Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Setterim Bıldırcına Hiç İlgi Duymuyor Yardım Lütfen...  (Okunma Sayısı 3770 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cihan TURAN
Dost Avcı

Rabbim Bizi Elden Ayaktan,Avdan Dogadan Ayirmasin.

« : 14 Nisan 2010, 10:51:46 »

değerli arkadaşlar saygıdeğer büyüklerim;
benm 6 aylık erkek setterim var otur-bekle,aport harika ancak ferma çubuğunu ilk gördüğünde 3 aylıktı 10-15 kere ferma verdi bi dahada ferma vermedi ilgilienmedi bile neyse bunu geçtim..geçenlerde bi arkadaştan evcil bıldırcın aldım ve köpeğe gösterdim sonuç yine aynı hiç ilgi göstermedi,bıldırcını gördüğünde köpek pusuyor bıldırcından korkuyomuş gibi bi ifade oluşuyor Sad sezon yaklaşıyor 6 aydır gözüm gibi baktığım köpeğimi alıştıramayacağım diye çok korkuyorum ne yapmalıyım yada ne yapmamalıyım yardımcı olucağınıza eminim şimdiden teşekkürler... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Afro Afro

Cihan TURAN
0 Rh - 1987 KOCAELİ           " BEŞİKTAşK "

[url=ht
Cüneyt NOYAN
Dost Avcı

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.....

« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2010, 11:14:26 »

bıktırmıssınız..

Cüneyt NOYAN
1977 Çeşme İZMİR

Ender GİRGİÇ
Dost Avcı

« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2010, 12:35:09 »

köpeğin kuşa karşı hırsı yoksa besleme gitsin boşuna uğraşma av yapacaksın sen bu köpekle süs olsun diye beslemiyorsun av köpeği besliyen insanların kesinlikle duygusal olmaması lazım köpek yönünden mama veriyorsun bi o kadarda para harcıyorsun baktın hırs yok salla gitsin ver arkasından bakma bile sana bu işleri bilen bir ağbi olarak söylüyorum kim nederse desin kulak asma

Ender GİRGİÇ
1971 İSTANBUL 543 457 92 99

ŞAMPİYON PARİSİM
Cihan TURAN
Dost Avcı

« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2010, 12:46:20 »

ender abicim haklısın belki ama ilk doğduğu günden itibaren o kadar emek verdimki kıyamıyorum son şans bu zmnlarda gelmeye başlayan yerli bıldırcınlar dağ bayır gezdiricem önünden pırr pır kalkarsa belki bişiler bi dönüş olur diye düşünüyorum,ümit ediyorum inş dilediğim gibi olur yine çok sağol abim..

Cihan TURAN

[url=ht
Ekrem GÜNGÖRMEZ
Dost Avcı

« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2010, 12:48:10 »

bıktırmıssınız..

Cüneytin dediği doğru ,köpek sıkılmış 1 günde  2 dk lık seanslarla yaptırsaydın bıkmazdı,şimdilik uğraşma derim av a çıkınca av merasının heycanı ile kendine gelir diyorum.

Ekrem GÜNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

İsmail MANAV
Dost Avcı

« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2010, 12:59:12 »

cıhan kardesım ılk once kopegın daha bebek bu ne demek dımı cocuk dogar okula baslar askere gıder buyur adam olur falan fılan dımı senın kopegınde daha bebek yanı daha av duygusu uyanmamıstır bazı kopekler erken bazıları gec uyanır hatta bazıları uyanır fakat burnunu kullanamazlar bu her kopekte degısır cok acele etme
bır kopek 1 yasına gırer ava baslar ılk sene ya cok ıyı yada cok kotu av yapar fakat gercek bır dahakı sene meydana cıkar benım kopegım 4 yasında cok ıyı bır kopek fakat cıflık bıldırcınına ferma vermıyor gercek avda sov yapıyor sen kımseyı dınleme acele etme fazlada ferma oynatma ıyı dıyıl kopek kus gordukten sonra uyanır

İsmail MANAV
1965 İSTANBUL

Cihan TURAN
Dost Avcı

« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2010, 13:02:18 »

ismail abicm içimi ferahlattn çok teşekkür ederm sabırla bekliycem abi...

Cihan TURAN

[url=ht
Ali ALTINKAYA
Asistan Şef
*

« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2010, 13:36:56 »

bir köpek bir hareketi yapıyor ise bu konuda bir tecrübesi vardır da, onun için yapar. pusuyor demek ne demek. ne tecrübe yaşadı bu konuda aktarırmısınız? nelerini gördük, olur gider, ama önce bunu paylaşmalısınız.

Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Yenipazar Avcılar Kulübü Başkanı
Cihan TURAN
Dost Avcı

« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2010, 13:59:04 »

ne tecrübesi abi tecrübesi fln yok ilk defa kuş gördü,pusuyor demek ise neşeliyken sanki azarlamışım gibi durgunlaşması bıldırcına karşı hiç bi ilgi duymaması...

Cihan TURAN

[url=ht
Cengiz BUDAK
Asistan Şef
*

BÜYÜK LOKMA YUT BÜYÜK LAF ETME

« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2010, 16:45:52 »

Cihan İsmail arkadaşım gerekli açıklamayı yapmış zaten .

Acele etme yerli bıldırcının kokusu farklıdır ve önüne bıldırcında salma sakın sonra dibinde ferma veriyor demeye başlarsın.
Bıldırcını meraya sal gezinsin kuşu kaldır 10 dk sonra köpegi sal.kokuya ilgisi olacakmı.
Yemegini hep degişik yerlere sakla burnunu kullanarak yiyecegini bulsun.

Bıldırcın geldi meralara gezdir köpegi ve acele etme bırak çocuklugunu yaşasın oynasın biraz.sıkma açılsın kendi kafasına göre gezsin bulundugu ortamı keşfetsin.kendine güvenini kazansın köpek.

Benim köpegimin önünden ilk zamanlar bıldırcın fırladımı bıldırcın bir tarafa köpek ayrı tarafa kaçıyordu.  Grin  Grin

Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77

Mustafa ÜNER
Dost Avcı

« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2010, 17:11:31 »

Su yolunu bulur,acele etmemek lazım,

birde şu ferma,olta kamış,bıldırcın işinden biran önce vazgeçmek lazım,

Bu yöntem sadece sizin köpeginizin ferma durup durmadıgını, duruyorsa nasıl durdugunu görmek için tamamen meraktan yaptıgımız şeylerdir,çok sık yapıldıgı taktirde telafisi zor sorunlar yaşamak kaçınılmazdır.

Mustafa ÜNER
AB Rh + 1974 İSTANBUL

Cihan TURAN
Dost Avcı

« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2010, 17:24:57 »

Cengiz Abi ve Mustafa Abi;ikinizede ayrı ayrı teşekkürler rahatlattınız beni saolasınız...

Cihan TURAN

[url=ht
Cengiz BUDAK
Asistan Şef
*

BÜYÜK LOKMA YUT BÜYÜK LAF ETME

« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2010, 17:39:14 »

Cihan Zaman kardeşim Zaman biraz sabret.

Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77

İsmail MANAV
Dost Avcı

« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2010, 00:01:52 »

cıhan kardesım her seyın ılacı zamadır en onemlısı ıse kopegın uyanmasıdır yanı av ruhu
ben sana ıstanbuldan oyle meshur kopekler soylerımkı 17 aylık olana kadar sahıbının arkasında gezmıs bır gun ferma vermıstır daha sonra tut tutabılırsen bazı kopekler cabuk uyanır fakat burnunu kullunmayı bılmez gecte kullanabılırler sen bekle sabret

İsmail MANAV
1965 İSTANBUL

Ü.Yıldıray ÖZDEMİR
Dost Avcı

« Yanıtla #14 : 15 Nisan 2010, 00:53:37 »

Kanat oltası, tavşan takozu, kuş fırlatma makinası kıl yün tüy  boş vereceksin gidecek. Eniğinin ana babası avcımı, onların anababaları avcımı yani av kanı varmı ona bak sen Cihan arkadaşım. Köpeğini bol bol araziye çıkart bırak gezinsin dolaşsın kafasına göre sakın bıldırcın falan salıp fermaya durdurmaya çalışma. Sen sadece o gezinirken belli uzaklıktayken tüfeğinle havaya atış yap ki köpek alışsın silah sesine. Yoksa ava ferma verse ne olacak vurulanı aport ettiremedikten sonra.
   Sal gitsin gezinsin. Ava girdiğinde hepsi düzelir etrafındaki usta köpeklere uyarak. Erkek köpek zaten geç av yapar derler. Düzelir sıkılma.
   Kolay gelsin.

Ümit Yıldıray ÖZDEMİR
1969 BURSA

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: