Gönderen Konu: MAK KARARLARI RESMİ GAZETEDE  (Okunma sayısı 4545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Nejat YILMAZBAYHAN

• Dost Avcı
  • BUYUK LOKME YE....... BUYUK LAF ETME.....
MAK KARARLARI RESMİ GAZETEDE
« : 28 Mayıs 2013, 01:42:30 »

2013-2014 Av Sezonu Mak Kararları Resmi Gazete de yayınlandı.
av camiamıza ve avcılarımıza hayırlı olmasını dilerim..

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130526.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130526.htm
M.Nejat YILMAZBAYHAN
1969 BURSA

Çevrimdışı Yücel ATAY

• Dost Avcı
  • HERKEZE RAST GELE
Ynt: MAK KARARLARI RESMİ GAZETEDE
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2013, 02:30:20 »
harita daha çıkmadımı ?
Yücel ATAY
B Rh + 1985 BALIKESİR

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2013, 03:58:46 »
Neyse falimiz ciksin halimiz demekten başka birşey diyemiyoruz,paylaşım için teşekkürler Nejat abi.

Yücel harita daha yok
Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Mehmet GENÇ

• Dost Avcı
  • Bak bir bildiğim var. öl! demezse Tanrı, yaşar kul
    • Facebook
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2013, 18:34:45 »
teşekkürler bilgilendirme için
Mehmet GENÇ
1984 Kadıköy İSTANBUL    
Avcılık, bana babamdan kalan miras değil.. Oğluma olan borcumdur ...

Çevrimdışı Kurtuluş KARATAY

• Dost Avcı
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2013, 02:48:58 »
(4) Ýlan edilmiş genel ve devlet avlaklarında belirlenen kotalar; Bakanlığın belirleyeceği kurallar doğrultusunda,  2. maddede belirtilen avlanma süreleri içinde her gün, 4. maddenin 1. fıkrasında belirtilen günlük avlanma limitleri dahilinde “……. Avlağında Avlanma Ýzin Belgesi” alınarak avlanılabilir.
Genel ve devlet avlağında herhangi bir türe ait kota bitince o türün o avlakta avlanması yasaktır. Avlattırılan tüm türlere ait kotalar bittiğinde ise 2. madde de belirtilen avlanma sürelerine uyulmasına gerek kalmadan o avlak ava kapatılacaktır. Ava kapatılması durumu, bölge müdürlüklerinin web sayfasından duyurulacaktır..

ben mi yanlış anlıyorum yoksa genel avlaklar içinde mi izin şartı gelmiş... >:(... ve de burada av kalmadı deyip genel avlağı yani hepimizin avlağını ava kapatabilecekler mi....kaçınılmaz son (pek sayın bir duayenimizin ! dediği gibi''parası olan avlansın) geldi ya da gelmek üzere mi ...
Kurtuluş KARATAY
0 Rh + 1969 İZMİR

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2013, 14:26:23 »
gerçekten çok önemli işler yapıyormuşuz da haberimiz yok gibi geldi bana. yok ordan izin al, kotaya uy ...................... kota bitti paydos felan . ne bu yav ? avcının işi gücü bitti de, iş mi yaratıyoruz ona.  iki fişek atcak adam, bir sürü terane.
dikkat edermisiniz bohçacılar için bir şey var mı?  yasssak demekle iş bitiyor sanmaları ne kadar acı bir tiyatro olarak oynanıyor. bu arada varılmak istenen hedefe de varılmak üzere. işte o kota lafları varya. git özel avlağa, bas parayı, istediğin kadar vur. hani tepenin arkasından salıyorlar keklikleri; adama bir yardımcı , doldursun tüfekleri......... hatırladınız muhakkak. şimdi soruyorum bu görüntülerin avla ne alakası var.
   arkadaş ben av yapmak istiyorum. bunu sağla lütfen.
Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org