Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Oğuz Hoca'dan Av Hikayeleri
/ Ynt: 2015-2016 AV KLİBİM
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 16 Mart 2019, 02:45:04 »
AGA NEREDESİN HUUUUUUU,....

OĞUZ HOCAM HEPİNİZİ ÇOK ÖZLEDİM.

o sazınımı alıyon eline tüfeğinimi oltanımı bilmem orasını al eline bas telefonun teline öttürüver çek kameraya atıver duyalım o güzel sesini o nur yüzünü gösteriver gari,..

işin gücün rast gelsin allaha emanet ol hocam.

mersinden selam ve sevgilerle.
2
AKDENİZ B֓LGESİ AVCILARI / Ynt: 2018/2019 sezonu son buldu.
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 09 Mart 2019, 02:59:05 »
Tarlalar boş tarım yok tarım olmayan yere tarla kuşuda gelmeyecek hali ile  . bu seferde olana yüklenir ise millet oda bitecek bıldırcın üveyk ekinden beslenen hayvan  bu yıl ayçiçeğini bile dışarıdan ithal ettik . Artık şahsen avı braktık şimdi balığa devam ..


rast gelsin ustam,

corafi konum güzel ama ava avcı baskısı en yoğun pazar oluyor göçmen kuş den gelirse av yapabliniyor bu 3 gün av günü pazar olması baskısıyla sektede konya ovasından kalkan göç Torosları geçene dek kaset yiyor dağ köyleri bıldırcını hafta arası kaçak avcılıkla kırıyor artık ne hikmetse bakanlıkta 1000-1500 metrede bıldırcın kotası alana ses etmiyor alan memnun satan memnun sanki ama ben memnun değilim legal avcının kısmetini illegal avlananlar katlediyor 2 yıldır bıldırcından kanat yok köpek kokuya dahi girmedi bu sene.

 dediğiniz gibi arazi ekenek tarım ve yamyamlık kısırlaştırdı.

saygılarımla .
3
Baba Avcı'nın Köşesi
/ Ynt: BU BABA AVCI'YA BİR UYARIDIR!
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 07 Mart 2019, 15:52:25 »
 valla baba avcı şakir beyim en son türk adalarında ve ova vede dağlarında görülmüş avada devam ediyor her bişeyede amma velakin bizi öksüz koydu gitti artık suçumuz ne söylede bilelim ağalar paşalar bu neci beya.

umarım tekrar şakı şakır yazarda çizerde diycem ama bir hayal bakarsın gerçek oluverir.

selam ve saygılarımla.
4
Baba Avcı'nın Köşesi
/ Ynt: KAFAYIMI YERSİN TÜFEĞİMİ...?
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 07 Mart 2019, 15:47:33 »
 selamın aleyküm ağalar destur varmı ?,,

acemi avcı olarak bende kafayı yedim bırakın tüfeği atmayı tüfek atacak kuş öterardıç karatavuk denen kuş hayvanı olmasa avcı bile olamıycaktım bu sene.

inşallah bu kıtlık devam etmezde tüfek belge attırmaz bize durum bugün itibarı ile böyle,..

neredesin şakir beyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.

sende yedirttin kafayı tüm millete boş gari yaz hele nebilim belki gaza geliverirsin diyom hani,..

boş ver sen cahili takma mak mukçuları sen zeki adamsın limitti girişti çıkıştı açık vermeden gol yemeden hani.

mersin den,

en derin sevgi saygı ve selamlarımla.

5
ܓyelerimize Ait Av Videoları / Ynt: ÇAN ÇULLUK AVI 2013 (FULL)...
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 07 Mart 2019, 15:34:59 »
 bu çulluklar çok zeki denizdeki kefaller gibi avcıyı köpeği atlatıp pısıyor kefale yumurta peynir suyu koku kandırması yapar hamur hazırlardım binbir zorlukla yakalardım kefalleri olta ile bu çulluklada avda en uğraştırıcı zorlu meraların usta avcıların usta köpeklerin avı
kefali çarpmayla çulluğu gece bekiyle avlamanınsa bana göre hiç zevki yok.

elinize emeğinize yüreğinize sağlık bu av olmuş ağalar tekrar teşekkürler paylaşım için.

darısı daha nice güzel av günlerine dostluk harmanıyla yoğrulu bol lezzetli bol kahkahalı bol mankeli bol kısmetle dolu günlerinize olsun.

saygılarımla.
6
AKDENİZ B֓LGESİ AVCILARI / Ynt: 2018/2019 sezonu son buldu.
« Son İleti Gönderen: A.Rauf KİBAR 05 Mart 2019, 22:05:15 »
Tarlalar boş tarım yok tarım olmayan yere tarla kuşuda gelmeyecek hali ile  . bu seferde olana yüklenir ise millet oda bitecek bıldırcın üveyk ekinden beslenen hayvan  bu yıl ayçiçeğini bile dışarıdan ithal ettik . Artık şahsen avı braktık şimdi balığa devam ..
7
AKDENİZ B֓LGESİ AVCILARI / 2018/2019 sezonu son buldu.
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 05 Mart 2019, 02:30:03 »
 bu sezon herşey berbattı,

 bıldırcın üveyk keklik sezon boyu görmedim, karatavuk öterardıç Allahtan varda kuşa tetik kestim ördek tahtalı zaten yok domuz ekip sağlamsa olur eee, oda yok  bu sene 6 kez kota alıp av gittim karatavuk ve öterardıç olmasa bu sene avcı sayılmayacaktım
 
yine çalgı çengili kaset işleri had safhada rif vadisi boyunca türkiye sınırları kaset yasağı var imiş ama sen ben o uyuyor gerisi avı katlediyor vergiyide sen ben o ödüyor gerside sana bana ona enayilik ettiğimi söylüyor kim haklı kim haksız haydi beya gelde ikileme düşme.

yok kaset yasakmış ovada yerli bıldırcın bile yokki göç ne kelime,..

angıt kazı avı yasakmış ula gidin görün takır takır vuruyormuş iç bölgeler yasak ne kalime,..

limit şuymuş falan filan hepsi fasarya bel legal avcı olarak av ve avcılığı doğa ve yabanı seviyorum,
 sürdürülebilir avcılığa kim köstek oluyorsa allahta onu bildiği gibi yapsın ne diyeyim ıslah olmaz cehalete lafta kar etmez yasakta.

 cehaletin pençesinden biran evvel kurtulup refaha toplum bilincinin üst seviyelere taşınacağı yeni nesilleri doğru yetiştirmek ümidiyle veya rüyasıyla umarım herşey güzel olur dua ve temennilerim o yönde.

enderin sevgi saygı ve selamlarımla avcı olan avcıya doğasını avını koruyan her ferde sonsuz teşekkürler.

sağlıcakla kalınız.
8
Y֓NETİM FORUM DUYURULARI / Ynt: nerede o güzel şahsiyetler,...?
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 05 Mart 2019, 02:10:01 »
işte geldim burdayım seviyorum sizleri...


kenan beyim nasılsınız,

klavyelerin tuşları şakırdasın sefamız olsun yazmalar çizmeler hafif taşlamalar ah ahhhhhh,...

nerede o usta avcılar.

mersinden selam ve saygılarla sevgili gönüldaşım.
9
Y֓NETİM FORUM DUYURULARI / Ynt: nerede o güzel şahsiyetler,...?
« Son İleti Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK 05 Mart 2019, 02:07:52 »
Artık ne oldu ise oldu sayfa bir gitti bir geldi yasılar bir tuhaf oldu yabancı dilemi döndü ne  ve sonunda sanırım unutuldu , bu işler fesbuk sayfalarına döküldü avcı sayfasından çıktı tüm ortak  sayfalara döküldü tüm  millete mal oldu, gelen gördü giden gördü ve müthiş bir tepki ve hala masabaşı ezbere çevreciler ile mücadele mücadele ... Büyük tepkilere vasıl olduk . ve benim çok özel sorunlarım olduğundan daha doğrusu ava çıktığımız çevremiz ile siyasi takıntılar baş gösterince avı bu sene resmen bırakmak durumu hasıl oldu . Artık köy kesimi de bu siyasi, meddi zorluklardan dolayı kaçak avcı statüsüne geçmesi bizi bu işten soğuttu . Zaten binbir meşakat ile gittiğimiz bir domuz avımız vardı oda orada kaldı ... Meramız artık film seti bizim domuzlar artis oldu ... O kılıçtan oktan boktan TIRT  filmleri bizim meralarda çekildiğinden, artizlerimizde çok mutahassıp kişler olmak zorunda olduğundan, her tüfek attığımızda kafulun dibinden elinde donu birleri  fırlar oldu . Bizde mecbur bundan sonra hayatımıza zalım avcı olarak değilde işi bilen çevreci olarak devam etme kararı aldık . Malumunuz en iyi otel müdürü bulaşıkçıdan . en iyi polis hırsızdan . mutahsıp en namuslu dindar  eski orospudan en iyi çevrecide en zalım avcıdan  olur imiş ... Artık dağlarda  domuzlarda eskisi gibi nasıl olsa müslüman köyü diye  can güvenliği içinde dolaşamıyorlar, et fiyatları malum  koyundan sığırdan zaten hiç basetmiyorum ata eşek etinindeki kıtlık ta  . artık bundan böyle Balık muhabbetlerine seve seve katılırız ki son zamanlarda sayfada yaptığımda o idi vede bundan sonra done bulduğumda gene yazar gene fotoğraflarız ... benden yana sıkıntı yok sayfadan yana bir ara fotoğraf atmada sıkıntılarım  oldu sanırım temenni ederim onlarda şimdi halloldu ise benden devam diyorum ...  ;)


değerli rauf beyim evvela selam eder sağlıkla kalmanızı ağıztadında daha nice güzel avı avlaklara dostlarla muhabbette olmanızı temenni edrim.

maalesef İngilizce vs. herşey var ihmale uğratıyoruz yaşatmak elimizde.

saygılarımla.

saygılarımla
10
Y֓NETİM FORUM DUYURULARI / Ynt: nerede o güzel şahsiyetler,...?
« Son İleti Gönderen: A.Rauf KİBAR 28 Şubat 2019, 05:34:13 »
Sayfa da battı. ne yapsak maltayamı kaçırsak .  ;D
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10