Gönderen Konu: İnternet Bağlantısında Meydana Gelebilecek Problemler İçin Hata Kodları...!  (Okunma sayısı 3420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

 • Administrator
 • *****
 • İleti: 3626
 • Karma: 0
  • Avcı Sayfamız

Ýnternet bağlantısında meydana gelebilecek problemler için hata kodlarının ayrıntılı bilgisi aşağıdadır.
Aldığınız hata numarasına göre kontrol ediniz.

600 An operation is pending.
Bir Ýşlem Beklemede - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı ye
niden başlatın.

601 An invalid port handle was detected.
Geçersiz bir bağlantı noktası tutamacı algılandı - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

602 The specified port is already open.
Belirtilen bağlantı noktası zaten açık - Ağ bağlantısının kullanmayı denediği COM bağlantı noktası başka bir etkin ağ bağlantısı veya başka bir işlem (örneğin bir faks programı gibi bir telefon hattı izleme programı tarafından kullanılıyor. COM bağlantı noktasının kullanımını engelleyen uygulamadan çıkın.

603 The caller’s buffer is too small.
Arayanın arabelleği çok küçük - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

604 Incorrect information was specified.
Yanlış bilgi belirtildi - Uzaktan erişim telefon defteri dosyası ve geçerli Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar yapılandırması büyük bir olasılıkla tutarsız. Ýletişim donanımınızı değiştirdiyseniz (örneğin seri bağlantı noktasını veya modemi) Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar ayarlarını yeniden yapılandırdığınızdan emin olun.

605 The port information cannot be set.
605 Bağlantı noktası bilgileri ayarlanamıyor - Uzaktan erişim telefon defteri dosyası ve geçerli Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar yapılandırması büyük bir olasılıkla tutarsız. Ýletişim donanımınızı değiştirdiyseniz (örneğin seri bağlantı noktasını veya modemi) Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar ayarlarını yeniden yapılandırdığınızdan emin olun.

606 The specified port is not connected.
Belirtilen bağlantı noktası bağlı değil. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

607 An invalid event is detected.
Geçersiz bir olay algılandı. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

608 A device was specified that does not exist.
Varolmayan bir aygıt belirtildi. - Uzaktan erişim telefon defteri dosyası ve geçerli Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar yapılandırması büyük bir olasılıkla tutarsız. Ýletişim donanımınızı değiştirdiyseniz (örneğin seri bağlantı noktasını veya modemi) Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar ayarlarını yeniden yapılandırdığınızdan emin olun.

609 The device type was specified that does not exist.
Varolmayan bir aygıt türü belirtildi. - Uzaktan erişim telefon defteri dosyası ve geçerli Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar yapılandırması büyük bir olasılıkla tutarsız. Ýletişim donanımınızı değiştirdiyseniz (örneğin seri bağlantı noktasını veya modemi) Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar ayarlarını yeniden yapılandırdığınızdan emin olun.

610 An invalid buffer was specified.
Geçersiz bir arabellek belirtildi. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

611 A route was specified that is not available.
Kullanılabilir olmayan bir yön belirtildi. - Ağ yapılandırmanız büyük olasılıkla hatalı. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

612 A route was specified that is not allocated.
Ayrılmamış bir yön belirtildi. - Ağ yapılandırmanız büyük olasılıkla hatalı. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu hata bilgisayarınızın kaynakları azaldığında da ortaya çıkabilir.

613 An invalid compression was specified.
Geçersiz bir sıkıştırma belirtildi. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

614 There were insufficient buffers available.
Kullanılabilir arabellek yetersiz. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

615 The specified port was not found.
Belirtilen bağlantı noktası bulunamadı. - Uzaktan erişim telefon defteri dosyası ve geçerli Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar yapılandırması büyük bir olasılıkla tutarsız. Ýletişim donanımınızı değiştirdiyseniz (örneğin seri bağlantı noktasını veya modemi) Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar ayarlarını yeniden yapılandırdığınızdan emin olun.

616 An asynchronous request is pending.
Zaman uyumsuz bir istek beklemede. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

617 The modem is already disconnecting.
Modem zaten bağlantıyı kesiyor. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar’ın bağlantısını kapatmasını bekleyin.

618 The specified port is not open.
Belirtilen bağlantı noktası açık değil. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

619 The specified port is not connected.
Belirtilen bağlantı noktası bağlı değil. - Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

620 No endpoints could be determined.
Hiçbir bitiş noktası belirlenemedi. - Ağ yapılandırmanız büyük olasılıkla hatalı. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

621 The system could not open the phonebook.
Sistem, telefon defterini açamadı. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar sistemkökü\System32\Ras klasöründeki Rasphone.pbk dosyasını kullanır. Dosyanın klasörde bulunduğundan emin olun ve Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar’ı yeniden başlatın.

622 The system could not load the phonebook.
Sistem, telefon defterini yükleyemedi. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar sistemkökü\System32\Ras klasöründeki Rasphone.pbk dosyasını kullanır. Dosyanın klasörde bulunduğundan emin olun ve Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar’ı yeniden başlatın.

623 The system could not find the phonebook entry for this connection.
Sistem bu bağlantının telefon defteri girdisini bulamadı. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar telefon defterini buldu, ancak belirtilen bağlantı girdisini bulamadı. Bu hata başka bir uygulama Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar telefon defterini kullanıp geçersiz bir bağlantı girdisi belirlemedikçe ortaya çıkmaz.

624 The system could not update the phonebook file.
Sistem, telefon defteri dosyasını güncelleyemedi. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar sistemkökü\System32\Ras klasöründeki Rasphone.pbk dosyasını kullanır. Diskinizin dolu olmadığından ve bu dosyayı değiştirme izniniz olduğundan emin olun.

625 The system found invalid information in the phonebook.
Sistem, telefon defterinde geçersiz bilgiler buldu. - Rasphone.pbk telefon defteri dosyası bozuk olabilir. Dosyayı sistemkökü\System32\Ras klasöründen silip yeni bir dosya oluşturmak için Ağ ve Çevirmeli Bağlantıları yeninden başlatın.

626 A string could not be loaded.
Bir dize yüklenemedi. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

627 A key could not be found.
Bir anahtar bulunamadı. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar yapılandırma dosyalarından birinde geçersiz bilgiler olabilir.

628 The connection was closed.
Bağlantı kesildi - Bu bir çevirmeli ağ bağlantısıysa, bağlantıyı yeniden çevirin. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, modemin başlangıç hızını azaltın ve gelişmiş modem özelliklerini kapatın. Bkz.: En yüksek modem bağlantı noktası hızını değiştirmek için. Sorun devam ederse, sistem yöneticinize başvurun.
Bu bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısıysa, erişim bir uzaktan erişim ilkesi veya başka bir kimlik doğrulama özelliği nedeniyle engellenmiş olabilir. Sistem yöneticinize başvurun.

629 The connection was closed by the remote computer.
Bağlantı, uzaktaki bilgisayar tarafından kesildi. - Bağlantı aşağıdakilerden biri nedeniyle kesildi:
Kurtarılamaz bir telefon hattı hatası.
Parazitli telefon hattı.
Sistem yöneticisi bağlantıyı kesti.
Uzaktan erişim sunucusundaki modemle seçilen hızda doğru anlaşma hatası.
Bağlantıyı yeniden kurmak için Yeniden Ara’yı tıklatın. Bağlantının Seçenekler sekmesinde otomatik yeninden aramayı da etkinleştirebilirsiniz. Bu sorun devam ederse, bağlantının modem hızını 9600 bit/sn’ye düşürün ve yeniden aramayı deneyin.
Başka bir sunucuya bağlanmayı deneyip sorunun bağlanmaya çalıştığınız uzaktan erişim sunucusundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını denetleyebilirsiniz. Ayrıca, bağlanmak istediğiniz sunucuya başka bir telefon hattı üzerinden bağlanmayı deneyebilirsiniz.
629 Bağlantı, uzaktaki bilgisayar tarafından kesildi.
Aradığınız bilgisayardan bağlantınız kesildi. meşgul
630 Donanım başarısızlığı nedeniyle modem bağlantısı kesildi.
Modem yanıt vermiyor.
Çözüm: Öncelikle modem harici ise açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
Bunun dışında her türlü modem icin "Control Panel-System-Device Manager"
içinde modem bölümünde doğru modemin tanıtılıp tanıtılmadığına bakılmalı.
Doğru tanıtılmış ise kaldırılıp tekrar tanıtılabilir.
631 Kullanıcı modem bağlantısını kesti.
632 Hatalı bir yapı algılandı.
633 Modem halen kullanımda veya çevirme için yapılandırılmamış.
634 Bilgisayarınız uzaktaki ağa kaydedilemedi.
635 Bilinmeyen bir hata oluştu.
636 Bağlantı noktasına bağlanan aygıt, istenen aygıt değil.
637 Dönüştürülemeyen bir dize algılandı.
638 Ýstek zaman aşımına uğradı.
639 Kullanılabilir zaman uyumsuz ağ yok.
640 NetBIOS ile ilgili bir hata oluştu.
641 Sunucu, istemciyi desteklemek için gerekli Net BIOS kaynaklarını ayıramıyor.
642 Bilgisayarınızın NetBIOS adlarından biri zaten uzaktaki ağda kayıtlı.
643 Sunucudaki bir ağ bağdaştırıcısı başarısız oldu.
644 Ağ açılan iletilerini alamayacaksınız.
645 Ýç kimlik doğrulama hatası oluştu.
Çözüm: "My Computer-Dial-Up Networking(Bilgisayarım-Çevirmeli Ağ)" içerisindeki bağlantının özellikleri kontrol edilmelidir.
646 Hesabın, günün bu saatinde oturum açmasına izin verilmiyor.
647 Hesap devre dışı bırakıldı.
648 Bu hesabın parolasının kullanım süresi sona ermiş.
649 Hesabın çevirme için izni yok.
650 Uzaktan erişim sunucusu yanıt vermiyor.
Aradığınız bilgisayar bir ağ isteğine yanıt vermiyor. Çevirmeli ağ yeniden
kaldırılıp yüklenince düzeliyor.
651 Modem hata raporladı.
652 Modemden tanımlanamayan bir yanıt geldi.
653 Modem için gerekli bir makro, aygıt .INF dosyası bölümünde bulunamadı.
654 Aygıt .INF dosya bölümündeki bir komut veya yanıt, tanımlanmamış bir makroyu gösteriyor.
655 <MESSAGE> makrosu aygıt .INF dosya bölümünde bulunamadı.
656 Aygıt INF dosya bölümündeki <DEFAULTOFF> makrosu, tanımlanmamış bir makro içeriyor.
657 Aygıt .INF dosyası açılamadı.
658 Aygıt .INF veya ortam .INF dosyasındaki aygıt adı çok uzun.
659 Ortam .INI dosyası, bilinmeyen bir aygıt adını gösteriyor.
660 Aygıt .INF dosyası, komut için hiç bir yanıt içermiyor.
661 Aygıt .INF dosyasında bir komut eksik.
662 Aygıt .INF dosyası bölümünde listelenmeyen bir makroyu ayarlama girişiminde bulunuldu.
663 Ortam .INI dosyası, bilinmeyen bir aygıt türünü gösteriyor.
664 Sistemin belleği doldu.
665 Modem düzgün yapılandırılmamış.
666 Modem çalışmıyor.
667 Sistem, ortam .INI dosyasını okuyamadı.
668 Bağlantı sona erdirildi.
669 Ortam .INI dosyasındaki kullanım parametresi geçersiz.
670 Sistem, ortam .INI dosyasından bölüm adını okuyamadı.
671 Sistem, ortam .INI dosyasından aygıt türünü okuyamadı.
672 Sistem, ortam .INI dosyasından aygıt adını okuyamadı.
673 Sistem, ortam .INI dosyasından kullanımı okuyamadı.
674 Sistem, ortam .INI dosyasından en fazla bağlantı BPS hızını okuyamadı.
675 Sistem, ortam .INI dosyasından en fazla taşıyıcı bağlantı hızını okuyamadı.
676 Telefon hattı meşgul.
Çözüm: Hat meşguldur.
Tekrar deneyiniz,bağlantı numaralarının tamamını denedikten sonra hala
problem devam ediyorsa ,
677 Modem yerine bir kişi yanıt verdi.
678 Yanıt alınamadı.
Aradağınız bilgisayar yanıt vermiyor yeniden deneyin
679 Sistem, taşıyıcıyı algılayamadı.
680 Çevir sesi yok.
Çevir sesi yok. Hat takılı olduğundan emin olun.
Çözüm: Hattın paralel bir telefon veya başka bir şekilde meşgul edilip edilmediği,
modeme doğru bir şekilde takılıp takılmadığı kontrol edilmelidir.
Bazen hattan düşmelerde modem hala hatta bağlı kaldığını zannettiğinden bilgisayarın restart edilmesi sorunu giderebilir.
681 Modem, genel bir hata raporladı.
691 Kullanıcı adı ve/veya parolası etki alanında geçersiz olduğu için erişim engellendi.
Aradığınız bilgisayar çevirmeli ağ bağlantısı sağlayamıyor. Þifrede sorun olabilir şifreyi kontrol edin.
The computer you’re dialing in to cannot establish a Dial-Up Network connection.
Çözüm: Parolanızı doğru yazdığınızdan emin olun.
Küçük yerine büyük harfleri kullanmak sorun yaratıyor olabilir.
Eğer sorun devam ediyorsa kullanıcı adının o anda kullanımda olma ihtimali vardır ,veya hesab inaktif olabilir.
692 Modemde donanım arızası var.
695 Durum makinaları başlatılmamış.
696 Durum makinaları zaten başlatılmış.
697 Yanıt döngüsü tamamlanmadı.
699 Modem yanıtı, arabellek taşmasına neden oldu.
700 Aygıt .INF dosyasındaki genişletilmiş komut çok uzun.
z701 Modem, COM sürücüsü tarafından desteklenmeyen bir bağlantı hızına taşındı.
703 Bağlantının sizden bilgi alması gerekiyor, ancak uygulama kullanıcı katılımına izin vermiyor.
704 Geri arama numarası geçersiz.
705 Yetki durumu geçersiz.
707 X.25 iletişim kuralı ile ilgili bir hata oluştu.
708 Hesabın kullanım süresi sona erdi.
709 Etki alanında parola değiştirme hatası oluştu. Parola çok kısa veya önceden kullanılan bir parola ile eşleşiyor olabilir.
710 Modem ile iletişim sırasında, seri taşma hataları algılandı.
711 Uzaktan Erişim Hizmet Yöneticisi başlatılamadı. Olay günlüğünde ek bilgiler sağlandı.
712 Ýki yollu bağlantı noktası başlatılıyor. Birkaç saniye bekleyin ve yeniden çevirin.
713 Kullanılabilir etkin ISDN hattı yok.
714 Aramayı gerçekleştirmek için kullanılabilecek ISDN kanalı yok.
715 Telefon hattının yetersizliği nedeniyle çok fazla hata oluştu.
716 Uzaktan erişim hizmeti IP yapılandırması kullanılamaz durumda.
717 Uzaktan erişim hizmeti IP adreslerinin statik havuzunda kullanılabilir IP adresi yok.
718 Uzaktaki bilgisayardan geçerli bir yanıt beklerken bağlantı zaman aşımına uğradı.
Aradığınız bilgisayar ile çevirmeli ağ bağlantısı sağlanamıyor şifrenizi
inceleyip tekrar deneyin.
719 Bağlantı, uzaktaki bilgisayar tarafından sonlandırıldı.
720 Bilgisayarınız ile uzaktaki bilgisayar, PPP denetim iletişim kurallarında anlaşamadıkları için bağlantı girişimi başarısız oldu.
Çözüm: "Control Panel-Network(Denetim Masası-Ağ)" ayarları düzenlenmeli veya kaldırılıp tekrar kurulmalı.
721 Uzaktaki bilgisayar yanıt vermiyor.
722 Uzaktaki bilgisayardan geçersiz veri alındı. Bu veri dikkate alınmadı.
723 Önek ve sonekleriyle, telefon numarası çok uzun.
726 IPX iletişim kuralı, bir seferde birden fazla modemde çevirme için
kullanılamaz.
728 Sistem, IP bağdaştırıcısı bulamıyor.
729 IP iletişim kuralı yüklenmedikçe SLIP kullanılamaz.
731 Ýletişim kuralı yapılandırılmamış.
732 Bilgisayarınız ve uzaktaki bilgisayar, PPP denetim iletişim kurallarında
anlaşamadı.
733 Bilgisayarınız ve uzaktaki bilgisayar, PPP denetim iletişim kurallarında
anlaşamadı.
734 PPP bağlantı denetimi iletişim kuralı sonlandırıldı.
735 Ýstenen adres, sunucu tarafından reddedildi.
736 Uzaktaki bilgisayar, denetim iletişim kuralını sonlandırdı.
737 Geridöngü algılandı.
738 Sunucu adres atamadı.
739 Uzaktaki sunucu tarafından istenen kimlik doğrulama iletişim kuralı,depolanmış parolayı kullanamaz. Parolayı doğru girerek numarayı yeniden çevirin.
740 Geçersiz bir çevirme kuralı algılandı.
741 Yerel bilgisayar, gerekli veri şifreleme tipini desteklemiyor.
742 Uzaktaki bilgisayar, gerekli veri şifreleme tipini desteklemiyor.
743 Uzaktaki sunucu veri şifreleme istiyor.
745 dial-up networking re-install.(Çevirmeli ağ dosyalarında problem var.)
751 Geri arama numarası geçersiz bir karakter içeriyor. Yalnızca aşağıdaki
karakterlere izin verilir: 0 - 9, T, P, W, (,), -, @, ve boşluk.
752 Bir komut dosyası çalıştırılırken sözdizimi hatasıyla karşılaşıldı.
753 Bağlantı kesilemedi, çünkü birden fazla iletişim kuralı yönlendiricisi tarafından oluşturulmuş.
754 Sistem birden fazla bağlantı grubunu bulamadı.
755 Sistem otomatik çevirme gerçekleştiremiyor çünkü bu girdi, belirtilen
özel bir çeviriciye sahip.
756 Bu bağlantı zaten çevriliyor.
757 Uzak erişim hizmetleri otomatik olarak başlatılamadı. Ek bilgiler olay günlüğünde sağlanmıştır.
758 Internet bağlantı paylaşımı, bağlantıda zaten etkin.
760 Yönlendirme yetenekleri etkinleştirilirken bir hata oluştu.
761 Internet bağlantı paylaşımı bağlantı için etkinleştirilirken bir hata oluştu.
763 Internet bağlantı paylaşımı etkinleştirilemiyor. Paylaşılacak bağlantıya ek olarak iki veya daha fazla LAN bağlantısı var.
764 Yüklü akıllı kart okuyucusu yok.
765 Internet bağlantı paylaşımı etkinleştirilemiyor. Bir LAN bağlantısı,
otomatik IP adresleme için gerekli olan IP adresi ile zaten yapılandırılmış.
766 Sistem herhangi bir sertifika bulamadı.
767 Internet bağlantı paylaşımı etkinleştirilemiyor. Özel ağda seçilen LAN
bağlantısının, birden fazla yapılandırılmış IP adresi var. Internet bağlantı
paylaşımını etkinleştirmeden önce, LAN bağlantısını tek IP adresi ile yeniden yapılandırın.
768 Veri şifreleme başarısızlığı nedeniyle bağlantı girişimi başarısız oldu.
769 Belirtilen hedefe erişilemiyor.
770 Uzaktaki makine bağlantı girişimini reddetti.
771 Bağlantı girişimi, ağın çok meşgul olması nedeniyle başarısız oldu.
772 Uzaktaki bilgisayarın ağ donanımı, istenen görüşme türü ile uyumsuz.
773 Bağlantı girişimi, hedef numarası değiştiği için başarısız oldu.
774 Bağlantı girişimi, geçici bir hata yüzünden başarısız oldu. Yeniden bağlanmayı deneyin.
775 Arama uzaktaki bilgisayar tarafından engellendi.
776 Arama bağlanamadı, çünkü hedef Rahatsız Etmeyin özelliğini çağırdı.
777 Bağlantı girişimi, uzaktaki bilgisayardaki modem bozuk olduğu için başarısız oldu.
778 Sunucunun kimliği doğrulanamadı.
779 Bu bağlantıyı kullanarak çevirme yapmak için, akıllı kart kullanmanızgerekir.
780 Girişimde bulunulan işlev, bu bağlantı için geçerli değil.
781 Geçerli sertifika bulunamadığı için şifreleme girişimi başarısız oldu.

alıntıdır
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı Mükerrem MEYDAN

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 1297
 • Karma: 0
kaptan ellerine sağlık paylaştıgın içinn teşekkürler.
Mükerrem MEYDAN
1975 Kartal İSTANBUL


Çevrimdışı İlksin KÖKSAL

 • Dost Avcı
 • *****
 • İleti: 368
 • Karma: 0
Ayrıca telekomun DNS si yerine başka bir DNS örneğin 4.2.2.4/4.2.2.5 girerseniz yasaklı olan sitelere ulaşıp açabilmeniz mümkündür  ;D Bu işlem için modeminize bir IP atamanız yeterlidir.
İlksin KÖKSAL
0 Rh + 1969 İSTANBUL