Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
AKDENİZ B֓LGESİ AVCILARI / Ynt: 2018/2019 sezonu son buldu.
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 23 Mayıs 2019, 15:14:41 »
 ustam balıktada kısırlaşma had safhalarda,

bol iskorpit plato kayalıklarda sahilden çıkmakta hele şuan yer gök balon denen illetle dolu 3,5 kilo civarı önceki hafta 2 kilo civarı geçen hafta sonu akrabam sahil bölgede yazlığın önünden olta atmış ratı kırıyordu kalama vermeme rağmen elle çektim dalga kumsala atmasa çekemezdim gibi yorumları vardı kediler bayram etti fleto yapıp dolaba attım her gün bir öğün veriyorum artık kediler ağayıma dolanır oldu

 çipura çok az levrek gibi çok cırmalamayla birkaç belki yakalanıyor,

sarkoz melanur kefal sarpa büyümeden trol gırgır veya sahilde çevrilen ağlarla daha büyümeden katlediliyor göç balığına denk gelirsek iskenderum körfezine gelip gidişlerinde belki oda adam gibi tavalık veya trofe değerinde büyük balık yakalanabiliyor dalış bilgelerinde aslan balığı gören avcı sayısı oldukça fazla en meşhur dalgıç meralarından eli boş dönen çok avcı var yani tükenişe doğru yol almaktayız sonumuz herşeyde olduğu üzere pekte hayra alamet değil bu bilinç ve zihniyette gittiğimiz sürece olmayacakta benim şahsen ümidim yok kalmadıda günü kurtarmak var olan kalan güzellikleri yaşamakla elimden gediğince korumakla idare ediyorum.

en derin saygı ve sevgilerle esenlikler içinde kalınız.
2
ATATܓRK VE TܓRKİYE KÖŞEMİZ / 23 nisan neşe doluyor insan
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 23 Nisan 2019, 14:45:47 »
23 nisan

Vatan tehlikedeydi; Atatürk karar verdi:
«Vatan kurtaracak yine millettir» dedi.
Ankara’da bir Meclis toplayıp kurmak için,
Günlerce, haftalarca, çalıştı, için için.
İşte bugün kuruldu Büyük Millet Meclisi,
Ankara’dan yükseldi Türk’ün gürleyen sesi.
Çocuklar! bayram yapın, sevinin ve haykırın,
Engel denen her şeyi gücünüzle siz kırın!
Çocuklar bilin ki siz koca bir cihansınız.
Vatanın her yerinden fışkıran volkansınız.
Doğan güneş sizindir yıldızla ay sizindir,
Artık vatan sizindir, artık saray sizindir.
Ey gül yüzlü çocuklar, gülün, koşun, ileri,
Hayatta durak yoktur; ya ileri ya geri.
Coşkun bir rüzgar gibi ufukları aşınız!
Göğsünüz kanasa da akmasın göz yaşınız!
Temiz olsun kalbiniz, çelik olsun kolunuz!…
Şen olsun bayramınız, aydın olsun yolunuz!…
Neşenizle bu yurdu aydınlatın her zaman,
Sizindir bu ünlü gün, ünlü 23 Nisan.

----------------------------------------------------------------------------------

tüm yurdum insanına kutlu ve mutlu olsun .

mutlu umutlu çağdaş geleceğe müreffeh toplum olma yolunda ilerleyecek ilim fen akademik değerlerle ilerici bir toplum olma yolunda ayyıldızlı bayrağa sahip çıkacak çocuklar yetiştirmek temennilerimle bütün çocukların bayramını kutluyorum.

sevgi ve saygılarımla.
3
 daha evveli 5/6sene evveli nerede benim kekliklerim diye bu Avrupa gübresi dediğimiz granül gübre nin dağ köylerinde ekinler buğday olarak toprağa atıldığında kar yağmadan evveli şahit olduğum bir konudur keklik veya yabandaki hangi kuş olursa olsun o gübreyi yem veya tohum veyahutta taş sanıp kursağa indirdimi o yaban hayvanı telef oluyor ölümüne sebep oluyor bir küren kekliğin vahim sonunu tarla civarında nasıl telef olduğunu capcanlı yaşayıp şahit olanlardanım hatta site üyelerimizden menderes remzi nur bu konuda merada rastladımmı ayağımla toprağa karıştırıyorum gibi imha yöntemine başvurduğunu hatta ilgili makam ziraat bünyesinde görev yaptığını ve bunun çiftçilerimize anlatıldığınıda paylaşmıştı ama nereye kadar gerekli makamlar etkili bir çalışma yapmadıktan sonra bu konu cehalet aşamasından bir basamak öne çıkamaz halk bu konuda % 50 nin altında cahil bilgi ve doğru uygulamaları toplumun her biriminde çıtayı üstlere taşıyamazsak biz bu cehaletin pençesinden bilinçli olarak kurtulamayız.

 kaldıki avcı yaban hayatına bir ömür boyu bir iki avuç granül gübrenin katledeceği kadar yaban hayvanını elindeki tüfekle katledemez düşüncesindeyim.

 esas etken biz etik avlanan avcılar olarak bilinmekte fakat bizi yöneten ilgili birimler bunu bildikleri halde kayıtsız kifayetsiz yetersiz tedbirler vs. adı her neyse onların desi bu iyi çalışıp işlerini layıkıyla yapsınlar oturduğu yeri iş yapmayan makamını meşgul etmesin her türlü imkan ellerinde işlerini bi zahmet layıkıyla yapsınlar .

 ama nerede o zihniyet üvey evlat muamelesi yaptıkları avcılar doğanın ve onların dostu ammavelakin göz lazım görmeye
'' beyin hazırdeiğlse göz görmezmiş '' cehaletin pençesinden bir an evvel kurtulmak temennisiyle.

bu vesile ile tekrardan selam ve saygılarımımı iletirim.
4
 baz aldıkları konu aslen tahsilat,

160 bin belgeli avcı var olduğu söylenmekte.

masabaşı envalterler yapılıp oldu bittilerle geçiştirilmekte,

hatta bir mak toplantısında 3 yıl evveliydi yanlış değilsem bik mak görevlisi bölge temsilcisinin elindeki süperpoze tüfeği işaret ederek ''takoz var değilmi'' sorusu veya başka bir söylev ''tüfek boş değilmi'' gibi cidden gelen bu sorular konuyla nekadar alakadar ve konuya nekadar hakim oldukların gösteren işaretlerdir. işte o topluluk yasak kural kabahatler kanunu her neyse belirleyici merci olarak türkiyedeki avcılığın kaderini belirleyici kurallara imza atan yetkilierdir.

yoksa sizi beni onu sürdürülebilir avcılığı nebatatı doğayı korumak gerçek anlamda akademik değerlere dayalı olur doğa av yaban hayatı korunur avcılığın içerisinden gelen ayhak eski başkanı kamil üçbaş ''yalnız bırakıldım'' deyip istifayı basmazdı binbirtürlü ayak oyunları var işin içerisinde bu konudaki verdiği karşılıksız emek ve mesailerinden dolayı sn serhat Çelebioğlu beyefendiyi ayrıca anmak isterim konuyla alakalı olarak geçmişte ve halen olumlu yönde avcı ve bakanlık arasında zikzak yapan olumlu yönde gelişmelere imza atan bir kişilik sahibidir kendileri işigücü rast gelsin her memlekete onun gibi adam lazım ama nerede o toplum bilinci cahil kalmamız için iç ve dış kaynaklı her ne varsa üstümüze gelmekten bıkmıyor ve ardı arkasına gelip bitmek tükenmekte bilmiyor.

eee.. konu kalıyor bilinçli avcı bireylerine işte ustam neylersiniz,

kaç kişi attığı fişeğin boş kartuşunu arar bulur atarki cebine bu camiada allahın dağında meyve suyu şişesini taşır sigara izmaritini toplar naylon toplar kaç avcı yapar bunu bunları toplayıp yakıp başkasının alaycı gülüşlerine biz hep maruz kalırız ama biz kendimizi hep bilirizde bizi onlar bilemezler, ki kaldıki bakanlık denetimde kifayetsiz tamam fakat biz avcı milleti olarakta bilinçlenemezsek bakanlık her avcı başınada denetmen koyamaz evvela biz doğru yetişeceğiz işte o vakit denetmeni ormancıyı denetler pozizyona geliriz.

umarım insan olarak doğruyu biranevvel görüp müreffeh toplum adına ilerici adımlar atabilecek medeni bir seviyeye ulaşabiliriz benimkisi belki bu toplumda rüya ama ümitsizde yaşanmıyor ustacım.

en derin sevgi saygı ve hürmetlerimle selam ederim.
5
Oğuz Hoca'dan Av Hikayeleri
/ Ynt: 2015-2016 AV KLİBİM
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 16 Mart 2019, 02:45:04 »
AGA NEREDESİN HUUUUUUU,....

OĞUZ HOCAM HEPİNİZİ ÇOK ÖZLEDİM.

o sazınımı alıyon eline tüfeğinimi oltanımı bilmem orasını al eline bas telefonun teline öttürüver çek kameraya atıver duyalım o güzel sesini o nur yüzünü gösteriver gari,..

işin gücün rast gelsin allaha emanet ol hocam.

mersinden selam ve sevgilerle.
6
AKDENİZ B֓LGESİ AVCILARI / Ynt: 2018/2019 sezonu son buldu.
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 09 Mart 2019, 02:59:05 »
Tarlalar boş tarım yok tarım olmayan yere tarla kuşuda gelmeyecek hali ile  . bu seferde olana yüklenir ise millet oda bitecek bıldırcın üveyk ekinden beslenen hayvan  bu yıl ayçiçeğini bile dışarıdan ithal ettik . Artık şahsen avı braktık şimdi balığa devam ..


rast gelsin ustam,

corafi konum güzel ama ava avcı baskısı en yoğun pazar oluyor göçmen kuş den gelirse av yapabliniyor bu 3 gün av günü pazar olması baskısıyla sektede konya ovasından kalkan göç Torosları geçene dek kaset yiyor dağ köyleri bıldırcını hafta arası kaçak avcılıkla kırıyor artık ne hikmetse bakanlıkta 1000-1500 metrede bıldırcın kotası alana ses etmiyor alan memnun satan memnun sanki ama ben memnun değilim legal avcının kısmetini illegal avlananlar katlediyor 2 yıldır bıldırcından kanat yok köpek kokuya dahi girmedi bu sene.

 dediğiniz gibi arazi ekenek tarım ve yamyamlık kısırlaştırdı.

saygılarımla .
7
Baba Avcı'nın Köşesi
/ Ynt: BU BABA AVCI'YA BİR UYARIDIR!
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 07 Mart 2019, 15:52:25 »
 valla baba avcı şakir beyim en son türk adalarında ve ova vede dağlarında görülmüş avada devam ediyor her bişeyede amma velakin bizi öksüz koydu gitti artık suçumuz ne söylede bilelim ağalar paşalar bu neci beya.

umarım tekrar şakı şakır yazarda çizerde diycem ama bir hayal bakarsın gerçek oluverir.

selam ve saygılarımla.
8
Baba Avcı'nın Köşesi
/ Ynt: KAFAYIMI YERSİN TÜFEĞİMİ...?
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 07 Mart 2019, 15:47:33 »
 selamın aleyküm ağalar destur varmı ?,,

acemi avcı olarak bende kafayı yedim bırakın tüfeği atmayı tüfek atacak kuş öterardıç karatavuk denen kuş hayvanı olmasa avcı bile olamıycaktım bu sene.

inşallah bu kıtlık devam etmezde tüfek belge attırmaz bize durum bugün itibarı ile böyle,..

neredesin şakir beyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.

sende yedirttin kafayı tüm millete boş gari yaz hele nebilim belki gaza geliverirsin diyom hani,..

boş ver sen cahili takma mak mukçuları sen zeki adamsın limitti girişti çıkıştı açık vermeden gol yemeden hani.

mersin den,

en derin sevgi saygı ve selamlarımla.

9
ܓyelerimize Ait Av Videoları / Ynt: ÇAN ÇULLUK AVI 2013 (FULL)...
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 07 Mart 2019, 15:34:59 »
 bu çulluklar çok zeki denizdeki kefaller gibi avcıyı köpeği atlatıp pısıyor kefale yumurta peynir suyu koku kandırması yapar hamur hazırlardım binbir zorlukla yakalardım kefalleri olta ile bu çulluklada avda en uğraştırıcı zorlu meraların usta avcıların usta köpeklerin avı
kefali çarpmayla çulluğu gece bekiyle avlamanınsa bana göre hiç zevki yok.

elinize emeğinize yüreğinize sağlık bu av olmuş ağalar tekrar teşekkürler paylaşım için.

darısı daha nice güzel av günlerine dostluk harmanıyla yoğrulu bol lezzetli bol kahkahalı bol mankeli bol kısmetle dolu günlerinize olsun.

saygılarımla.
10
AKDENİZ B֓LGESİ AVCILARI / Ynt: 2018/2019 sezonu son buldu.
« Son İleti Gönderen: A.Rauf KİBAR 05 Mart 2019, 22:05:15 »
Tarlalar boş tarım yok tarım olmayan yere tarla kuşuda gelmeyecek hali ile  . bu seferde olana yüklenir ise millet oda bitecek bıldırcın üveyk ekinden beslenen hayvan  bu yıl ayçiçeğini bile dışarıdan ithal ettik . Artık şahsen avı braktık şimdi balığa devam ..
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10