Gönderen Konu: Kaçak avcılık malesef varmış .  (Okunma sayısı 893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
Kaçak avcılık malesef varmış .
« : 10 Mart 2016, 17:48:38 »

DOÐA KORUMA VE MÝLLÝ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜÐÜ,  
KAÇAK AVCILIK MAALESEF VAR...
AMA BU KADARINA PES...
YABAN DOMUZLARINI BÝZE YEDÝRÝYORLAR!..
Orman ve Su Ýşleri Bakanlığı, Aydın Ýl Þube Müdürlüğümüze bağlı Av Koruma Ekipleri; Germencik ilçesi Ortaklar Mahallesi Naipli mevkiinde kaçak domuz avı ihbarını değerlendirdi.
Olay yerinde; etleri sıyrılmış vaziyette kaçak avlanmış 50 YABAN DOMUZUNUN göğüs kafesi, 3 kasa kavurmalık şekilde hazırlanmış domuz eti, etleri işlemek için kullanılan kavurma ve poşetleme makinası ile etleri saklamak için kullanılan derin dondurucuların olduğu görülmüştür. Baskın esnasında H.Y yaban domuzlarının etlerini işlerken suçüstü bir vaziyette yakalanmıştır.
Bağ evinde gördükleri karşısında ekiplerimiz derhal Ortaklar Jandarma Karakol Komutanlığı, Germencik Ýlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Germencik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine haber vererek olay yerine kurum görevlilerinin intikal etmelerini sağlamıştır.
Aydın Ýl Þube Müdürlüğü, Av Koruma, Ortaklar Jandarma, Germencik Ýlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Germencik Belediyesi Zabıta ekipleri olay yerinde yasal işlemleri başlatmıştır.
Olay yerinde yakalanan H.Y isimli şahsın Jandarmada verdiği ifade de kaçak etleri, Ortaklar Mahallesinden A.G isimli şahsın av tüfeğiyle vurulmuş vaziyette getirdiğini belirtmesi üzerine, A.G’de Jandarma ekiplerince çağrılarak ifadesi alınmıştır.
Müdürlüğümüzce H.Y ve A.G isimli şahıslara 4915 Sayılı Kara Avcılığının ilgili maddelerine göre her birine ayrı ayrı idari para cezası, A.G.’yede ayrıca yaban domuzlarını kaçak avladığı için tazminat cezası işlemi, Jandarma ile Ýlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gerekli suc duyuralari yapilmistir.
Bu olayın sağlık vs. nedeniyle vehameti zaten yeterince ciddi..
Olaya yaban hayatı açısından bakarsak eğer; sizlere bir sözümüz var...
HER BÝR YABAN HAYVANININ BAÞINA BÝR KORUMA MEMURU DÝKEMEYÝZ..
BUNA ÝMKANIMIZ OLSA ÝNANIN BUNU YAPARIZ..
AMA BU KAÇAK AVCILIK,BU VAHÞET, BU YABAN HAYATI KIYIMI DURSUN DÝYORSANIZ,

BÝZÝMLE ÝÞBÝRLÝÐÝ YAPMALI ve HEMEN ÝHBAR ETMELÝSÝNÝZ..
« Son Düzenleme: 10 Mart 2016, 17:56:11 Gönderen: A.Rauf KÝBAR »
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
Ynt: Kaçak avcılık malesef varmış .
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2016, 01:41:38 »
 yaparlar beyim yaparlar,..

işin ucunda para varsa,..

anasını boyar babasına satar bu insanlar,..

alllah korkusu olmalı bi kere,

ama şekilde görüldüğü üzere eğitilemez insan kitlesi ne ilk nede son,..

müslüman bir ülkede yaşayan çoğunluk var herşeyden evvel hiçmi edep yok,..

allah ıslah etsin onları,..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2016, 05:06:31 »

Ne derler balık baştan kokarmış ,domuz kıçtan kokarmış, yani bu iş iki ucu boklu değnek neresinden tutacaksın.

Domuz, islam, yönetim. Üç benzemez kağıt misali .

Bu ülkede et yok ama yönetim Avrupa nın 4 . et üreten ülkesiyiz diye dayatıyor . ÝDDÝA

Domuz bol zira  sevilmiyor  düşmanı yok nedeni eti yenmiyor, ama zavallı karaca çok sevildiğinden düşmanı bol  eti yeniyor , TEZAT  .

Ne derler Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz da domuz satılır mış meğer . GARÝP .

Ýyide kardeşim sen domuz beslene bilir dersin, eti satılır dersin ,nakledilir ve ticari matahtır desin.Yani  Müslüman mahallesinde domuz satılır dersin. TUHAF

Sonrada maalesef domuz eti satılıyor dersin . HAYRET

Ýşte o maalesef var ya .bu domuz etinin satılmasında bizim iznimiz var,, göz yumuyoruz biz izin veriyoruz demenin bok yemekçesi bence . SAHTEKARLIK  

Ha  ne var. Biz Müslümanız gözükmek zorundayız  meselesi . Onuda halletik siz devam edin kardeşim biz görmedik deriz .  ÇÖZÜM

ÝDDÝA , TEZAT ,GARÝPLÝKLER, SAHTEKARLIKLAR , VE ÇÖZÜM . ACAYÝP BÝR ÜLKE OLDUK VALLA .

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2016, 15:28:04 »
 zaten gariplikler ülkesiydik ustam,..

şanzıman dağıtmış araba kör karanlıkta öte öte gidiyor ,..

amma görmedim duymadım bilmiyorum yani üç maymunu oynar olduk toplumca ,..

öten şanzımanlı araba bilo ağanın kimse ses etmiyor,.. :-X

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2016, 20:46:25 »
yakında et yemekten vaz geçeceğiz bu gidişle rauf abi , özellikle tatillerde...:) belkide yemişiktir farkında olmadan , benim bir arkadaşım var domuz eti yiyen ben sana domuz eti yapayım bir daha kuzu eti yemezsin diyor...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2016, 15:19:17 »
yakında et yemekten vaz geçeceğiz bu gidişle rauf abi , özellikle tatillerde...:) belkide yemişiktir farkında olmadan , benim bir arkadaşım var domuz eti yiyen ben sana domuz eti yapayım bir daha kuzu eti yemezsin diyor...

domuz etinden yapılmış içli köfteyi arkadaşlarına yediren adama misilleme domuz etli tavayı yedirtmişler herkes çok beyenmiş masada eti nerden aldıklarını ısrarla sormaları üzerine ''domuz eti'' cevabını alınca herkes elini ağzına atanmı dersiniz bahçeye lavaboya koşanmı dersiniz ortada masa boş kalmış ve ev sahibi kendine domuz eti ile yapılam içli köftenin intikamını almış böylelikle ama rakı mundar olmuş mundarın etiyle,.. ;D

yaşanmış bir hayat hikayesidir konu,..

bunu yapanda var yiyende satanda.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2016, 19:38:25 »

O senin arkadaşa kuzular kesin rüşvet vermiştir bizi yemesiner de domuzulerı yesinler diye . malum bu zamanda koyunlarda kuzularda

uyandı artık .

Þaka bir yana yiyenler aynen öyle diyorlar . işin garibi bunca domuz vuruyoruz domuzlarda hiç ortada kalmıyor illa biri bir bahane ile alıyor

götürüyor . Ama bizim takım a diyorum köpekler yesin köpekler bile yedirmiyorlar artık .

Köpekler haram diye  yenmiyor değil . :)  bizimkiler parçalayıp ta dolaba koymadıklarından dolabı mundar etmediklerinden .

eskiden arkadaş kesiyor biçiyor kıyma yapıyor donduruyor getiriyordu . donmuş olursa sorun olmuyordu ama şimdi hazır yem var diyorlar

köpekleri de günaha sokmuyorlar :)

SANIRIM BU KONUDA BÝR VAKA ANLATMIÞTIM AMA HANGÝ SAYFADA BÝLEMEYECEÐÝM .

Bizim takımda Dandik Kadir adı ile maruf bir arkadaşımız var Bizim köyün de en parlak siması  ,sağolsun köyde pembe kazık atmadığı  tanıdığı vede yardım etmediği elinden tutmadığı  tek bir fukara da yoktur bu arada  sağ olsun  .  . Daha önceden kasaplıkta yapmış bu işlerde bilgisi var . şimdi hafriyetçılık falan yapar . Bir gün köyün tek girişi köprünün başına kurmuş tezgahı gelene geçene  çiftlikte  adak kestirdiler  bana köye ona buna dağıt dediler  bende dağıtıyorum diyor  tezgahı kurmuş hemde pişiriyor da veriyor isteyene de çiğ olarak ister parça ister kıyma inan isteyen  sucuk çekip bile veriyor  . köyden duyan koşuyor tabi ki bedava sadaka daha doğrusu beleş ya ya duyan geliyor kadir sevaba giriyor Kadir de imam hatip mezunu haaaa.... yana da masa kurmuş ekmeği de bol tutmuş isteyeni de oturtuyor kavuruyor veriyor taze kavurma yı  .

Biri araba ile geçerken Kadir abi ne oluyor ya diyor oda durumu izah ediyor adak kestik te dağıtıyorum sevabına diyor, oda iniyor samimi ya etin iyi tarafından kestirecek bedava da olsa iyisi var kötüsü var ya, birde duvarın arkasına geçiyor ekstra tırnakları seçiyor .
koşuyor köye köyün mutluluğunu yıkıyor .

Biri diyor ki Rauf abi  15 gün su içsen istifra ediyordum  diyor . ama kimiside ben hiç anlamadım kimiside çok güzeldi diyor. Hacı nın  dişi eti kesmiyor SUCUK ÇEKTÝRMÝÞ TE YÝYOR BEN BÝR ÞEY ANLAMADIM TAZE SUCUK TU DÝYOR .

YANÝ BÝZÝM KÖYDE BANA KOMÝNÝST DERLER AMA DOMUZ YEMEYEN BÝR BEN KALDIM BU ARADA .

Artık  haramı helali kalmadı bu zamanda,  şimdi ölçüt .Bedava nın helali haramı olmaz , buldun mu girişeceksin, senden isterler mi tüyeceksin. . :)

zaman artık bu zaman . artık bu ülke politikası . :(
« Son Düzenleme: 19 Mart 2016, 19:45:47 Gönderen: A.Rauf KÝBAR »
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL