Gönderen Konu: Bıldırcınlarımı nasıl çiftleştireceğim??????????  (Okunma sayısı 4191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Boran ARSLAN

• Dost Avcı
Arkadaşlar 9 aylık 2 si klavuz 5 adet bıldırıcınım var. Klavuzlar ile diğerlerini ayrı kafeslerde besliyorum. Fakat bunların nasıl çiftleşeceği hangisinin erkek veya dişi olduğunuda bilmiyorum. Çiftleşme için uygun ortamın nasıl olduğu konusundada bir bilgim yok. Sadece gece cırcır ötmelerinden dolayı gece beslendiklerini düiünüyorum.  Yardımcı olabilecek arkadaşların mesajlarını merakla bekliyorum. Þimdiden teşekkür ediyorum hepinize.
Boran ARSLAN
1981 HATAY

Çevrimdışı Serkan KARTALKAYA

• Dost Avcı
Ynt: Bıldırcınlarımı nasıl çiftleştireceğim??????????
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2011, 04:55:48 »
cıftlesme ıcın bır sey yapmanıza gerek yok kumeste erkek fazlayla tabıkı sıkıntı olacaktır ben besledıgım zamanlarda kumesın altı sureklı saman atardım eşelenıyorlar
Serkan KARTALKAYA
A Rh + 1982 Kağıthane İSTANBUL      

Çevrimdışı Ethem EYİLER

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2011, 05:01:20 »

Havaların ısınıp baharın gelmesini beklemek lazım.Zaten hayvanlar ozaman kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaşamlarına devam edeceklerdir.
Ethem EYİLER
1968 ANTALYA

Çevrimdışı Ali KAYNAKÇI

• Dost Avcı
  • İNSANOĞLU DOĞADAN UZAKLAŞTIKÇA KALBİ KATILAŞIRMIŞ.
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2011, 15:05:56 »
Bıldırcınların dişisi ve erkeğini boyun altındaki tüylerinin renklerinden anlayabilirsiniz.Erkeklerin göğüslerindeki tüyleri daha koyu hatta kızıl kahveye benzer dişilerde ise bu renk daha soluktur..Canlılık yoktur.
Ali KAYNAKÇI
1966 İSTANBUL

Çevrimdışı Boran ARSLAN

• Dost Avcı
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2011, 00:49:53 »
2 si klavuz zaten 3 taneside tıpa tıp aynı hiçbir farklılık yok göğüsleri aynı...
Boran ARSLAN
1981 HATAY

Çevrimdışı Boran ARSLAN

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2011, 00:53:31 »
Ya birde sürekli birbirinin kafalarındaki tüyleri çekiyorlar. Klavuzlarla diğer bıldırcınlar ise aynı kafeste duramayacak kadar çok kavga ediyorlar. Kafalarından kan gelene kadar kavga ediyorlar bununda neden oldugunu bir türlü anlamıyorum.
Boran ARSLAN
1981 HATAY

Çevrimdışı Serkan KARTALKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2011, 01:03:02 »
anlattıgınıza gore ücude aynı renkteyse ya erkek ya dişiler kavga onun ıcın cıkıyor buyuk ıhtımallede üc erkek var kumesınızde
Serkan KARTALKAYA
A Rh + 1982 Kağıthane İSTANBUL