Gönderen Konu: amerikadan yavru köpek getirmek  (Okunma sayısı 2130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet EKER

• Dost Avcı
amerikadan yavru köpek getirmek
« : 18 Ekim 2011, 03:41:05 »
arkadaşlar amerikadan yavru köpek almak istiyorum izin veriliyor mu ve neler yapmalıyız. bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
Mehmet EKER
1980 Darende MALATYA

Çevrimdışı Vet.Hek.Emrah CELASİN

• Veteriner Hekim
  • *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
Ynt: amerikadan yavru köpek getirmek
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2011, 04:21:18 »
dostum merhaba
evet almak mümkün tabiki ordan gelen biriyle en kolayı ben öyle yapmıstım yani..fakat bunun için bikaç işlem gerekiyor bunlarda mikroçip uygulaması ve aşılama yani veteriner Hekimin vereceği onay bunların ücretleri yaklasık 3 yıl önce 200dolar civarıydı pasaport falan hariç...benimki almanya aktarma geldiği(uçak yüzünden aktarmaydı) için biraz daha sıkıydı işler diye evrakları eksiksiz yaptık hiçbişey kontrol edilmedi buda şans işte masraf boşa gitti :) tr de zaten malum girişler...
Vet.Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA

Bilecik İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su

Çevrimdışı Mehmet EKER

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2011, 01:13:44 »
satın alacağımız kişide veteriner ücreti istiyor acaba dediğiniz 200 dolar o mu yoksa gümrükte ödediğimiz para mı. bu arada aldığımız kişiye ödediğimiz ücretten başka ne kadar masraf olur. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
Mehmet EKER
1980 Darende MALATYA

Çevrimdışı Adnan ܓKE

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2011, 02:08:23 »
Sevgili Kardeşim Yolcu Beraberi 2 köpek getirme hakkın vardır.Gümrükde ödeyeceğin bir şey yok.Elini kolunu sallaya sallaya geçersin.Ancak her ihtimale karşı Aşı karnesi,sağlık sertifikası (yurt dışında köpeğin geldiği yerde yetkili makamlarca verilmiş olacak üzerinde kuduz aşı yapıldığına dair ibare olacak,köpek aşı yaşından ufaksa Annenin aşılarının tam olduğuna dair ibare olacak) geçiş esnasında memur sorabilirde sormayabilirde genelde sormazlar ama mevzuat açısından bu belgeler ile Türkiye deki Gümrük veteriner Hekiminden "Yurda girmesinde sakınca yoktur" diye rapor isteyebilir.Dediğim gibi mevzuatta yeri var uygulama çoğunlukla olmuyor.ters biri olursa köpeği yurda sokamazsın.Evrakların yanında olsun.Dediğim gibi sadece yolcu beraberi

Adnan ܓKE
1963 İSTANBUL               www.pointerturkiye.com