Gönderen Konu: DÜN DÜNDÜ BUGÜN BUGÜN YARIN NE OLUR BİLİNMEZ .  (Okunma sayısı 1061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
DÜN DÜNDÜ BUGÜN BUGÜN YARIN NE OLUR BİLİNMEZ .
« : 28 Aralık 2015, 04:31:03 »
Bugün Pazar, dün balığa falan gitmedik, ben tekneyi zaten çektim bazı terslikler bezdirdi lakin Ferit benimki denizde kalsın olur da balık çıkar hazırda  olsun dedi .

iki hafta önce  gene balık kıt tek tük Lüfer var dediler gittim iki sarı kanat bir lüfer oda yemli çok zahmetli .

ARTIK BALIK BÝTTÝ GEÇTÝ GÝTTÝ DÝYORUZ BÝR TARAFTAN DA ARANIYOR DURUYORUZ HAVALAR ÝYÝ KARADENÝZ ÇARÞAF GÝBÝ KARADENÝZÝ BÖYLE GÖRMEK KOLAY DEÐÝL . DEÐERLENDÝRÝYORUZ .

MAZOTTUR MALUM ,ASTARI YÜZÜNDEN PAHALI BÝLÝYORUZ  AMA DAHA ÖNCE TUTTUKLARIMIZ A SAYIYORUZ .

Tesadüf olur mu olur deniyoruz . geçen gün gene balık yok dolanıyoruz 3 çinakop çaparisini bir birine ekledim  30  iğne etti , birde 400 grm . kurşun

bir çekişte  6 sarıkanat birde iri lüfer çektim . Toplam  20 tane  o gün  . TAVALIK  ÇIKTI DÝYORUZ KENDÝMÝZE TERAPATÝ YAPIYORUZ .

AMA BU GÜN NAFÝLE ÖYLE 11 DEN AKÞAM 4 E ÜÇ SARI KANAT .

BU ÝÞÝNDE BOKU ÇIKTI BÖYLELÝK  ÝLE . HAAAA.. OLUR BU SEZON SONUDUR  GÖÇ ZAMANIDIR  BELLÝ OLMAZ ÝCABINDA KARADENÝZÝN BALIÐI OLMAYAN ADINI

DAHÝ BÝLMEDÝÐÝMÝZ CÝNS BALIK LAR DAHÝ OLUR MALUM TÜRKÝYE DEÐÝÞTÝ ÝKLÝM DEÐÝÞTÝ DENÝZLER BALIKLAR BÝLE .

BÝR ZAMANLAR BÖYLE ÝDÝK

ÞÝMDÝ TEK TEKÇÝ OLDUK

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2015, 04:34:26 Gönderen: A.Rauf KÝBAR »
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
Ynt: DÜN DÜNDÜ BUGÜN BUGÜN YARIN NE OLUR BİLİNMEZ .
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2015, 01:17:31 »
 bu günleride arayacağız rauf bey,

çünkü her geçen gün dünü arattırır halde,..

bu trol ve gırgır denen  balık avcılık yöntemi, tüm akdeniz ülkelerince kızağa almaz ise sonumuz tektekçiliğe bile hasret bıraktıracak bizi,..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2015, 04:55:04 »

KARADENÝZ BÝR ÝÇ DENÝZ BALIK ORADA BESLENÝYOR ,HAMSÝ ÇAÇA BÝTER BALIK BÝR DAHA GELMEZ .

HAMSÝ BÝTER MÝ DÝYENLER USKUMRUYU KARADENÝZ DE ARTIK GÖREN VAR MI .

GEÇEN SENE  ÇÝNOKOPU YASAKLADILAR TAM DA UYULMADI  AMA BU SENE SADECE OLTACILARA ÜÇ BEÞ

LÜFER OLDU .

BU SENE ÝSTAVRÝT YOK  ODA BÝTTÝ  BÝTÝYOR . KARA  DENÝZÝN ÞÖYLE BÝR HUYU VAR ÜÇ SENEDE BÝR ÝYÝ BALIK YAPAR

ÝNÞALLAH DÝYORUZ, BU GÜNLERÝ ONA YORUYORUZ . 
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2016, 18:44:59 »
bu sene ne kuş nede balık var , balık tezgahlarının yanına millet bakmaya gidiyor zaten almaya değil rauf abi , Allah sonumuzu hayır etsin....
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL