Gönderen Konu: Temel ile Rıfkı  (Okunma sayısı 818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
Temel ile Rıfkı
« : 27 Ocak 2016, 04:19:17 »

Rıfkı Ýstanbul a gider çalışır, çabalar, uğraşır, başarır iyi bir şirkette iyi bir yerlere gelir evlenir para biriktirir arabasını yeniler emekli olur , köyüne baba ocağına memleketine döner .

Çocukluk arkadaşı temel ise memlekette kalır çalışmaz serserilik, ayyaşlık, onu bunu dolandırmak öteye beriye dalaşmak kumar hırsızlık  her türlü itlik onda ve Rıfkı yı da kıskanmaktan hiiiiç geri kalmaz .

-Ula Rifki gittun Ýstabollara çaliştun eşek gibin, oldun zengin, aldun altuna pi araba, aldun istanbolli kariyi da ne oldi. Gene geldun  ha buralara, sende yaşaysun bende .o kada uğraştun da  .ne oldi şindi .

-Ole deme Temel var dur bu işlerin bir keremeti da ben anlatmayayum şindi .

-Ula ne kerameti zencin odlunda ne oldi, araban varda ,evlenddunda ne oldi,  yarın ölecesun kazacağum sana 2 mt pi mezar, atacğum seni içine uç Kulluvllah bi Elem,gömeceğum seni. yarun ot olarak  bitecesun mezarunun uzerine, sığır gelecek otlayacak seni, sıçacak mezarunun başina ben geleceğum göreceğum boki ..Diyeceğum ulaaaa Rifki NE ÝDÝN NE OLDUN .

-Ýyida Temel Ömrun namusuzluk ile geçti hırsuzluk edepsizluk kumar sahtekarluk, sen hala  birde beni iğnelersun . Yarın sede ölecesun kazacağum ben sana 2 mt pi çukur  atacğum seni içine uç Kulluvllah bi Elem okuyacağum , yarun senda   ot olarak  biteceksun mezarunun uzerinde, sığır gelecek otlayacak seni, sıçacak mezarunun başina ben geleceğum göreceğum  o boki Diyeceğum, ulaaaa Temel HÝÇ AMA HÝÇ DEÐÝÞMEMÝÞ SUN .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
Ynt: Temel ile Rıfkı
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2016, 02:44:45 »
 ömrünüz uzun, neşeli, ağıztadında, sağlıklı ve sıhhatle geçsin,..

elinize klavyenize sağlık rauf bey,..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
Ynt: Temel ile Rıfkı
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2016, 15:06:10 »
teşekkürler rauf abi , anlayana çok güzel fıkra...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL