Gönderen Konu: Avcı Sayfamız Geleneksel Bahar Toplantısı ( 4 ) 'den Fotoğraflar & Yorumlar...!  (Okunma sayısı 34516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Dost Avcı
Ýlk gün, çadırlar kurulduktan sonraki yorgunluk ve ilk yemek.

Gece üçte yatmamıza rağmen sabah erkenden  kalktık. Yayla havasının en çok bu yanını seviyorum. Ne kadar az uyursan uyu, dinlenmiş kalkıyorsun. Fakat karnımız acıkmış hadi Cahit, biraz daha çabuk içimiz kazındı. Kahvaltı menüsü sucuklu yumurta... :)

Biraz daha ayrıntıya bakalım. Mis mis...

Þaban Başkan için aç kalmış, demişlerdi. Burada hiç de öyle görünmüyor. Delil 1

Ýmdat Başkanın verdiği yemek Allah razı olsun. Karnımız Arabistan dümbeleği gibi gerildi.

O da ne Þaban Başkan burada da yemek yiyor. :) :) Delil 2

Ali Abinin güzel bir fotosunu yakalayayım dedim imkan yok. Heyecanlı heyecanlı bir şeyler anlatıyor. Sonradan çok güldüm. El hareketleri ve mimiklere dikkat :) :)

Konunun ne olduğunu bilmiyorum ama bir dublaj denemesi yapacam.

"Abi kaç liraya alırsın dedim."

"Ben telefonda hallederim, dedi."

Nah halledersin, dedim. Kapattım...

:) :) :)

Benim fotoğraf makinasının ayarlarını oğlan bozmuş. Efeleri çekeyim dedim böyle garip bir fotoğraf çıkmış. Tiryakilik zor zanaat vesselam. Hiçbir şey çıkmamış sadece sigara kaçamağı objektife yakalanmış :) :)

Hayde Efeler. Ama bakın bunlar kıyafetiyle harbi Efe başkaları gibi çakma efe, kırık efe değil :) :)

Eski öğrencilerimiz, Ozan Gezer ve Tayfun Acımaz'ı anmadan edemeyeceğim. Yüreğinize sağlık.  Eğlencemize renk kattınız.

Son gecemiz  ve en önemli soru. Baklavayı en güzel kim yer? Ayinesi tepsidir kişinin lafa bakılmaz.Tepsiye bakın ve karar verin :) :) :)

Ayrılık saati yaklaştı artık. Elveda sevgilim ben gidiyorum. Arif SUSAM'dan :) :)

Herkes cami ziyaretini çekmiş ben Keloğlan mağarasını göstereyim bari ...

Mağaradaki yarasalar...

Vahdet Buba önden görünüş.

Vahdet Buba arkadan görünüş.

:) :) :) :)
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2011, 22:02:17 Gönderen: Oðuz BABAÇOÐLU »
Oğuz BABAğOğLU
A Rh + 1971 DENğZLğ

Avcğlğk: Kğrk gğn taban, bir gğn y

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Dost Avcı
  • VARLIĞIM, YܓCE TܓRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..
Ali kaptanım bak bakalım ben nerdeyim???

Denizde desem yeterlimi ? Nokta atışı yaparım bilirsin...!

:D :D :D vallahı denızın ta göbeğinde hemde senden kaçmaz biliyorum ;D ;D :D çok güzel muhabbetler olmuş  :Dherşey planlanan gibi işlemiş ve herkez keyfini hat safhalara ulaştırmış. Harikasınız...
Serdar BAKAL  542 562 36 73
1982 Bandırma BALIKESİR

CADIGİ

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Dost Avcı
  • VARLIĞIM, YܓCE TܓRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..
Vahdet ağbi yine başrollerdesin ;) yine herzamanki gibi elinden de hiç bırakmıyorsun... ;D

kadehi tabiiki yanlış anlama
Serdar BAKAL  542 562 36 73
1982 Bandırma BALIKESİR

CADIGİ

Çevrimdışı Ethem EYİLER

• Dost Avcı

Cumartesi akşamı atılan renkli ışıklarla gözlerimiz kamaştırılıp ertesi gün tepsi baklavayı kendi aralarında pay etmekmiş amaç  :)

Fotoğrafların altına ne yazarsak yazalım,illakide yaşamak gerek o geçen zamanı.

Aç kaldık,donduk,eziyet gördük,baskına uğradık ama gelecek yılı iple çektiğimi sesli düşünmeye şimdiden başladım. ;) ;)

EMEÐÝ GEÇEN TÜM DOSTLARIN ELLERÝNE GÖNÜLLERÝNE SAÐLIK.iNÞALLAH BAÞKA BAÞKA MEKANLARDA YÝNE BÝRLÝKTE OLURUZ. ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^

Sağlıcakla kalın.
Ethem EYİLER
1968 ANTALYA

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Dost Avcı
Mağara önü baklava partisinin fotolarını çektim zannediyordum. Kaçırmışım. Demek yemekle meşguldük, çekmeye vakit kalmamış :) :) :)
Oğuz BABAğOğLU
A Rh + 1971 DENğZLğ

Avcğlğk: Kğrk gğn taban, bir gğn y

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

• Dost Avcı
  • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
Oguz hocam demişsinki.
''Þaban Başkan için aç kalmış, demişlerdi. Burada hiç de öyle görünmüyor. Delil 1 ''

Orada bir yanlış anlama var.  :D  Millet Þaban Başkanın yemek yerken çatlayacagını söledi.  ;D Þaban Başkan kendi aç kaldım diyor.. ;D  ;D Zaten o ne derse tersini düşüneceksin.  ;D  ;D  ;D
Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ  

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

• Administrator
    • Avcı Sayfamız

Oğuz hocam bu fotoğraf bizi batırdı iki gündür baklavaları Fatih bitirdi dedik hatta fotoğrafını ekledik ilk resimde pişti olduk.  ;D  ;D  ;D

Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

• Administrator
    • Avcı Sayfamız

Avcı Sayfamızın Bahar Toplantısı ile ilgili basında çıkan haberlerden biri...!

" Avcılar Geleneksel Bahar Toplantısı için Acıpayam'da bir araya geldi "

"Avcılığa Gönül Verenlerin Buluşma Yeri" sloganıyla internette oluşturulan forumun her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği bahar toplantıları, bu yıl Denizli'nin Acıpayam ilçesi Yazır beldesi Eşeler Yaylası'nda yapıldı.

Forumun öncülüğünde Acıpayam Avcılar ve Atıcılar Derneği ile birlikte düzenlenen organizasyona Türkiye'nin değişik yerlerinden çok sayıda avcı katıldı.

Acıpayam Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Bayram Doyran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geleneksel bahar toplantısına Türkiye'nin değişik illerinden katılım olduğunu ve "atışlarını" anlatarak çok güzel anlar yaşadıklarını söyledi.

Düzenlenen 4. Bahar Toplantısı'na ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını ifade eden Doyran, "Bu yıl 14 ilden katılım oldu. Burada avcılık alanında yaptıklarımızı anlatmak, birbirimizin tecrübelerinden yaralanmak bizlere yeni tecrübeler kazandıracak" dedi.

Avcılığın bir spor olduğunu belirten Doyran, "Avcılar dağlara çıkınca her zaman tavşan, keklik vurmaz. Onlar aynı zamanda doğayı tanımak ve okumak isterler. www.avcisayfamiz.com sitesi üzerinden toplanarak yaşanılan anıları paylaşmak için her yıl farklı illerde bir araya geliyoruz. Sitemize kayıtlı 3 bin 500 avcı var" diye konuştu.

Doyran, bahar toplantısıyla avcıların zihninde unutulmaz bir Denizli profili çizmek istediklerini sözlerine ekledi.

Toplantıya Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Þevkan, Yazır Belediye Başkanı Ýmdat Altun, Acıpayam Orman Ýşletme Müdürü Arif Tekkoyun, Denizli Ýl Av Komisyonu Temsilcisi Mehmet Curavcı, Acıpayam Avcılar Derneği Başkanı Bayram Doyran, Yazır Avcılar Derneği Başkanı Ercan Karademir ile merkez ve diğer illerden çok sayıda avcı katıldı.

Kaynak
http://www.haber3.com/avcilar-acipayamda-bulustu-avciliga-gonul-verenler,-geleneksel-bahar-toplantisii-836369h.htm

,
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı Serkan KAHRAMAN

• Dost Avcı
  • 3.5 atacağğna 4x4 lğk yağa !!!
Ne deyim nasıl deyim bir insan birşeyi çok isterse olmazmış bizimki öyle oluyo valla. Cem abimle konuşmuştuk gideriz diye hakan abimle konuştuk, wahdet babayla görüştük, tam bu sefer herşey tamam dedik ,ama gel gör ki iş her zaman öncelik.Süper bir ortamdan daha olduk..Ağırlayanların ellerine yüreklerine sağlık, katılanlara binlerce teşekkür...Fotoğrafları bile izlemek heyecan veriyor..
Serkan KAHRAMAN
AB Rh + 1978 KOCAELğ

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı
  • " SEVGİ-SAYGI-HOŞGÖRܓ "
             Kimse kusuruma bakmasın inanın yeni fırsat bulabildim foto yüklemeye,yola çıktıktan sonraki ilk durağımız Bozöyük oldu,Salihi aldık ordan ama Fatih acıkmıştı bile kokoreç molası verdik.. :D :D :D :D

Yaylaya doğru çıkarken sabahın 6'sında bölgeden manzaralar..

Ailemizin toplu resmi.. :)

Yapılan keşif gezintisinden bir kare..

Bu resimlere açıklama yapmaya gerek varmı sizce,yüzlerdeki ifadeler herşeyi belli ediyor.. ::) ::)

« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2011, 03:02:00 Gönderen: Cem ALOÐLU »
Cem ALOĞLU
A Rh + 1968 Karamürsel KOCAELİ

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı
Kazım ustam yaptı gene ustalığını ,öğrenmenin yaşı yokmuş.Gündüzünde üşüdüğümüz yaylada gece ne yapacağız diye düşünürken ustanın verdiği akılla pet şişeye sıcak suyu koyup gece attık uyku tulumunun içerisinde ve sabaha kadar terledik,teşekkürler usta sayende güzel uyku çektim.. ;) :D

Kazan kazan yemekler ve tüketenler.. :D :D :D

Sitemizin gizli kahramanı Salih TOPRAK.. ;)

Fatihimin günahını alıyorlar inanın hiç baklava yerken gören olmuşmu benim kardeşimi.. :D :D :D

Saat 11;00 civarı hala yemek pişiyor ateşlerde,sağ olun var olun ev sahibi dostlar.. ^-^ ^-^ ^-^

Yolumuzun üzerinde bulunan tarihimizin önemli yerlerini daha evvel ziyaret etmeme rağmen gençlerede göstermek boynumuzun borcuydu.. ;)

« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2011, 02:58:44 Gönderen: Cem ALOÐLU »
Cem ALOĞLU

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı

Zafertepede de bir mola verdik,tarihimizin en önemli yerleri..

Cem ALOĞLU

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı
Kamp alanından makineye takılanlar..

Cem ALOĞLU

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı
Kamp alanından fotolara devam..

Kazım ustanın alabalık tutma keyfi,videosuda var oda gelecek tabi Kadir ustanınkide.. ;) :)

Ýki kafadarlar.. :)

Toplantılarımızın en güzel yanlarından biri,telefonlarda forumda msn de sık görüştüğümüz ama ilk yüz yüze karşılaştığımız Fatih DADAK dostum,çok memnun oldum bir daha görüşmek dileğim.. :) ;)

Cem ALOĞLU

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı
Bu tür toplantıların en güzel yanlarından biriside belkide kolayına görme fırsatımız olmayan tarihi mekanları görebilmemiz sanırım,Yazır beldesinin tarihi camisi..

Kadir abinin adaşı ile muhabbeti sağlam,hangisi daha güzel gülüyor sizce.. :) ;)

« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2011, 03:31:08 Gönderen: Cem ALOÐLU »
Cem ALOĞLU