Gönderen Konu: ne oldu yine ne oldu bize,..  (Okunma sayısı 1209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
ne oldu yine ne oldu bize,..
« : 18 Mayıs 2016, 16:54:18 »
 site geneli kimse yok av yoksa avcıda yok öylemi,

saygıdeğer site üyeleri hadi bismillah bi silkini verin atrık,..

bakınız mak cuklar neler icab eylemiş,..

aboooooo... 

saygılarımla.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

konu bilgi amaçlı olarak,

Yaban Tv Facebook sayfasından alınmıştır;

YABANTV
1 saat ·
2016-2017 MERKEZ AV KOMÝSYONU KARARLARI ÖZETÝ
1) Av Sezonu Açılış Kapanış Tarihleri:
Birinci grup kuşlar ( bıldırcın, üveyik) :13 Ağustos 2016 - 15 Ocak 2017
Ýkinci grup kuşlar ( Keklik Türleri) :     15 Ekim 2016 - 8 Ocak 2017
Üçüncü Grup Kuşlar ( Su kuşları) :     15 Ekim 2016 - 26 şubat 2017
Birini grup memeli ( Tavşan) :             15 Ekim 2016 - 08 Ocak 2017
Domuz :13 Ağustos 2016 - 26 Þubat 2017 ( Tarihler bölgelere göre değişkenlik gösteriyor)
2) Hareketli/motorlu mühreler serbest bırakıldı.
3) Haftanın 7 günü av serbestisi korundu.
4) Keklik’te kota arttı. Kınalı Keklik ve Kum Kekliği toplam 2 adet, ek olarak Çil Keklik de 2 adet avlanabilecek.
5) Bozkaz, Sakarca ve Kaşıkgaga avı serbest bırakıldı.
6) Çulluk'ta kota 4'ten 5'e çıktı.
7) Göçmen kuşlarda kota uygulanmayacak.
9) Doğancılık, Þahincilik serbest bırakıldı. Yurtiçinde yakalamak yasak ancak yurtdışından CITIES belgesiyle yırtıcı kuş getirip, bu kuşlarla avlanmak serbest bırakıldı. Bu kişilerin atmacacılık sertifikası ve avlanma belgesi alması gerekiyor.
Alınan bilgilere göre Türkiye genelinde avlak ilan edilen alan sayısı 2009’a ulaştı. Böylece Avbis sistemi dışında avlanacak alan kalmadı.
Aynı kişinin aynı avlakta toplam 16 gün ( başka şehirden gelenler için 12 gün) avlanma kuralı değişmedi. Ancak bu konuda teknik kurulun yapacağı çalışmanın sonuçlanmasından sonra olumlu bir adım atılabileceği bakanlık tarafından vadedildi.
Bir kişinin aynı gün içinde birden fazla avlağa gidebilmesi konusunda da teknik kurulun yapacağı çalışma sonucunda olumlu adımlar atılabileceği bakanlık tarafından vadedildi.
[/quote]

Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Tayfun YETİŞ

• Dost Avcı
Ynt: ne oldu yine ne oldu bize,..
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2016, 13:10:05 »
Bu sadece taslak motorlu mühre haftanın 7 günü avın serbest olması bence biraz hayal bekleyip göreceğiz...
Tayfun YETİŞ
1975 TOKAT

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2016, 02:13:58 »
Bu sadece taslak motorlu mühre haftanın 7 günü avın serbest olması bence biraz hayal bekleyip göreceğiz...

emin olunuzki herşeyi serbest veya yasak etseler bu millet yinede memnun olmaz ben onu biliyorum , yine her konuda olduğu gibi hırsız polisi oynar durur bu millet.

rabbim, hakkımızda hayırlısını versin demekten başka şey gelmiyor elimden.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2016, 01:10:54 Gönderen: M.Ali AKDAÐCIK »
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2016, 15:46:15 »
hala bohçacı olmadım , bunun için büyük gayretler içerisindeyim...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2016, 01:09:58 »
hala bohçacı olmadım , bunun için büyük gayretler içerisindeyim...

vallahi kenan beyim hep aynı trenin yolcularıyız,

amma velakin bu sabır sonuç vermezse, işte o zaman ipin inceldiği yerden kopuşunu izleyeceğim,

o vakit bohçacılık çığır açacak yurdum avcısı tarafından.

sağlıcakla kalınız.

mersinden selam ve saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serkan KAHRAMAN

• Dost Avcı
  • 3.5 atacağğna 4x4 lğk yağa !!!
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2016, 07:56:02 »
Ne olduysa avcıya oldu yine. Para babaları her tarafı özel avlak yapmakta niyetli !!!
Serkan KAHRAMAN
AB Rh + 1978 KOCAELğ

• Dost Avcı
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2016, 00:17:59 »
Ne olduysa avcıya oldu yine. Para babaları her tarafı özel avlak yapmakta niyetli !!!

serkan beyim,

2023 itibarı ile küllün meralar paralı olacak az kaldı o vakte kadar bizler şöyle veya böyle legal avlanacağız ya sonrası işte orası
''boçacı gediiii'' naralarının yükseleceği yer olacak  ;D

mersin den selam ve saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2016, 21:30:23 »
Sevgili M.Alibey sabahtan beri avcı bulamıyordum,meğer avcı dostlarımız 2013 yılından beri yokmuş.Ýşte elinoğlu bu yok oluşu görünce neler icaat etmediki.Av yap yapabilirsen.Cezalar peşin.
Ýşte birlik olmaz bu avcılığa duyarsız kalrsan yaya kalırsın.Kota mota der devamedersin,Yok bohçacı olacağim desende cezayı yersin,öz avlağanda da garipgalırsın.Siteye gelelim gün birlik olma birbirimiz sahiplenme zamanı.uyanalım uyanmıyanlarıda uyaralım.
Sitelerimizede sahip çıkalm.M.Ali bey teşekkürler uyuyanları uyrmaya devam.Belki öze dönen olur.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2016, 00:19:42 »
Avbiz mavbis uğraşamam yok izinle yok müsaadeler domuz avı bu o kadar kişiyi akşam örğütlüyorsun sabah kimse yok
kimi bulursan onunla gidiyorsun, bizimki köylü işi avcılkı .

Adam ava geliyor da fişeğini unutuyor  acele çıktım evden diyor . fişegi de  senden alıyor .

Ne olacak arkadaşlar bu sene dilekçe vereceğiz ve avcılığa veda edeceğiz neyse ki bizim birde balıkçılığımız var onunla idare edeceğiz .

Devlet baba alsın avınıda avlağınıda nasıl ister ise öyle yapsın, zaten derdini anlatamazsın . Alnatsanda bir yere varamazsın .

Ha ne olur çok mu istedin ava gitmeyi kırkyılda bir kaçak gidersin . vede gönlümde müsterih olur .

Ben tüm iyi niyet mi kullandım dersin kötü niyetliler utansın dersin .

KEL BAÞA ÞÝMÞÝR TARAK .

Neyin eksikliğini çekerim o sohpetlerin gırgırın şamatanın . ne yapalım zaten tüm ülke mutsuz bir Metroya biniyorsun hekesin suratından düşen bin parça sanki cenaze evindesin . o sohpette olmayı versin .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2017, 20:03:50 »
Avbiz mavbis uğraşamam yok izinle yok müsaadeler domuz avı bu o kadar kişiyi akşam örğütlüyorsun sabah kimse yok
kimi bulursan onunla gidiyorsun, bizimki köylü işi avcılkı .

Adam ava geliyor da fişeğini unutuyor  acele çıktım evden diyor . fişegi de  senden alıyor .

Ne olacak arkadaşlar bu sene dilekçe vereceğiz ve avcılığa veda edeceğiz neyse ki bizim birde balıkçılığımız var onunla idare edeceğiz .

Devlet baba alsın avınıda avlağınıda nasıl ister ise öyle yapsın, zaten derdini anlatamazsın . Alnatsanda bir yere varamazsın .

Ha ne olur çok mu istedin ava gitmeyi kırkyılda bir kaçak gidersin . vede gönlümde müsterih olur .

Ben tüm iyi niyet mi kullandım dersin kötü niyetliler utansın dersin .

KEL BAÞA ÞÝMÞÝR TARAK .

Neyin eksikliğini çekerim o sohpetlerin gırgırın şamatanın . ne yapalım zaten tüm ülke mutsuz bir Metroya biniyorsun hekesin suratından düşen bin parça sanki cenaze evindesin . o sohpette olmayı versin .

TAMAMEN KATILMAMAK ELDE DEÐÝL RAUF BEYÝ.

fakat illegal olmamak adına belge pul harç vize vs. maalesef işlemlerini yapmadan avlağa çıkmıyorum ha bide avbis rezaleti var.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN