Gönderen Konu: K.I.F ile ilgili soru? ve cevap!  (Okunma sayısı 11318 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vet.Hek.Serhat TORUN

• Veteriner Hekim
  • *
Ynt: K.I.F ile ilgili soru? ve cevap!
« Yanıtla #45 : 01 Mayıs 2010, 15:52:30 »
Ýsmail abi 51 mesaj olmuş iyi gidiyorsun :)
Dr. Serhat TORUN
1979 POLONYA

"Panta cwrei, oudei menei." Herakleitos. ''Herşey akar,hiçbirşey durmaz...

[

• Veteriner Hekim
  • *
« Yanıtla #46 : 01 Mayıs 2010, 16:03:33 »
Sevgili Adnan bey yazdıklarınızda elbette duyduğunuz veya size aktarılanlar ölçüsünde doğruluk payı vardır. ancak benim eleştirilerimin çoğunluğu kendimin birebir duyduğu,gördüğü şahit olduğu tecrübelere dayanmaktadır.
Kayıt ücreti politikası aynen benim dediğim gibi düşünülmüş ve bu bana gerek Ümit bey gerek KIF yetkilisi diğer kişiler tarafından bizzat söylenmiştir. '' Köylülerden para alamayız o yüzden şimdi toplayabildiğimiz kadar para toplayacağız sonra da köylülerin köpeklerini bedava kayıt edeceğiz'' denmiştir. Þimdi inkar ediliyorsa o kişilerin bileceği iştir.
BUrsa'da yapılan ırk kayıt organizasyonlarında çipleri takan kişi bendim. Orada şahit olduklarımdan ürettiğim bazı sorular da var o sorular içinde. Benim de az çok ingilizce bilgim vardır Sırp hakemin bizim ulusal hakem veya hakem adayımız tam titreyi bilmiyorum ama bir KIF yetkilisine (o zaman için) ''Neden bu köpeğe ÝYÝ verdin de MÜKEMMEL vermedin? ''  sorusuna verilen cevap '' Buna mükemmel verirsek bizim köpeklerimize ne vereceğiz? '' olursa ve ben bunu kulaklarımla duymuşsam kimse kusura bakmasın ama bilimsellikten tarafsızlıktan vs bahsetmek bana fazla iyimserlik gibi geliyor.
Ayrıca o organizasyonda sadece ve sadece diş ve boy ölçümü yapıldığı başka hiçbir değerlendirme yaplmadığına bizzat şahit oldum. Belki ondan sonra durum düzelmiştir bilemem ben kendi şahit olduğumu paylaşayım sizlerle...
Dediğim gibi ben ne art niyetle KIF karşıtı söylem içindeyim ne de KIF' a körü körüne bağlı bir kişiyim. az çok elim kalem tutar araştırır ve okumaya gayret ederim. benim gördüğüm yanlışları söylememdeki amaç bunların düzeltilebileceğine olan inancımdır. Yoksa Ümit abinin de dediği ve pek çok avcı dostumun da bildiği gibi 2.5 ay sonra eş durumundan zaten FCI üyesi olacağım:) Ümit abinin önerisi ile oradan güzel setterler bakarken ülkeye kazandırmak için aynı zamanda oranın Kinoloji Federasyonu ile de temasa geçip belki KIF'a da yardımım dokunur.
Ancak hala her eleştiriyi art niyet, her eleştireni düşman , onun bunun tetikçisi gibi görmeye devam ederse başta Ümit abi ve diğer yetkililer, her zaman dediğim gibi bir adım yol alamayız. daha çoooook yetkili emekli olur ve biz sürekli başa döneriz...
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2010, 16:05:55 Gönderen: Vet.Hek.Serhat TORUN »
Dr. Serhat TORUN
1979 POLONYA

[

• Veteriner Hekim
  • *
« Yanıtla #47 : 01 Mayıs 2010, 16:16:28 »
Bu arada arkadaşlar iki gün aranızda olamayacağım çayırda ve tarla kenarında ufak bir işim var pzt görüşürüz  :)
Dr. Serhat TORUN
1979 POLONYA

[

Çevrimdışı İsmail MANAV

• Dost Avcı
« Yanıtla #48 : 01 Mayıs 2010, 17:12:49 »
serhat kardesım sımdı bende evden sızı karsılamaya cıkıyorum corlu sarılar koyunde yapılıcak setter club yarısması ıcın  son eksıklere bakıyım aksam dana mandırada mekanda bunları uzun uzun konusuruz he bızım yarısma tarlada dıyıl ucsuz bır otlukta yapılıcaktır fakat tarlada yapanada saygılı olmak lazım yoksa bu tur yarısmaları halı sahadamı yapmak lazım bızmı yanlıs bılıyoruz saygılar
İsmail MANAV
1965 İSTANBUL

Çevrimdışı ܓmit ÖZKANAL

• Dost Avcı
« Yanıtla #49 : 03 Mayıs 2010, 16:06:34 »
Serhat,
yanılıyorsun, ben öyle bir cümle söylemedim. Ulusal ırklara önem verileceği doğru, verilmeli de ve bunun için ilk adım atıldı ve bugünlerde Kangal köpeğinin DNA sonuçları TÜBÝTAK tarafından açıklanmak üzere ama onun da parasını Başkan Hasan Cansever ödedi cebinden... Yoksa birisinden para toplayıp başka birinin işinin yapılması söz konusu değil. Bu işlerin hiçbiri bedava yapılmaz ister köylü olsun, ister kentli; herşeyin bir bedeli var bu dünyanın her yerinde aynı bu durum.

O KIF yetkilisi kim ise direkt ismini açıklar mısın? Ben değilim, ondan çok eminim çünkü kendi köpeklerime bile bırak Mükemmel notunu Ýyi bile vermedim, yeterli yani üretilmesi uygun değildir notunu verdim.

Polonya ile aramızda köprü olmaya gelince;Federasyon üyesi  Yorkshire derneği başkanı bayan Polonya asıllı Türk vatandaşı ve Başkan düzeyinde ilişkisi var Polonya kinolojisi ile. Teklifin için teşekkürler ama sen önce yerine bir alış bakalım da sonra balarsın bu işlere...

Son söz; biz kimseye gelme, beraber olamayız demedik, her zaman herkese açık olduk ve kadromuz da arttı bugünlerde. Bir sıkıntın varsa niçin direkt bizimle paylaşmıyor ve seminerlere vb katılıp görüşlerini sunmuyor da sitelerde yazıyorsun? Mantıklı bir açıklaman var mı?

Bu konuda bir daha hiç bir şekilde yazmayacağımı bildiririm. Yapılan iş ortada, burada bu gibi konularla zaman kaybetmektense daha tutarlı işler yapmayı tercih ederim.
ܓmit ÖZKANAL
1970 ESKİŞEHİR

• Veteriner Hekim
  • *
« Yanıtla #50 : 04 Mayıs 2010, 00:12:21 »
Akron yavrularına olimpiyat stadı olsa kesmez abi :)
Dr. Serhat TORUN
1979 POLONYA

[

Çevrimdışı İsmail MANAV

• Dost Avcı
« Yanıtla #51 : 05 Mayıs 2010, 03:26:32 »
bunun konu ıle alakası yok fakat sunu soylemek ıstıyorum hepımız bu vatanda yasıyoruz bu bayrak ve bu topragı sevmeyen varmı heeeeee varsa defolsun gıtsın
pekı o zaman guzel türkiyemin fcı uye olması kım ıstemezkı fcı ye uye olmayan ulke kalmadı bızden cok gerı ulkeler gırdı dımı ınsallah bızde gırerız gıremezsek neden gıremeyız bılıyormusunuz soze gelınde her kes mıllıyetcı fakat ıcrata gelıce mıllıyetcılık kalmıyor saygılar
İsmail MANAV
1965 İSTANBUL