Gönderen Konu: avlanma harcı  (Okunma sayısı 14491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih TAŞKUR

• Dost Avcı
avlanma harcı
« : 15 Ekim 2011, 20:27:36 »
arkadaşlar merhaba
maliyeden evime telefon gelmiş  2006 avlanma harcını yatırmamışım. baktım  hakikaten o sene makbuzu yok 
hatırlamıyorumda neden yatırmadağımı .sonraki seneler hepsi var.herhalde faiziyle isteyeceklerdir.peki ben şimdi diyelim avı bıraktım.( ALLAH göstermesin) 3-4 sene sonra tekrar başladım bu senelerinde harcını yatıracakmıyım veya tamamen bırakırsam ne yapmam lazım bu harç avı bıraksamda ödemek zorundamıyım.

herkese selam ve saygılar rasgele
Fatih TAŞKUR
A Rh + 1970 Erenköy İSTANBUL

Çevrimdışı M.Kemal KESKİN

• Dost Avcı
Ynt: avlanma harcı
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2011, 20:51:35 »
Böyle saçma şey olmaz. Bu vergi değil ki. O yıl av yapmadıysan, avlanma belgeni vize ettirmediysen zaten av yapamazsın. Avlanma belgende av yapmana müsade edilen tarih belli. O tarihten sonra seni avda yakalasalar kaçak avcı muamelesi görürsün. Sonra avcılık ya yapılır ya yapılmaz. Taşıt, silah, ev, arsa gibi maddi değeri olan bir şey değildir. Bu uygulamaya hepimizin karşı çıkması gerekiyor arkadaşlar.
Mustafa Kemal KESKİN
1957 İskenderun HATAY
0 505 4577838

Çevrimdışı Hikmet AY

• Dost Avcı
  • HERKES BAKTIĞINI GÖRܓR ? DܓRܓST OL YETERR.
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2011, 22:09:04 »
Evettt Arkadaşlarr Malesefff Avcılık belgesini çıkartıp yıllık harç ödemiye başladıkmı vergi mükellefi oluyoruz ?
Þayett herangi bi nedenden dolayı 1-2 sene ava ara vermek istediğinizde veya avı tamamen bıraktığınızda  ocak ayı içinde bölge milli parklar ve bağlı olduğunuz vergi dairesine dilekçe vermek beyanda bulunmak zorundasınız aksi halde mükellefiyetiniz devam eder  sizden faiziyle ödenmemiş yılların harçlarını haciz yoluyla alırlar .

Bundan bi kaç yıl önce tanıdık bir arkadaş aynı şekil ödenmemiş avcılık belgesi harcı yüzünden hava alanından geri çevrilmiş borcu ödemeden yurt dışına çıkamamış ? .
Hikmet AY
B Rh + 1960 Tuzla İSTANBUL   0 532 436 59 44

Tuzla Aydınlı Mh Avc. Derneği  Başkanı

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

• Dost Avcı
  • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2011, 03:02:23 »
Fatih sen kırmızı vize defterinde inceleme yap 2006 vizesi almışmısın .. Eger 2006 vizesi varsa o seneyi yatırmışsın demektir..

Hikmet Başkanın dediği aynen dogrudur. Hatta diyelim 5 yıl ava gitmediniz belgeyide iptal etmediniz.. Eski borçları faiziyle ödemeden vize defterinizide iptal ettiremessiniz.. Ve iptal ettireceginiz yıl girmeden iptal dilekçesini vereceksiniz..
Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2011, 04:41:31 »
arkadaşlar burada yapılan bir hata var. 2006 yılını yatırmamış ise arkadaşımız, sonraki yılların vizesi yapılırken bu durum DKMP de ortaya çıkardı. zira örneğin diğer yıllar vizesi yapılırken bakılıyor önceki senelerin vizesi varmı diye. bu avcılık belgesinin kısa bir incelemesinden sonra çıkar ortaya. eğer varsa ,eksik olan yılın yıllık avlanma harcının mutlaka yatırılmış ise belgesi istenir, o yılın vizesi yapıldıktan sonra diğer yıllarınkinin yapılması gerekirdi.  böyle bir durumun oluşmasına inanamıyorum.
gelelim iptal ettirmeye. eğer kişi avcılık yapmayacağım artık diyorsa; aralık ayının içinde, vizesi tamam olanlar direk DKMP ye dileçe ile  avcılık belgesini teslim etmelidir. eğer geçmiş yıllardan borcu var ise, maliyeden borcu yoktur yazısını alarak gitmek zorundadır. hayatınızda bir kere avcılık belgesini iptal ettirme şansınız vardır. eğer bu iptal bir seneyi geçmeden avcılık  belgenizi geri isterseniz, sanki belge iptal ettirmemiş gibi geçmiş yılın  yıllık avlanma harcını yatırmak zorundasınız, faiziyle beraber. fakat bir yılı geçmiş ise, o zaman da yeni başlıyormuş gibi ocak ayındaki harç miktarı kadar yatırp devam edebilirsiniz. sevgilerimle.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2011, 04:53:43 Gönderen: Ali ALTINKAYA »
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Çevrimdışı Fatih TAŞKUR

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2011, 21:30:21 »
cengiz abi 2006 makbuzu bulamadım ama dediğin gibi baktım o senenin vizesi de alınmış defterde o sene alınmış gittim maliyeye  bir dilekçe yazdırdılar tamam dediler yatırmışsınız. valla hatırlattığın iyi oldu yoksa ben bakmıyacakyım  oraya makbuzu bulamıyınca  gidip yatıracaktım.
Fatih TAŞKUR
A Rh + 1970 Erenköy İSTANBUL