Gönderen Konu: canavarın ettiği .  (Okunma sayısı 733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
canavarın ettiği .
« : 30 Nisan 2016, 00:58:34 »

Canavar iki kişiden kaçmış  lakin benden kaçamamış  . Bu gün lüferleri ayıklıyorum akşam için ama galsamasını çıkartacağım elime bir şey batıyor bıçak ile giriyorum kesilmiyor baktım galsama içinde bir olta ver onu çıkarttım kırık bir olta vede yamulmuş  oda yetmedi baktım boğazında zargana nın yarısı içeride  kalmış bir oltada diline takılmış , oda fırdöndüden misine kopmuş,  akıl erdiremedim benim oltamı ama kırık olan olta muhakkak ki başkasının frdöndülü olta benim olsa balık zaten kaçardı ya tekneye aldım o an koptu yada oda ağzında idi  ben üçüncü el oldum  her ne ise ama balık büyük oltalar ince takım oltası kopartmış  olmalı  .

Bu arada ne olmuş ise olmuş sayfa beni unutmuş çok zamandır yazı yazmadım diye herhalde hatırlatıncaya kadarda akla karayı seçtirdi . :(
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
Ynt: canavarın ettiği .
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2016, 02:46:44 »
 nasip bu işte,

rauf bey lüfer tutar biz resmlerine bakarız :) :)

bizde burada anca balon yakalıyoruz tekneye alabilirsek 3/5 olta kustuğu olyor ama genellemede hep galip o oluyor, takımı kestiği gibi gidiyor adi balon balığı,..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2016, 16:23:49 »
tam bir azılıymış demek rauf abi , afiyet olsun...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2016, 04:14:22 »
nasip bu işte,

rauf bey lüfer tutar biz resmlerine bakarız :) :)

bizde burada anca balon yakalıyoruz tekneye alabilirsek 3/5 olta kustuğu olyor ama genellemede hep galip o oluyor, takımı kestiği gibi gidiyor adi balon balığı,..

saygılarımla.

NASIL BALONMUÞ ÖYLE O . BALON DEDÝN MÝ ÝÐNEYÝ YEDÝ MÝ PATLAR . AMA BU TAKIM PATLATIYOR ÖYLEMÝ .

ALLATAN BÝZÝM ORALARA GELMEDÝ ÝYÝ BÝR BOK OLSA ZATEN TÜRKÝYE YE GELMEZDÝ .

AMA YAKINDIR  BURALARA DA GELÝR . BÝDEDE PALAMUT OLMADI GEÇEN SEZON AMA ÝYÝ LÜFER TUTTUK TUTTUKTA NASIL

sanırım lüfer bir bizim sularda oldu ki tüm Ýstanbulun balıkçısı bizim sulara doldu, deniz geçen sezon panayır yeri gibi oldu . luna parrktaki
toslamaca arabaları gibi birbirimize vura çarpa  balık tutuk bu yıl . zaten şarap şişesinden deniz mayın tarlası gibi olmuştu .
Ýnsanlar ise barut gibi . nryseki kazasız belasız atlattık o  sezonu . ama hala dopapta lüfer var  palamut var bugün sarı kanatın anca geldi sonu .

Lüfer akdenizde yok ama sizdede çok çok büyük balıklar var . bizde büyük bir torik kaldı ama oda oltaya tesadüf geliyor .

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2016, 15:22:29 »
 rauf bey,

balon veya kurba diye tabir edilen cinsi dip olta balık avında illalah dedirtecek cinsten dört mevsim rastlamak mümkün  mersinde bu adi hayvanın damak yapısı gibi dişleri var kelpetenin balık ağzı gibi olanı ne misina nede çelik iğne dayanmıyor dişten içeri girdimi tırnak makası gibi kesiyor mesinayı yok dudaktaysa öyle takım kurtuluyor ama ben 4/5 kilo civarında olanlarından teflon iple bağladığım lüfer takımıyla arkadaşlarımla gittiğim karagöz avında bize rahat vermeyip boyna misina iğne bağlatan balonları dipten bayağı bir temizlik yaparak ava devam etmiştim ama çelik oltamın birini yine kırdırmıştım adi hayvana bu gıcık cinsin 5 santimliğide oltayı mahvediyor 4/5 kiloluk 50 santimliğide.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN