Gönderen Konu: çakallar avcıları tehdit etmiş !..  (Okunma sayısı 2565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Dost Avcı
çakallar avcıları tehdit etmiş !..
« : 06 Aralık 2014, 15:47:51 »

iha dan bir haber,

Tunceli’de bildiri dağıtan PKK mensupları, il genelindeki avcıların en ağır şekilde cezalandırılacağını tehdidinde bulundu.
Tunceli’de, PKK mensupları tarafından avcılık yapanlara yönelik bildiri dağıtıldı. HPG Dersim Saha Komutanlığı imzasıyla dağıtılan bildiride, "Yıllardır yaptığımız uyarılarla, yayınladığımız bildirilerle tüm av faaliyetlerini, orman katliamlarını yasakladığımızı ilan etmemize rağmen bazı kesimler, kişiler halen av faaliyetlerinde, orman kesimlerinde ısrar etmektedir. Bu bildiri yayınlandığı tarihten itibaren av faaliyetlerine devam eden, dışarıdan gelen avcılara öncülük eden kişiler görüldükleri yerde en sert şekilde cezalandırılacaktır. Bundan sonra dağ keçisi, keklik, alabalık gibi hayvanları avlayanlar bizim için düşmandır ve ona göre yaklaşım belirleyeceğiz. Bu uyarılarımıza uymayıp ava çıkan kim olduğuna bakılmaksızın vurulacakdır. Artık bu faaliyetlerde ısrar edenlere hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz. Doğamızı, ülkemizi katledenlere düşmana nasıl yaklaşıyorsak öyle yaklaşacağımızı söylemekteyiz. Bu tarihten itibaren Dersim’in tüm alanlarında yaban hayvanlarının avlanması yasaktır. Yasağa uymalar da mutlaka ama mutlaka cezalandırılacaktır" denildi.

aga paşalar sizde bu helavat varmı ,.. ?

kim konuşturuyor bu çakal sürüsünü?..

dersime çakal avınamı gitsek tüm avcılar olarak yaban hayvanını ellemeden iki ayaklı çakalmı avlasak, mak iki ayaklı çakal avı için limitleri  kaldırsın ama ;D ;D

adamlar yeni kanun yazmış beya,..

çıkarlar uğruna bizi bize düşman edenler kardeşi kardeşe kırdıran bu oyunun piyonları olarak zavallıları kullanıyor bu zavallılarda göz ve beyin yokmu acaba,..

bir kelleci lazım bize, şöyle helevatı yüz okka gelecek,..

birde atatürk gibi önünü görebilecek devlet adamı,..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
Ynt: çakallar avcıları tehdit etmiş !..
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2014, 18:09:55 »
             evet çok eskiden beri var bu tehditler; hatta kurşun atıp taciz etmeler. ama bu sefer gemi azıya almış gibiler sanki. bu işi ilmik ilmik çözmek görevi kimin ise çözsün artık. ama bunu tarihinden utananlar yapabilir mi acaba.
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2014, 02:57:53 »
BU YAZIYI ÝNTERNETE GÖRDÜM VEDE ALTINA BU ALTTAKÝ YAZIYI YAZDIM AYNEN KOPYALADIM SAYFAYA ATTIM .SON ÝKÝ KELÝMESÝNÝ, SÝYASÝ OLUR DÝYE KALDIRDIM

Devlet kaçak avcıyı denetleyemiyor PKK kayıtlı avcıyı da hallediyor . Avcılık mevzunda bir düzen tutturamayanlar ,nesli tükenecek hayvanları kollayamayan beceriksizler PKK yı dağdan düze indirenler,  PKK yı Ankara ya da davet etsinler . Bizimkilerini değil Kendi hak ve yetkilerini PKK ya devretsinler . Dağlarda diskoteklerde denetim sağlayacak değiller ya, işe ayıları mağaradan kovalamak ile başladılar şimdi avcıya bulaşacaklar. Devlet başa kuzgun leşe .
Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2014, 04:18:27 »
 sayın büyüklerim ve gönüldaşlarım,

kış geldi kapıya pülümür en ücra yatakları çakalların kışladığı yerler arasında ileri gözetlemeden haber gelince verilen koordinatlara erzincandan 60 km. menzilli obüsler eğitim ve nokta atışları yapardı sorduğumuzda başımızdaki usta askerler karşı dağda terör örgütü pkk militanı tesbiti halinde bu atışlar hem eğitim hem korunma üzerine yapıldığını belirtirllerdi 90 yılındada böyleydi ama şimdi sözüm ona açılım adı altında bir masabaşı hesaplaşmadır gidiyor her ne haltsa benim kürttür türktür araptır afgandır çerkezdir yahudidir gibi herhangi bir ayrımım yok insanı yaradandan dolayı severim mezhep gözetmeksizin amma velakin iki ayaklı itide çakalıda maşayıda ayrıt edecek yaştayım bu bayrak üzerine ayyıldızlı bayraktan başkası dalgalanamaz !...,

O0 buna müsade edecekler elbette hesabını adalete er yada geç verecekler adalet soramazsa bu millet elbet soracaktır o zaman nereye kaçar saklanırlar bilmem ama şeytanla işbirliği yapsalar kurtulamayacaklardır,..

dağdaki iki ayaklı çakal yiyecek stoğunun doğal yollardan tükenmemesi için bu yola başvurdu bence   çünkü kışın o dağların geçit vermez yerlerinde avcılar olabilir, onların yiyecek kaynaklarını avcı ele geçirebilir, terör mensubları avcıdan statejik olarak ters düşüp konumunu açık edebilir ,istihbarat yönünden meradan aşağı dününce haber kaynağı olabilir ve bundan rahatsız olanlar bu konusu geçen tehditi savurmakta , şu varki hazmedilemez ''söyleyene değil söyletene bakınız'' tüm gerçekte çözümde tam burada,..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

• Administrator
    • Avcı Sayfamız
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2014, 16:13:29 »

Yıllardır forumu siyasetten uzak tutmaya çalıştık her siyasi görüşten arkadaşımız olabilir bizim ortak paydamız Avcılık dedik durduk şimdi tam ortasına düştük. Tamamen yönetimsel zaaf Otorite boşluğu yaratıldı hep söylerim kendi köyünde göçmen olmak bu duruma düşürüldük kendi ülkemizde yüzde yüz yasalara uymak kanunlar çerçevesinde yaşamamız kanuna saygılı bir vatandaş olmamız bizi KENDÝ ÜLKEMÝZDE GÖÇMEN Statüsüne soktu.

Sevgili M.Ali düşüncene tamamen katılıyorum daha önce karşılaşmalar oluyordu sadece gözüküyorlar ve çekiliyorlardı şimdi kafa tutuyorlar Eeee hırsıza anahtarı verirsen kapı kilit tutmaz derler...!

,
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2014, 20:19:54 »
sevgi ve saygı değer ali işlemeci ustam,

inanın bütün insanların siyasi ve din görüş ve hayat tarzına saygım var ,

ammavelakin türk bayrağının dalgalandığı bu toprakları çevreliyen sınırlar dahilinde başka bayrağın gölgesinde yaşama alanı oluşturmak isteyen herne milletten olursa hangi din ve mezhepten gelirse  gelsin kanımın son damlasına kadar karşıyım , kimin kimliğinde tc yazıyor ise benin anayasamdaki bütünlüğe uyar , palanı sıkan defolsun bir pasaportun başı neticesinde yatar iş,.. tek hazmedemediğim budur seçme seçilme hakkın var devletin sağladığı her imkan tüm vatandaşa eşit dağıtılmış her birey eşit hakka sahipse kanun deryasında uygarlaşsınlar bölücülük yapıp kardeşliğe nifak sokmasınlar, insanca yaşamak olsun yollar bölücülükten yana oyuna gelenler yarınlarını ve yetişecek yeni neslinide yok etmekteler bindiği dalı kesenler yere düşünce ayılacaklar ama o saate kadar nice ailelerin ocağınada ateş düşmüş olacak ne yazıktırki   umarım bir an evvel bu pis deniz durulur akla karayı ayıracak bir yol bir an evvel bulunur bu topraklar binlerce yıllardır farklı kesimlerden mezhepleri ve farklı görüşleri güden insanlara ekmek vermiş yurt olmuştur bu çatı altında hainlik yapan ve bölücülük yapan teröristlere tahammül sınırlarımızda yer yok olmayacakta olamazda,..

yüce türk milleti buna izin vermeyecek tüm vatandaşlarımız kardeştir bu artık kabül edilmeli aksini idda edenler işine gelmeyenler bassın gitsin bu topraklar kanla sulu, gerekirse baharı tekrar görmek için tekrar sular bu ulusun evlatları kanla bu toprakları analar boşuna doğurmadı cansiper o yiğit evlatlarını, savaşmayı değil ölmeyi emreden elbet bir önder vardır helalinden sütünü emmiş, evelallah bunuda başarır bu yüce millet, damarlarımızdaki ve kandaki asalet yeter demişti büyük önder , bugüne kadar yanılmadı elbet vardı bir bildiği,.. nur içinde yatsın.

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı Mehmet GENÇ

• Dost Avcı
  • Bak bir bildiğim var. öl! demezse Tanrı, yaşar kul
    • Facebook
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2014, 15:34:52 »
Bu adilere bu açıklamayı yapacak cesareti verenleri öncelikle allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. Vatan hainleri !
10 sene önceye kadar it gibi mağralarda yaşarlar, Türkiye Cumhuriyetinden it gibi korkarlardı..
Adamlar Askeriyenin içinden Bayrak indirdi ağalar. ilahi sizin uğrastıgınız konuya bakın. O0
Mehmet GENÇ
1984 Kadıköy İSTANBUL    
Avcılık, bana babamdan kalan miras değil.. Oğluma olan borcumdur ...

• Dost Avcı
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2014, 18:21:17 »
Bu adilere bu açıklamayı yapacak cesareti verenleri öncelikle allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. Vatan hainleri !
10 sene önceye kadar it gibi mağralarda yaşarlar, Türkiye Cumhuriyetinden it gibi korkarlardı..
Adamlar Askeriyenin içinden Bayrak indirdi ağalar. ilahi sizin uğrastıgınız konuya bakın. O0

heryere sirayet eden yüz verdikçe astarı kalınlaşan tayfa bunlar,

mersin de ilk türk bayrağı bu kisvenin maşaları tarafından miting alanında yakıldı yerin dibine girdim, mersinli yim demeye utanır oldum mersin li olarak , tabi bunlara yüz verenler 15/20 sene önceside oy sevdasına taşkınlıklara göz yumuyordu, şimdide aynı hiçbirşey değişmedi , türk insanının tc. vatandaşının üzerinden oynanan bu oyunun rüyasından bir an evvel kurtulmak bir bütün olmak temennisini diliyorum ,..

benim evimde 7/24 o asil bağımsızlık timsalim balkonunda asılı sıkıysa kalleşlik yapmadan ben evde iken indirmeye gelsinler , bunlar korkak çakallar bir başına iken hiçbişeyler 3/5 i bir araya geldimi kuduzlaşıverirler,..

en derin sevgi saygı ve selemlarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

• Dost Avcı
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2014, 20:32:55 »
tunceli valisi de av yapılmamasını onaylamış hadi o asayiş için söylesede yetersizliklerden ötürü biçare işte napsın adamcağız , güvenlik bu ve bu gibi yerlerde aşikarya hani, mak yasaklayacakmıki bu günlerde ''kafana göre avlanma'' gibi bilboard reklamları var,..?..

saygılarımla.
Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN

Çevrimdışı A.Rauf KİBAR

• Dost Avcı
« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2014, 16:17:45 »
Ýnsan avlayan lar hayvan avlamayı yasaklamış .

Kendi canlarını garanti altına aldılar da şimdi hayvanları mı garantörlüğüne soyunmuşlar .

Dağlarda hayvanlar dolaşır belli kurallar içindede hayvan lar avlanır .

Çevreye insana zararı olanların ise  hiçbir kurala uyulmadan avlanması her zaman serbest olmalıdır  .

Bunlar sanırım burada insan ve hayvan kavramları birbirine karıştırarak kafa karışıklığı yaratmaya çalışıyorlar .

Bu ülkeyi bu hale getiren bilumum  hayvanların  kafeslere tıkılacağı gün yakındır .  Bunu hissediyorlar sanırım .

Ahmet Rauf KİBAR
1951 İSTANBUL

• Dost Avcı
« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2014, 19:52:43 »

O0

Bu ülkeyi bu hale getiren bilumum  hayvanların  kafeslere tıkılacağı gün yakındır .  Bunu hissediyorlar sanırım . ^-^ ^-^ ^-^

Murat Ali AKDAĞCIK
1970 MERSİN