Gönderen Konu: 2008 sonrası daihatsu terios kullanan var mı?  (Okunma sayısı 6566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Dost Avcı
2008 sonrası daihatsu terios kullanan var mı?
« : 08 Aralık 2010, 00:11:03 »
avcı değil atıcıyım. offroad yapılacak yerlerde dolaşmıyorum ama arabam araziye uygun değill.(2005 passat)
satıp araziye gelebilecek 28-30000 TL civarı bir araç almayı düşünüyorum. dacia duster veya terios düşünüyorum.

dusterin dizelini almadıktan sonra, 1500- 1700 tl verip LPG yaptırmak üstüne de 1600 cc nin vergisini ödemenin de bir anlamı yok.dizelinin ikinci elini takip ediyorum ancak henüz piyasası düşmedi. (o araba 40 küsur milyar etmez)

2008 ve sonrası daihatsu teriosun hem içi daha konforlu, hem daha sağlam , gövde kısa , manevra yeteneği daha fazla.

bu aracı kullanan var mı?
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2012, 03:30:42 Gönderen: Savaþ KARAUZ »
Savaş KARAUZ
iznik

Çevrimdışı Serkan KAHRAMAN

• Dost Avcı
  • 3.5 atacağğna 4x4 lğk yağa !!!
Ynt: 2008 sonrası daihatsu terios kullanan var mı?
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2010, 03:00:56 »
Her ikisinide kullanıp test etme fırsatım oldu...Önce teriostan bahsedeyim.. Terios sürekli 4 çeker konumdadır dolayısı ile asfalt ortamda 2 çekere düşerim yakıttan tasarruf ederim gibi bir düşünceniz olmasın..Teriosun arazi kabiliyeti fena değil kilitli difransiyele tek bir tuş ile geçmek mümkün onun için ağır şartlarda bile zorlanmazsınız...1500 cc ile 1600cc arasında vergi farkı yoktur...Aracın bagajı yeterli seviyededir. Sorun olacağını sanmıyorum... Duster a gelince kasa olarak dah bir vahşi görünüme sahip olan bu jip in bagaj derinliği teriosa oranla daha derin. Marka kendini yurtdışında renault olarak tanıtıyor zaten.. 4x4 şanzuman ve Aktarma organlarının tümünü NÝSSAN yaptı. Kademeli olarak 4x4 4x2 moduna tek bir tuşu çevirerek geçersiniz. yakıtta teriosla hemen hemen aynı yakar... yaklaşık 37 derecelik yaklaşma açısı ile teriosdan daha bir araziye yatkınlığı vardır.. Yedek lastik altta ayrı bir bölümle bagajdan ayrıdır. Dolayısı ile tüp takılıcak olursa sağlam bir koruma kafesi ile alta takılarak bagajdan kaybetmeden işlem bitirlir. Yedek lastikde ayrıca bir aparatla bagaj kapağına oturtulursa bagaj tamamen senin olur. Teriosda yedek latik zaten bagaj kapağındadır.koyacağınız tüp bagajda yer kaplayacaktır... Birde duster ın 84 beygir ve 110 beygir benzinlisi vardır. 110 luk her yönden teriosa bindirir... Dün bi arkadaşa duster almaya gittik 1.5 dcı dizel 4x4 look paketi hariç full donanımı 43 bin tl ye bıraktılar... Bursa da daha ucuza bile alınabilir... Ben olsam 30.000 peşin geri kalanı taksite bağlatıp dizel 4x4 duster alır ömürlük kullanırdım.
Serkan KAHRAMAN
AB Rh + 1978 KOCAELğ

Çevrimdışı Yusuf BİÇER

• Dost Avcı
  • Adanalıyık allahın adamıyık...
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2010, 17:01:21 »
terios hafiftir
çamur da karda hafifliğinin avantajıyla iyi gider
ben off road ta gördüğümde çok şaşırmıştım
bir çok aracın saplandığı yerde geçip gitti
lastik te önemli tabi
hem trafikte hemde arazide kullanılacak bir araç

dusterla da ava gittim
çok bozuk yol demeye şahit isteyen yerlere rahat rahat girip çıktık
güçlü bi araç
ama ağır
ağırlık arazide olumsuz bi durumdur özellikle de karda ve çamurda

bence arazi aracında hafiflik çok önemli
kısa şase çok önemli
güç okadar değil lada nivada olduğu gibi

bir de Maliye, Taşıt Alım Vergisi'ni araçların ağırlıklarına göre belirliyor.
Bunun sonucunda 1200 kilogramın altındaki araçlar ile üstündeki araçlar arasında önemli miktarda vergi farklılığı oluşuyor

siteden avcı dostumuz hemşerim avcı arkadaşım  Berke'nin dusteri var o bize daha iyi bilgi verebilir
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2010, 18:56:18 Gönderen: Yusuf BÝÇER »
Yusuf BİÇER
0 Rh + 1974 ADANA

Çevrimdışı Kadir USLU

• Dost Avcı
  • www.kanerotomotiv.com 0 216 375 12 57
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2010, 18:55:20 »
Dört ay oldu Dacia duster 4x4 110 hp dizel kullanıyorum 100 km de 6 lt tüketimi ve muhteşem motor perfonması var uzun yolda çok rahat sürüş keyfi var kesinlikle yormuyor,arkada oturanlarda geniş geniş oturuyor dört kapı olmasıda avantaj, arazi de konfor ve perfonmansı henüz kış lastiği takmadığım halde beklentilerimi karşıladı,normal otomotiv statüsünde olduğu için muayene her yıl değil ve vergisi arazi taşıtlarına göre daha az,günlük kullanım ve av için çok maksatlı kullanılabilecek bir araç.
Satış sonrası hizmetini Renault verdiği için yedek parça ve bakımı ile ilgili sıkıntı yok nerdeyse her köşe başında servisi var .
Terios için de söyleyeceğim çok küçük dar sarfiyatı yüksek satış sonrası hizmet ve yedek parça sıkıntısı olabilir. satarken de pazarlaması zor bir araç.
Kadir USLU
AB Rh + 1963 Pendik İSTANBUL

Çevrimdışı Vet.Hek.Hamit AKSAKAL

• Veteriner Hekim
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2011, 21:53:54 »
2010 mart ayından beri Terios 2008 gold modelini kullanıyorum,arabayı internetten buldum ve almak için taa Urfayı buldum.
Ýyikide almışım diyorum,aracım Lpg li,arazide arazisine göre değişmekle beraber 25-30 kuruş arasında yakar en fazla,asfaltta ise 18-22 kuruş arasında değişir km de.Eski Teriosa göre iç hacmi olsun arka koltuk diz mesafesi olsun bence herşeyi dört dörtlük,aracın vergisi 262 tl dönemlik,muayenesi 2 yılda bir yapılıyor,
Karda, bayırda, çamurda sürdüm aracı daha kilitli diferansiyeli kullandırmadı bana,sonuç olarak hem şehir kullanımında hemde biz avcıların arazi şartları için çok güzel bir araba,
Ayrıca Daihatsu Terios=Toyota Rush ,japonyada Terios olarak değil Toyota Rush olarak satılıyor aynı araba(sadece direksiyon sağda :) ),
Ben almadan önce çok araştırdım,arabanın sağlamlığı Toyota sağlamlığı,veteriner arkadaşımda aynısı var, aracı 150,000 km de daha ön takımına anahtar vurulmadı.
Ben aracı 33,000 km de aldım,Full modeli,30 bin tl verdim,Duster i de düşündüm ama 30 bin tl olan arabada ne hava yastığı var ne abs,ne klima ayrıca 4x2 ,Duster alacak arkadaş 4x4 dizel medelini almalı
Veteriner Hekim Hamit AKSAKAL
A Rh + 1981 Yenice ÇANAKKALE           0 532 492 52 01

[IMG]http://img808.imageshack.us/img808/9521/avcisayfamizci

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2011, 04:33:08 »
bence de terrios daha sağlam gibi.
Savaş KARAUZ
iznik

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2019, 15:32:50 »
4x4 110 beygir dizel dusterı sıfır  aldım. bir kaç kronik sorunu olan ama halledilebilen güzel bir araç. 70 bin oldu. iyi memnunum.
Savaş KARAUZ
iznik