Gönderen Konu: Ördek ustaları yardım:)  (Okunma sayısı 5813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doğu GܓÇLܓ

• Dost Avcı
Ynt: Ördek ustaları yardım:)
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2010, 21:00:16 »
Gece olan kuş,dediğim saatlerde de olur.
Ýlla düdük şart değil,sadece gece yatmaya geldiği yeri veya yatmaya gittiği yerin güzergahını bilmen yeterli.
Zaten olmayan kuşa düdük hiç bi işe yaramaz,kuşu göreceksin ki düdük çalacaksın.
Siz kuş görebiliyormusunuz ve uçtuğu veya geçtiği yükseklik nedir?
sorunu bilelim ona göre çözüm bulalım o zaman :)
Dogu GܓÇLܓ
1982 MERSİN

Çevrimdışı Kadir USLU

• Dost Avcı
  • www.kanerotomotiv.com 0 216 375 12 57
« Yanıtla #16 : 28 Ocak 2010, 05:07:45 »
Murat yol yakınken gel sen bu sevdadan vaz geç kardeşim bu ördek avI çok meşekkatlı tam bir bela avdır. Ancak benim gibi şanslı isen bu işin erbabı ustalar olursa sana rehberlik yaparlarsa aynı merada senle beraber av yaparlarsa sende çok iyi gözlemlersen kıyafetinden kamuflajına tüfeğinden fişeğine mühresine düdüğün çalmasına kadar Daha bir çok ayrıntı.Velhasıl zor zeneattır bu ördek avı.Selamlar. 
Kadir USLU
AB Rh + 1963 Pendik İSTANBUL

Çevrimdışı Oğuzhan YENER

• 2. Nesil Avcı
« Yanıtla #17 : 28 Ocak 2010, 05:25:03 »
Ýlla düdük şart değil,sadece gece yatmaya geldiği yeri veya yatmaya gittiği yerin güzergahını bilmen yeterli.
Zaten olmayan kuşa düdük hiç bi işe yaramaz,kuşu göreceksin ki düdük çalacaksın.
sorunu bilelim ona göre çözüm bulalım o zaman :

murat arkadasım ördegı gunduzden takıp et ördek gunduz yatan gece yemlenmek için gezen bır hayvandır alıstıgı yerı bulursan top atsan gıtmez ayrıca safak vakti yatmaya veya herhangı dalyana gıden ördek ayak yıkamadan yattıgı suya ınmez burayıda bulsan guzel av yaparsın dıyorsunkı her yer kar buz kolayı var sen ördegın  yaylımını bul aksam kızartısına otur haaaa yanındada gıderken bır beyaz carsaf göturmeyı unutma neden dersen her yer bembeyaz sen ortada sımsıyah bır nesne olarak görunursun unutmakı yesıl ördegın bakıs acısı hem önunu hem arkasını gören ve senın benım gördugumun 6 katı buyuk sekılde gören bır hayvan oldugunu unutma bunlar kanıtlanmıs bılımsel arastırmacıların sonucunuda ulassılmıs bılgılerdır saygılarımla
Oğuzhan YENER
1996 İSTANBUL

Çevrimdışı Murat TAŞ

• Dost Avcı
« Yanıtla #18 : 28 Ocak 2010, 20:48:28 »
sorunu bilelim ona göre çözüm bulalım o zaman :)

Doğu bey kuşu bazen havada görüyorum çay kenarında sazlıklar var o civarda birde ovada sulama kanallarından kalkıyor bazan ama şimdi oralar donmuş vaziyette durum bu yani öyle ahım şakıh kuşlta yok geçenlerde kayseri civarına gittim havada yüzlerce ördek öyle bir pozisyon olsa bişekil vurulur misal ama burada barınmıyor bek geçip gidiyor desem yeridir o gece canlı mühreyle avlayanlar çok büyük guruplardan bahsediyorlar ama gel gelelim gündüz öyle büyük gurup binde bir denk geliyor o da dediğim gibi çay kenarındaki sazlıklar civarı
Murat TAŞ
AB Rh + 1980 Elbistan K.MARAŞ     Tanrı Türkü Korusun..Mengü Tengri Köçüdür...