışır.
 
Doğayı ve Yaban Hayatını En Ýyi Bilen ve En Ýyi Koruyan Avcılardır. Ve Ülkemizin en güvenilir kesimlerinden birisidir.

Avcılar medyanın saldırısı karşısında, asla geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmaktan vaz geçmeyeceklerdir.Saygılarımla.

Kamil ÜÇBAÞ
Av Doğa Dergisi Editörü
Avcı Sayfamız Yazarı,
Kamil ܓÇBAŞ
1959 ANKARA       Av Doğa Dergisi Editörü
İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federa

Çevrimdışı Selahattin SEVGİLİ

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 1500
 • Karma: 0
 • BAŞTAN DܓRܓST OL , SONRA U T A N M A
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2012, 03:24:54 »
Yüreğine kalemine sağlık Abi,,
Selahattin SEVGİLİ
O Rh + 1972 Kartal İSTANBUL


Çevrimdışı Serkan KARTALKAYA

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 4499
 • Karma: 0
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2012, 03:34:19 »
ellerine emeklerine saglık kamil abim
Serkan KARTALKAYA
A Rh + 1982 Kağıthane İSTANBUL      

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

 • Administrator
 • *****
 • İleti: 3626
 • Karma: 0
  • Avcı Sayfamız
BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2012, 04:10:15 »

             Sevgili dostum eline emeğine yüreğine sağlık , Avcılığın ve Avcının tanımı hakkında litaretüre girmesi gereken bir açıklama yazmışsın seni canı gönülden tebrik ederim , Uğraş verdiğin her cephede başarılarının devamını dilerim...!,
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı Ayhan ERBAY

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 862
 • Karma: 0
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2012, 04:26:20 »
 Avcıyı ve avcılıgı bu kadar güzel anlatan süper bi yazı emeğine sağlık Kamil abi.
Ayhan ERBAY
A Rh - 1972 Karamürsel KOCAELİ

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 9286
 • Karma: 0
 • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2012, 05:17:25 »
Ellerine Saglık,Avcılıgı güzel bir anlatım olmuş..  ^-^
Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77


Çevrimdışı Vahdet TOKAY

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 5725
 • Karma: 0
  • Google'a sor o beni tanıyor:):):)
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2012, 15:32:52 »
 ^-^ ^-^ ^-^

üstadım sadece okudum,bir kez okudum ama inan ben dahi anlamak ve özümsemek için düşünerek satırları bikaç kez daha üstünden geçmek zorunda kaldım;

kaldı ki o bahsedilen entellektüeller bunu defalarca da okusalar anlamaz anlayamaz ve anlamak da istemezler eminim...

sizi ve emeği geçen,sayın boyner,sayın birerdinç,ve konuya hassasiyeti bilip cevapsız bırakmayanları ayakta alkışlıyorum...

kalemlerinize sağlık...

saygılarım ile...
Vahdet TOKAY
B Rh + 1962  EDİRNE     0 533 779 20 08
https://skydrive.live.com/?sc=photos


UYMAZSA

Çevrimdışı Şaban TERECİ

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 4310
 • Karma: 0
  • AYTAÇ İNŞAAT REKLAM TANITIM ve YAPI ELEMANLARI
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2012, 16:09:17 »

             Sevgili dostum eline emeğine yüreğine sağlık , Avcılığın ve Avcının tanımı hakkında litaretüre girmesi gereken bir açıklama yazmışsın seni canı gönülden tebrik ederim , Uğraş verdiğin her cephede başarılarının devamını dilerim...!,
Şaban TERECİ              
A Rh + 1965 İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet EKİZOĞLU

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 207
 • Karma: 0
  • Mehmet EKİZOĞLU Blog Spot
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2012, 19:07:48 »
Avcılar olarak kamuoyundaki bu tür saldırıların baskın çıkmaması için artık olumlu haberlerle de adımızı duyurabilmeliyiz. Avcılarımızın tek göründükleri fotoğraf karesi ölü hayvanlarla birlikte olmamalıdır. Avcı imajı konusunda zihin yorma zamanı geldi. Avcı doğa dostudur, olabilir, ancak bu yönde bir gösterge yok maalesef...

Rastgele

Mehmet Ekizoğlu
Mehmet EKİZOĞLU
1973 Yenipazar AYDIN

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 2697
 • Karma: -1
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #9 : 19 Ocak 2012, 20:19:56 »
Avcıyı ve avcılıgı bu kadar güzel anlatan süper bi yazı emeğine sağlık Kamil abi.
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL


Çevrimdışı Hakan CENGİZ

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 4596
 • Karma: 0
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #10 : 19 Ocak 2012, 20:52:38 »
Avcılar olarak kamuoyundaki bu tür saldırıların baskın çıkmaması için artık olumlu haberlerle de adımızı duyurabilmeliyiz. Avcılarımızın tek göründükleri fotoğraf karesi ölü hayvanlarla birlikte olmamalıdır. Avcı imajı konusunda zihin yorma zamanı geldi. Avcı doğa dostudur, olabilir, ancak bu yönde bir gösterge yok maalesef...

Rastgele

Mehmet Ekizoğlu

 ^-^ ^-^ ^-^
Hakan CENGİZ
A Rh + 1971 AYDIN


Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 1809
 • Karma: 0
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2012, 22:53:15 »
yazıyı ilk okuyanlardanım. bakalım nasıl karşılanacak diye çekildim köşeye. arkadaşlarımın övücü, yol göstermeye, yönlendirmeye çalışan sözleri her nekadar teselli etse de; eksik kalan en önemli detay galiba kaçıyor.
   o gazeteciler, acaba avcıyı niye böyle görüyor, konu sadece bizi değil, aynı zamanda ilgili bakanlığı da bağlar. acaba bakanlıktan bir açıklama varmı, varsa lütfen bildiriniz. bakanlıktan çıt çıkmıyorsa burada çok büyük problem var demektir.
   örneklemek gerekirse: mesela adapazarı, gölcük depreminden sonra, inşaat sektöründe neler eksikmiş, hatamız neymiş gidermek adına, ilgili kurumlarca çok iyi bir çalışma ile, yeni yönetmelikler, uygulamalar, denetlemeler ortaya kondu. buna rağmen bazı hatalar halen olabilmekte, ama eskiye göre gerçekten güzel oldu.
   bakanlığımızın bu konuda illaki deprem beklemesi doğru değil. isterseniz depremi yaratabiliriz.ama  bunu yapacak birliktelik ve istekliliği, homojenliği gerçekten sağlayabilir miyiz? sorunun çözümü, can noktası burası. saygılarımla. 
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Çevrimdışı Kadir USLU

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 5348
 • Karma: 0
 • www.kanerotomotiv.com 0 216 375 12 57
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #12 : 19 Ocak 2012, 23:41:43 »
Üstadlar duygularımıza tercuman olmuş sağ olsunlar  ^-^ ^-^ ^-^
Kadir USLU
AB Rh + 1963 Pendik İSTANBUL


Çevrimdışı Arslan BOZKURT

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 4807
 • Karma: 0
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #13 : 19 Ocak 2012, 23:51:09 »
Avcıyı ve avcılıgı bu kadar güzel anlatan süper bi yazı emeğine sağlık Kamil abi.
Arslan BOZKURT
A Rh - 1980  Havza SAMSUN


Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 801
 • Karma: 0
Ynt: BASIN VURUYOR VE SUSUYOR...!
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2012, 00:01:04 »
Çok güzel hatta muhteşem bir yazı olmuş . ^-^

Birazda öz eleştiri yapmamız gerekiyor ki avcılığa bu tür emeği geçen hobi arkadaşlarımızı yalancı çıkartmamak adına .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL