Gönderen Konu: VE SONUNDA BEKLENEN OLDU .  (Okunma sayısı 1963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
VE SONUNDA BEKLENEN OLDU .
« : 13 Ekim 2015, 01:41:04 »

bu sene palamut yapmadı ağ ile tutan az çok oldu ama olta ile yakalayan yok gibi benim şimdiye kadar dondurucuyu doldurmam gerekirdi ama 100 balık tutum desem belkide yalan olur ama bu gün 15 şift bir tek 31 balık aldım ki biride bayağı iri .

Lüfer alıyoruz dünde 10 tana lüfer aldım ondan önce 6 lüfer derken Lüferden yana iyi gidiyoruz da palamutta anca bu gün yüzümüz güdü .

lüfer için de malum zargana turup yem yapmak gerekiyor ama zarganada karaborsa .

Bu sene şu ana kadar işimiz zordu ama bundan sonra ne olur . Meçhul .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
Ynt: VE SONUNDA BEKLENEN OLDU .
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2015, 15:41:31 »
 rauf bey,

evvela maşallah demel istiyorum,..

kısmetiniz bol deniziniz bereket dolu olsun.

ben bu hafta sonu 12 yaşında oğlumuda alıp boğsak sahiline balığa gittim 5,30 dan öğlene kadar sahilde ne kadar balon (kubağa balığı)varsa tuttum iğneyi yutup mesinayı kesemeyen karaya vurdu kedilere yem oldular bu işe kediler sevindi kavgaya tutuştular cümbür cemaat ''ben yiycem'' diye,.. misineyi kesip koparan kaderine razı oldu ağızlarında çelik metal tadı ve sardalya kargı midye borukurdu sipesyalleriyle ellerimle besledim onları,.. onca saatte küçük bir mırmır dan başka hiç bir kayda değer balık yoktu ama balonlar 5 cm. ile 35 cm. civarı farklı boydaydı,..

bu sahillere balık akını geç gelecek gibi hayırlısı allahtan,..

size kazasız belasız cansağlığıyla geçen keyifli avlar diliyorum sağlıcakla kalınız.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2015, 14:45:28 Gönderen: M.Ali AKDAÐCIK »
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Vet.Hek.Emrah CELASİN

• Veteriner Hekim
  • *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2015, 23:17:33 »
abi bereketli olsun daim olsun.. lüfer cıktıktan sonra sanırım sorun yoktur kanımca :)
Vet.Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA

Bilecik İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

• Administrator
    • Avcı Sayfamız
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2015, 17:51:37 »

Tebrikler Rauf abi ardı gür olsun.

R A S G E L E...!
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2015, 02:33:04 »
Ýyi temmeniler için teşekkürler arkadaşlar .

Bugünde 6 Lüfer tutum ama 60 lüfer tutmuştan beter oldum Deniz dağ gibi kabarmış rüzgar değil adeta fırtına hava kış gibi Dün dereden çıkayım dedim dalgaları denk getiremedim derenin ağzı sığılaşmış dalgalar duvar gibi 5 metre mesafe ile dalgaya girmekte geç kaldım daga teknenin tam üzerine yardı 2. 20cm yükseklikte olan bayrak bile ıslandı benim halimi bir düşünün resman dalganın içinden geçtim teknenin işi su doldu tepeden tırnağa ıslandım birde bunu geri dönüşü var ki daldanın viyasına kapıldığın an taşların üzerindedin çok tekne battı içeri girerken ama pek sorun yaşamadan girdim içeri .

Dün bir dahada çıkmadım denize ama bugün gene şeytan dürttü . neyse ki 6 tane lüfer aldım .

ALÝ SENÝ GÖREMÝYORUZ BURALARDA ARTIK, ÇARÞAMBA GÜNÜ FERÝT GELDÝ ALÝ ÝLE BÝRLÝKTE 10 LÜFER KAPTI GÝTTÝ . AVA GURUBUNU DAÐITTIK AMA GEÇEN MUSA OSMAN BÝR DOMUZ VURDULAR BEN GÝTMEDÝM .

ali birde şunu sorayım ben her siteye girdiğimde yeniden kayıt oluyorum neden .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2015, 02:10:09 »
Uzun lafın kısası üç kişi gittik üç kova lüfer tutuk .:)

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Veteriner Hekim
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2015, 03:36:37 »
bizede bizede :) :) hay maşşallah süpersin abi daim olsun..
Vet.Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2015, 14:04:55 »
Sarıyer poligonda bir zamanlar  toplanmıştık o toplantıda sağolsun vahtet ustada yardım etmiş   palamuttan balık salaası yapmıştık .

Hani olurda bir daha öyle bir toplantı olur zaten sözümde var balık çorbası benden .

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Veteriner Hekim
  • *
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2015, 23:12:37 »
inşallah...
Vet.Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2015, 19:04:23 »
daim olsun rauf abim bu sene kuş yok , bari balık olsun...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2015, 20:09:47 »

Þimdilik sadece kendimizi idare ediyoruz, üç beş balık tutuyoruz ama tezgahlarda balık yok denecek kadar az ,olanda malum çok pahallı fakir fukara balık mümkünü yok  yiyemiyor. Gerçi onlarında balık yemek gibi bir fantazileri kalmadı artık , Veriyor oyu bedava makarna GDO lu kansorojen  prinç yetiyor da artıyor . Kuş yok  artık kuş avına da gitmiyorum, domuzlarda artık 3. boğaz köprü sü davasına  şakın şakın dolaşıyor, sıkışmış kalmışlar zavallılar bir bölgeye onları da belli bir kesim  peydahlandı atv ler ile gaddarca avcılık etiğine uymadan tüketiyor.domuz acır hala geldik .  Balıkta çok yakındır yok olur .  KALIN SAÐLICAKLA .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #11 : 04 Kasım 2015, 21:42:27 »

Þimdilik sadece kendimizi idare ediyoruz, üç beş balık tutuyoruz ama tezgahlarda balık yok denecek kadar az ,olanda malum çok pahallı fakir fukara balık mümkünü yok  yiyemiyor. Gerçi onlarında balık yemek gibi bir fantazileri kalmadı artık , Veriyor oyu bedava makarna GDO lu kansorojen  prinç yetiyor da artıyor . Kuş yok  artık kuş avına da gitmiyorum, domuzlarda artık 3. boğaz köprü sü davasına  şakın şakın dolaşıyor, sıkışmış kalmışlar zavallılar bir bölgeye onları da belli bir kesim  peydahlandı atv ler ile gaddarca avcılık etiğine uymadan tüketiyor.domuz acır hala geldik .  Balıkta çok yakındır yok olur .  KALIN SAÐLICAKLA .

rauf bey ustam,

şu saatten sonrasında peki ne olacak halimiz,..

vahşi doğada bile hayvanlar biribirine zulmetmiyor zevk için,..

insanın ne karnı nede gözü doymuyor, kuş kalmadı balık kalmayacak arılarda yok oldumuydu insanoğlu insan kalırsa yeryüzünde kınacı arasın artık ,..

yazıktır günahtır merhamet vicdan adalet yokmu zalimler deryasına allah akıl fikir versin, bizide onlardan uzak eyleyip zulmünden korusun.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2015, 02:47:07 »

Valla halimiz harap ama, aslında  sorun bizde sorun düşünen kesimde, düşünürsen durum bok , düşünmezsen sorun yok .

Kuş yok bunu sen biliyorsun ben biliyorum ava girmeyen işin farkında bile değil kuş yoksa yok adamın ağılında 10- 15 ineği vardı şimdi bir tane dahi ineği yok

oda yemciye kızıyor otçuya kızıyor pahallı satıyor diyor ,sütçüye kızıyor ucuz alıyor hemde artık gelmiyor diyor .  

acaba neden böyle oldu ot yem neden pahallı sütçü neden böyle yapıyor sorgulamıyor da dağdaki kuşu neden sorgulasın hacı ağa .

domuz artık onun tarlasına inmiyor ya öbür köye girmiştir inşallah bir daha gelmez diye dua ediyor .

bu domuz artık neden gelmiyor diye düşünmüyor .

Gözü aç akıllılar karnı aç aptallar yaratırlar sonrada onları kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirirler yönetirler buda tüm dünyada illa din ile olur Avrupa bunu 17 .yüz

yılda çok gaddar insanlığa sığmayacak şekilde yaşamış, şimdi Ýslamda sıra 120 bin Almanın Pretestan oldular gerekçesi i,le tüm avrupa tarafından hayvanlar gibi

kesilmiş kasap çengellerine takılmış ve satılmış yenmiş . Avrupa et ihtiyacını Almanları yiyerek karşılamış, demek o zamanda av hayvanı  geyik domuz kalmamış ki

Modern Avrupa  protestanlığı bahane ile bunu yapmış .

Þimdi bakıyorum da avcı av yapıyor tavşanını kuşunu avlıyor evinde bunu bir nostalji havasında yiyor .  Balıkçı balığını tutuyor oda aynen biraz karın doyurma biraz

ihtiyaçtan birazda nostalji ama bu da yakında  av eti gibi sadece ve sadece nostalji olma yolunda . az kaldı .

YAZIK TIR GÜNAHTIR DÝYE BÝR ÞEY YOK ÝNAN ÝNSAN OÐLUNUN GÖZÜ AÇ ÝSE HELEDE KARNI AÇ ÝSE  YAZIK VE GÜNAH KELÝMELERÝ SANA BANA GÖZÜ AÇ KARNI AÇ

ÝNSAN OLMAZ ZÝRA GÖZÜ AÇ KARNI AÇ ÝNSAN ÝNSANIN GÖSTERDÝÐÝ NORMAL TEPKÝLERÝ VEREMEZ . GÖZÜ AÇ KARNI AÇ ÝNSANLAR HELEDE EVLADI AÇ

ANALARDAN  ÝNSAN AYIP GÜNAH BÝLMEZ . VE BU ÝNSANLAR ALLAH TAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ . BÝZÝ DE BU YIÐINLARDAN UZAK DURMAMIZ ÝMKANSIZ ZÝRA

BU KESÝM BÝZÝ SOYMADAN YAÞAYAMAZ ZÝRA BU KESÝM DAÐDA TAÞTA ORMANDA  DEÐÝL AV HAYVANI GÜN GELÝR BÝR BAHANE ÝLE YEMEDÝK ÝNSAN DAHÝ

BIRAKMAZ . üLKEMÝZ AV MEVZU BÝR KENARA HER BAKIMDAN HER YÖNÜ ÝLE FELAKETE DOÐRU YOL ALMAKTA .  DÝYECEÐÝM ALLAH BÝZÝ KORUSUN AMA BU

KÖTÜLÜKLER BU ÇÝRKÝNLÝKLER BU VAHÞET ÝN BÝR TAMAMI HEP ALLAH ADINA  YAPILMAKTA .

Her gün onlarca gırgır boğaz ağzını kapatmakta inan denizden tek bir balığın boğaza geçmesi ne imkan bırakılmamak ta . Bir zamanlar bıldırcınlarda böyle tüketildi .

şimdi sıra balıklarda . yarın dünya nın tüm nimetleri tükendiğinde sıra gelecek insanlara . Dünyada ne kadar az insan olur ise. nimetler o kadar yeterli olacak,

YADA  ÝNSANLAR DÜNYA NÝMETLERÝ EÞÝT PAYLAÞMASI GEREKECEK ,BUDA iNSANIN DOÐASINA TERS DÜÞMESÝ ÝÇÝN ÝNSAN BEYNÝ AÇ GÖZLÜLER TARAFINDAN  

YAPILANDIRILMAKTA .

Kal sağlıcakla  her şey varır olacağına .

« Son Düzenleme: 05 Kasım 2015, 02:52:31 Gönderen: A.Rauf KÝBAR »
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #13 : 05 Kasım 2015, 18:10:51 »
 ustam yüreğine klavyeye basan ellerine sağlık yordum seni kusura bakma,..

hal böyleyken şeyhy bedrettinin lafı geldi aklıma,

''bu satten sonra napsak neylesek zaid madem bu fetva bizim basalım bağrına mührümüzü'' sabah ezanından sonra idama gitmeden evvelki sözleri olduğu söylenirya o geldi aklıma.

konuların çözümü aranmaksızın yetkiler bu çözüm yönüne kullanılmaksızın heba edilen mesailerle harcanıyor sütçü neden gelmiyor domuz başkasına dadandı vs,.. araştırıp çözülmüyor hacı babaların ve hacıanaların işine gelmiyor çözülmesi değilki zaten amaçları,..

olan benim misakimilli sınırlarındaki yaban hayvanıma habitatıma a dan z ye heryere dokunuyor ama birilerinin umru bile değil.
 her konuda sonumuz hayır değil bu aşikar din ve siyaset midemi bulandırır hale geldi %50 ye kalan %50 karmaşası tambir cehalet kaosu zaten yeni neslin işi iş hayırlısı yaşarsak göreceğiz.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN