Gönderen Konu: Bu sefer çinakop sarı kanat .  (Okunma sayısı 1110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
Bu sefer çinakop sarı kanat .
« : 09 Aralık 2014, 00:58:37 »
Hakan aradı yarın geliyorum denize çıkalım durum nasıl diye .

Hava şahane arada bir oluyor Karadeniz çalkalanmaktan beziyor arada bir dinleniyor her halde .

Haberler geliyor denizden çok güzel balık çıkıyor neredesin Rauf abi neden gelmiyorsun .

Diyorum Ýstanbul dan arkadaş gelecek onu bekliyorum derken dayanamadım çıktım Hakan yaklaşınca ara beni döner kıyıdan alırım seni .

Açılamadım balık çok açık girsem 20 -25 dakika sonra Hakan gelecek gene döneceğim oyalmayayım  dedim belki balık kıyıdan da  çıkar  şansımıza dedim neyse Hakan geldi döndüm  Kıyıya iskeleye oda bir tekne bulmuş atlamış bana doğru geliyor .

Çıktık girdik diğer teknelerin sırasına . at çek . ikişer üçer beşer Allah ne verdi ise geliyor . artık oltadan balık çıkartmaktan parmaklar şişti bir ara Hakana 7-8 balık geldi bana yardın et dedi, bende misinayı bacaklarımın arasına sıkıştırdım ama misine dibe gitti  takıldı ben çekiyorum misine esniyor ama gelmiyor ağa takıldı diyorum yok bazen aşağı çekiyor koyveriyorum misine gidiyor  300 gr  da ucunda kurşun var ,çekiyorum gelmiyor ama hiç vuruntu titreşim yok bir ağırlık var o kadar çekiyorsun gelmiyor salıyorsun gidiyor .şonun da 25 li olta koptu bana 15 tane kaldı gerisi gitti sanırım çok büyük bir  kalkan a taktım ama o misine ile mümkünü balığı
alamazdım . neyse ki çinakoplar sarı kanatlar bize kaldı .

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı Erol ÖZTܓRK

• Dost Avcı
Ynt: Bu sefer çinakop sarı kanat .
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2014, 17:16:08 »
Hey maşallah berekete bak,tebrikler Rauf bey dayimolsun rasgele.
Erol ÖZTܓRK
1969 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2014, 20:21:05 »
 rast gelsin rauf ustacığım,

kaçan balık hesabı kalkan !..

sağlık olsun gelende fena değilmiş hani maşallah allah bin bereket versin ustam,..

biz burada ancak balıkçı tezgahında görüyoruz sarıkanat ve çinakopu zaten ıskartası geliyor buralara dışarıdan, artık fiyatta yanına yaklaştırmıyor zaten gözü kaymış pert halde bön bön bakar haldeler  tezgahta yatıyor bayatlamakla bayatlamamak arası 55 tl fiyat yazmışlar zavallıya bekliyor balıkcağız orada birileri beni alsa diye,..

ama sizin balıklar gözümü doyurdu ellerinize sağlık , capcanlı bakıyor tekrar maşallah

darısı daha nice güzel avlarınıza olsun.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ekrem YILDIRIM

• Dost Avcı
  • sen dürüst ol yeter
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2014, 15:10:25 »
tebrikler koca usta
Ekrem YILDIRIM
1969 Aliağa İZMİR

Çevrimdışı Mehmet GENÇ

• Dost Avcı
  • Bak bir bildiğim var. öl! demezse Tanrı, yaşar kul
    • Facebook
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2014, 15:39:10 »
Bereketli olsun abi maşallah
Mehmet GENÇ
1984 Kadıköy İSTANBUL    
Avcılık, bana babamdan kalan miras değil.. Oğluma olan borcumdur ...