Gönderen Konu: MKE FİŞEKLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME  (Okunma sayısı 3065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan AKKAYA

• Dost Avcı
MKE FİŞEKLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
« : 19 Kasım 2013, 20:33:05 »
Ben bir çulluk avcısıyım, bir çok farklı markanın fişeğini kullandım yanlız mırac dan baska kendıme uygun fısek bulamadım merak ettiğim ise hiç kullanmadıgım MKE fiseşleri nasıl bilgi almak istiyorum.

Sorularım

Mke fişekleri nasıldır.

Keçe tapa ile plastiğin arasındaki fark nedir.

Çulluk için 34gr,  32gr , 30gr   da hangı numaraları kullanmalıyız  mesela ( 34gr 7 numara - 32gr 8 numara - 30gr 9 numara gıbı )

Çulluk avı ıcın en ıdeal numaralar 8 ve 9 dur dıye bılıyorum ve genelde cok soguk havalarda 34 gr 8 numara kullanıyorum normal havalarda 32gr 9 numara kullanıyorum sızce ne yapmalı nasıl tercıhlerde bulunmalıyım.

Çulluk avı ıcın Dispersante fişekleri kullanmak mantıklımı bolgesek olarak nasıl sartlar altında kullanılmalı.

Umarım sorularıma cvplar bulabılırım.
Gökhan AKKAYA
1988 Beykoz İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet GENÇ

• Dost Avcı
  • Bak bir bildiğim var. öl! demezse Tanrı, yaşar kul
    • Facebook
Ynt: MKE FİŞEKLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2013, 14:57:23 »
Gökhan, öncelikle hoşgeldin. MKE'nin saçmalarını kullanmadım o konuda bir şey diyemem sana.

ben Çullukta, yaprak döneminde de iyi olan 32/8 mirage kullanıyorum. Sahtesiyle karşılaşmazsan gerçekten çok farkediyor fişek.

Bana sorarsan değişik markalarda 5er tane fişek al git düz kartona atış yap belirli mesafeden. Kendin karar ver derim.
Yoksa herkesin tecrübesi farklıdır. Yine de değerli abilerimiz yardımcı olacaktır konuda.
Mehmet GENÇ
1984 Kadıköy İSTANBUL    
Avcılık, bana babamdan kalan miras değil.. Oğluma olan borcumdur ...