Gönderen Konu: GENE Mİ PALAMUT ? EVET GENE.  (Okunma sayısı 726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
GENE Mİ PALAMUT ? EVET GENE.
« : 16 Kasım 2014, 03:13:15 »

Evet gene palamut . Palamut geçti gitti derken artık bundan sonra lüfer var derken sert bir hava da dedimki bu havada Lüfer ile uğraşamam yem kes tak dolaş denize karşı zaten tekne gitmiyor bir o yana bir buyana dönüyor duruyor bir elinde olta bir elinde direksiyon sert havada lüfer işi gerçekten zor . 
BENDEN BAÞKA BÝR TEK TEKNE VAR KOCA DENÝZDE ODA SABAH 5 TANE PALAMUT TUTMUÞ TESADÜF DÝYOR ÝRÝ  ÇÝNAKOP SARI KANAT ÇIKIYOR DÝYE ONA UÐRAÞIYOR BENDE GECE 4 TANE SARI KANAT ÇAPARÝSÝ BAÐLADIM  BÝRDE KISA BÝR KAMIÞA BAÐLADIM BALIK BULUCU ÝLE SARIKANAT  ARIYORUM BÝR PALAMUT VURDU TOPLADIM ÇAPARÝYÝ  ATTIM PALAMUT ÇAPARÝSÝNÝ .

Dedim ki bugün palamut olur mu olur, arkadaşta tutmuş ya , zaten lüfer çok seyrek hani bri de palamut a denk  gelirsem ya . BÝR GECE EVVEL KÖYDEN BÝR TEKNE UZATMA AÐ ÝLE  ÝRÝ PALAMUT ALMIÞ ÇÝFTÝNÝ 40 TL DEN SATMIÞ HANÝ BAYA BÜYÜK PALAMUT. Büyüğünde gözüm yok Allah biliyor dondurucuda palamut eksiğim var benim zorum orada. Hanımda diyor ki palamut getir palamut, palamuttan her yemek oluyor lüferi de sen yok iken temizliyemiyorum lüferde yeter zaten illa palamut .

ÇIKTIM DOLAÞIYORUM BÝR OLTAYI DÝPLÝYORUM BÝR GAZ VERÝYORUM ÜSTEN ÇEKÝYORUM ÇAPARÝYÝ BÝR AÐIR KURÞUN GÖNDERÝYORUM, YUKARIDAN  BÝR ÇEKÝYORUM  KURÞUNU ÇIKARIYORUM.

Derken tık tık yok dedim deniz anasına vurdu kurşun, tık tık tık Allah Allah bir çekeyim bakayım çektim tek bir tane palamut vede orta boy .

Vakir daha erken dedim birde balık oluyor mu dedim, küt küt küt başladım çekmeye hafif geliyor diyorum  pek fazla yok galiba başta ağır kurşun var belli olmuyor  ya 3-4 gibi  ama tekne gidiyor hala yolu kestim hafifledi balıklar gözüktü iki tane balıklar biraz daha iri .

Vurdum biraz daha açığa 8-9 metre gibi dipte olta bir kütürdü koptuki sorma birkaç kere vurdurdum oltayı doldu doldu koptu kopacak biraz koyverdim ipi biraz daha yolu kestim biraz daha çektim yok yok bu kadar dedim . başladım çekmeye 17 tane . Aradım Ömer i Ömer balık ince ama deniz bu gece et kesecek  erken çıkın hem konuşuyor hem gidiyorum. 17 yi çekti bu olta hazır çapari falan ama nede olsa Trabzon malı arkadaş aldı getirdi çapariyi pek beğenmedim birde kızdım ama ayıp ettim galiba derken, arkadan bir kütürtü koptu anında çapari doldu Allahtan ip kısımından tutuyorum yoksa parmak falan giderdi  o çekiyor ben çekiyorum en az 30 tane var diyorum  bir iki vurdurdum ama çapari kazık gibi oldu elimi attım tam yolu kesiyorum KÜT çapari koptu .

Kendime mi çapariyi getiren Hakana mı çapariyi bağlayana mı sayayım yoksa oltaya takılan onca  balıklara mı acıyayım yazık oldu diyorum hayvanlara ama ne yapayım, adetim değildir çingenelik yapmak az ile yetinirim ama oldu bir kere . Çektim çapariyi beş olta kalmış bir tanaende balık , kopan yerde meğer düğüm varmış .
Hemen toplarsın çapariyi çıkarttım asıl çapari mi oda martı türü 50 li ama aralar daha geniş çok uzun bir çapari . BAKTIM BÝZÝM AVCI ÖMER BASMIÞ GELÝYOR UZATMA AÐINI DÖKÜYOR, O ANDA BÝR SAÐLAM BÝR KÜTÜRTÜ DAHA BAÞLADIM ÇAPARÝLERÝ ÇEKMEYE. ÖMER ÜZERÝME GELÝYOR ÝLK GELEN BALIKLARI GÖSTERDÝM MECBUR DÖNDÜ KIÇ TARAFIMDAN GEÇTÝ, ÇAPARÝ UZUN DAHA GERÝDEN GEÇ DÝYORUM AMA ANLATAMIYORUM NEYSE KÝ ÇAPARÝLERE TAKMADI AÐLARI. TOPLADIM BALIÐI 20 TANE BALIK ALDIM .

Benim stilim diğerlerinden farklı bir taraftan çekiyorum oltaları diğer taraftan atıyorum aşağı. Hiç vakit kaybetmiyorum balıkları hem topluyor hem diğer taraftan salıyorum derken saldığım taraftan da   bir balık vurmaz mı .

Henüz tekneye yol verdim  daha 200 metre gitmedim çapari bir daha  doldu .

VE BENÝM HASILA 63 TANE OLDU YANÝ PALAMUTTA NE DENÝR 31 CÝFT BÝR TEK .

PEK ÝRÝ DEÐÝLLER AMA LEZZETE FARK EDEN BÝR ÞEY YOK HATTA ÇOK DAHA ÇITIR . :)

ERTESÝ ÐÜN 36 TANE, ERTESÝ GÜN 19 TANE, ERTESÝ GÜN HAVA ALDIM .

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

• Dost Avcı
  • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
Ynt: GENE Mİ PALAMUT ? EVET GENE.
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2014, 23:13:01 »
Rastgelsin Daim olsun Usta. Salatalık palamutu yakalamışsın.  ^-^  ^-^  ^-^
Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ  

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2014, 00:04:47 »
Rastgelsin Daim olsun Usta. Salatalık palamutu yakalamışsın.  ^-^  ^-^  ^-^

Hiç sorma arkadaş bunlar ilik gibi oluyor, hem soğuk su balığı yağlı, hem çıtır . :)

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2014, 02:16:26 »
bayağı bir heyecanlı olmuş usta. sağlıcakla daima rasgele...  ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Çevrimdışı Ekrem YILDIRIM

• Dost Avcı
  • sen dürüst ol yeter
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2014, 15:30:48 »
Afiyet olsun usta maşaallah
Ekrem YILDIRIM
1969 Aliağa İZMİR

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2014, 15:55:03 »
 rauf ustam,

güzel bir palamut sürüsü birkaçgün sürüp güzel av nasib olmuş, gez gez bıldırcın üveyk yok bi tarlaya düştün ve  bıldırcın dolu tarla limit tam av bitti yani bıldırcın sökünü derlerya hani, palamut sökünü olmuş ,..

daha keyifli bol kısmetli nice güzel avlar temenni ederim ,..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Vet.Hek.Emrah CELASİN

• Veteriner Hekim
  • *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2014, 03:08:31 »
bereketli olsun abi rastgele...
Vet.Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA