Gönderen Konu: Av Kulesinden Gece Bek Avlarım (2011-2012)  (Okunma sayısı 8369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadir USLU

• Dost Avcı
  • www.kanerotomotiv.com 0 216 375 12 57
Ynt: Av Kulesinden Gece Bek Avlarım (2011-2012)
« Yanıtla #15 : 10 Şubat 2012, 02:00:22 »
 ^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^  ^-^ Usta bir döndün pir döndün  :o :o :o :o Kutlarım seni .
Bek avcılığıda ayrıcalıklı bir avcılıktır,böylesi donanımda gayret ve emek ister,sende bu avın hakkını verenlerdensin .
Devamınada avların rast gelsin,seni izlemeye devam ediyoruz.
Kadir USLU
AB Rh + 1963 Pendik İSTANBUL

Çevrimdışı Mücahid KARAKUM

• Dost Avcı
« Yanıtla #16 : 10 Şubat 2012, 02:16:54 »
guzel kareler, sahane skor domuzlar.
yanliz bunu Buba Avcu gormesin,
garibimi kimseler dagdan indiremez,
senin kadar domuz vuracam diye.
Teşekkürler ömer bey, kimseyi dağda bırakma gibi bir niyetimiz yok :) herkes nasıbını alır.
Mücahit KARAKUM
1981 ERZİNCAN

• Dost Avcı
« Yanıtla #17 : 10 Şubat 2012, 02:29:02 »
Mücahid bey siz bu işin piiri olmuşsunuz tebrikler  ^-^ ^-^ ^-^ ^-^

Av kuleniz her avcının hayalinde ..Harika kareler paylaşım için teşekkürler  ^-^

Teşekkürler ekrem bey, sizlerede nasip olur inşaallah böyle domuzlar ve böyle bir kule yapma fırsatı doğar. Birsonraki sezonda gelebilme fırsatınız olursa buyrun gelin misafirim olun, seçin beğenin vurun. Saygılarımla 
Mücahit KARAKUM
1981 ERZİNCAN

• Dost Avcı
« Yanıtla #18 : 10 Şubat 2012, 03:52:45 »
Bizde sorana domuz avı yapıyoruz diyoruz .demek domuz avı böyle yapılıyormuş .Biz kopoylar ormanın sıklığında kovucular  çanları dahi tehlikede .Arazide açıkta karda rüzgarda bekle, bekleki köpeklerin önünden sana domuz çıkacak çıkacakta atacaksın uçan domuzu vuracaksın .Bizim avcılığımız avcılık değil çile imiş meğer.
Birde üstüne canımızda tehlikede ya domuz keserse, ya biri birini vurursa diye .

Kulubenin resmini görünce her halde Avrupa dedim ama köşede tofaşı görünce Türkiye imiş meğer dedim .Demek Türkiyede de böyle modern Avrupayi avcılık oluyormuş .Bunca yıldan sonra bunuda öğrendik .

Trabzonda mısır tarlalarında, domuz mısırı talan etmesin diye de bu usul kullanılır dı.

Ama olsun iptidaide olsa tehlikelide biz domuz avını böyle gördük böyle biliriz .

Avınız daim olsun, kazasız nice avlar . ^-^ ^-^

ne kadar anlamlı ve yerinde bir yazı... Kolay bir domuz avcılığı fotoğrafları gördük. Bu iş bana hiç gelmez...zevk alanlarada tabiiki söylenecek söz yok rasgele...
Merhaba serdar bey: Domuz avının kolay bir tarafı yoktur, bizim burdaki domuzların çobanıda yoktur ki bizim kulenin önüne sürsün de bizde vuralım...! Domuz avı zordur ve tehlikelidir önemli olan zor olanı başarmaktır  , biz bu işi yaparken siz sıcacık yatağınızda rüyalardasınız belkide vuracağınız domuzları görüyosunuz belkide çitten atlatıyosunuz... Adrenalin ve tehlike boyutuna gelirsek siz hiç domuzun ağzında silah patlattınız mı...! Size bir anımı anlatayım:-eksi 27 derce soğuk var aklımızdan zorumuz varya :) ayışığı da mükemmel boyutta görüntü süper gece sabaha karşı koca bir azılı yemleme yaptığımız alana doğru ilerliyor, tabi bilirsiniz devasa büyüklüğündeki bir domuzu gören bir avcı nekadar heyecanlanır kalbi nasıl atar dizlerim titremeye başladı azılı yanaştıkça heyecanım artıyor  atış mesafesine girdiğinde onu uzun süre izledim, sen benimsin dedim bismilah dedim tek kursunu buna gönderdim hedef yerini buldu bulmasınada hınzır çok büyük sağlam dumuz yaralı bir şekilde kendini çevliğe attı, tabi ben yerimden fırladım kan izinden bunu takip etmeye başladım elli mt sonra tam kucağına düştüm :) bana olduğum yerde iki tur attırdı çıkabileceğim bir ağaç da yok aksilik ya olacakya :) herneyse ama o an da içimden geçeni size itiraf edeyim :) söz vallaha daha domuza mermi atmayacam bırak benim peşimi coluk cocuğum var üç aylık yavrum evde bekliyo ama yok hınzırda kuyruk acısı var kudurmuş ensonunda kaçmakla kestaneyi kurtaramıyacamı anladım :) o an yere takılıp düştüğümmü ve namluyu koca azılının agzının içine soktuğumu ve tetiği azdiğimi hatırlıyom... on dadika boyunca kucak kucağa yattık domuzla nefesini yüzümde hissettim ve okadar çok terlemişim ki altımamı kaçırdım diye bir an süpelendim:):):) kısacası tehlikeli ve zor olan taraflarını defalarca yaşadım şansa hep ucuz yırtıyoz... Anlatmak istediğim o durki ben bu avı yıllardır yapıyorum severek ve her tehlikeli boyutunu göze alarak. Ayrıca bu çevlikde iki  tane o çok sevdimiz kopaylardan yitirdim, domuzun uçanınada attım kaçanın da attım...! kal sağlıcakla.       
Mücahit KARAKUM
1981 ERZİNCAN

• Dost Avcı
« Yanıtla #19 : 10 Şubat 2012, 04:13:38 »
avmı av;bek mi bek;domuz vurmak mı onada evet;

ya terlemek ve adrenalin ve o av ile bütünleşip soğuk soğuk terlerken nefesini tutup çıtırtının nerden ve kimden geldiğini anlamaka dına soluksuz kalırcasına o anı yaşamak???

bana ters ve zevksiz gelsede,ürün beki ve alan avcılığı adına skorlar süper.

rastgele...
^-^ ^-^ ^-^ ^-^ ^-^  ^-^ Usta bir döndün pir döndün  :o :o :o :o Kutlarım seni .
Bek avcılığıda ayrıcalıklı bir avcılıktır,böylesi donanımda gayret ve emek ister,sende bu avın hakkını verenlerdensin .
Devamınada avların rast gelsin,seni izlemeye devam ediyoruz.

Eyvallah kadir abi: sizin gibi tecrübeli avcıların yanın da ben usta değilim, kendi çapımızda birşeyleri yapmaya çalışıyoruz, daha öğrenecek avcılık adına çok şeylerimiz var ustalık ne hattimiz... Selam ve sevgilerimle. 
Mücahit KARAKUM
1981 ERZİNCAN

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2012, 04:30:50 »
Mücahid bey siz bu işin piiri olmuşsunuz tebrikler  ^-^ ^-^ ^-^ ^-^

Av kuleniz her avcının hayalinde ..Harika kareler paylaşım için teşekkürler  ^-^

Teşekkürler ekrem bey, sizlerede nasip olur inşaallah böyle domuzlar ve böyle bir kule yapma fırsatı doğar. Birsonraki sezonda gelebilme fırsatınız olursa buyrun gelin misafirim olun, seçin beğenin vurun. Saygılarımla 

Teşekkürler Mücahid bey kim istemezki böyle bir ortamda sizler gibi ustalarla tetik kesmeyi ama

zamanlar müsait olsa bu fırsat kaçırılmaz..Artı biz çulluklarda heyecan yapıyoruz bu dinozorlarla

karşılaşırsak ne olur bilmem :D

Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Ahmet BܓYܓKKOL

• Dost Avcı
  • Yüregi temiz delikanlı avcılara RASGELE
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2012, 04:55:20 »
mücahit kardeşim domuzları gafil  avlamışsın ben sevmiyorum gece avını.Kopoy sesi olmadan sarmaz.Ama seneye müsait olursa meralar biz gelip bir günde vururuz bu kadar domuzu sen canını sıkma.Allaha emanet ol rasgele.. ;D ;D ;D ;D ^-^ ^-^ O0 O0 O0
Ahmet BܓYܓKKOL
A Rh + 1983 TRABZON

• Dost Avcı
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2012, 05:02:31 »

ya terlemek ve adrenalin ve o av ile bütünleşip soğuk soğuk terlerken nefesini tutup çıtırtının nerden ve kimden geldiğini anlamaka dına soluksuz kalırcasına o anı yaşamak???

rastgele...
Yine kıskanmış halam..Yav sende köpekmi var sürek diyon çıtırtı diyon..Domuz avında köpeksiz çulluk vuruken bişey yok ama :D
Bu adam buraya kule yapmışta sanki domuzlar aha burda kule var önünden geçelimde bizi vursunlar diye hep ordanmı geçiyorlar,adamlar sadece foto kısmını atmış kopyu da boşuna beslemiyorlardır herhalde.. :D
Sonuçta diğer köpekli domuz avındada bir nevi bek yapıyorsun hatta etrafına bakıyorsun domuz gelirse hangi agaca çıkarım diye :D
Bu trofelik domuzları vurmak her avcının harcı değil gerçekten kıskanılcak bi av tekrar tebrikler...
Bana söz hakkı bırakmamıssınız ekrem bey:) Arkadaşlar bu domuz avının hep adrenalin ve tehlike boyutundalar... yahu bu av yaptımız alanda biz  vc ihtiyacını görürken bile rahat edemiyoz burda iki arkadaşın ihtiyacını giderirken donlarını çekerek kaçtını bilirim bunlardan biri de benim :):) birde derler ki insanın en rahatladığı yer tuvalattir :) burda domuzlar insanı afedersin  s.... de rahat bırakmıyorlar:) Tabi burda benim eksik anlatımlarım yani her karenin bir anısı vardır bunları anlatmadığım içinde arkadaşlara bizim foto görüntüleri zevksiz , ters gelebiliyor anlatmadık ki iki köpeğimiz kesildi bu çevlikde, domuzla defalarca burun buruna geldik sansa kurtardık... Domuz avının Bek avın da zor yanları var eksi 20 lerde beklerken sigara içmeden hiç konuşmadan o soğukta beklemek nasıl zevksiz olabiliyor anlamıyorum...! Ekrem bey siz gelin benim misafirim olun da sizlere o anın heyecanını yaşatalım saatlerce o domuzları izleme imkanı bulun, bazen sürekli onları izliyorum çok da zevkli oluyor... bazende en irisini seçip vurabiliyosunuz:) Bu bek avı çok ayrıcalıklı bir avdır herkese kapımız açık buyursunlar gelsinler. selam ve sevgilerimle.

Mücahit KARAKUM
1981 ERZİNCAN

Çevrimdışı Ali ALTINKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #23 : 10 Şubat 2012, 05:05:48 »
tebrik ederim Mücahid.yanlız tedbiri elden bırakmamak lazım her zaman. benim de ustalarımdan öğrendiğimi paylaşayım. '' eğer domuz direk size geliyorsa, göreceğiniz sadece kafasıdır. bu nedenle mesafeyi doğru tahmin edemeyebilirsiniz. bir anda yanınızda bitiverir.'' bu bakımdan çok dikkatli ve tetik olmak gerekir. böyle durumlarda heyecana yer olamaz, olmamalıdır.
sağlıcakla rasgele...  ^-^ ^-^ ^-^

Ali ALTINKAYA
AB Rh - 1952 Yenipazar AYDIN              www.yenipazarav.org

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #24 : 10 Şubat 2012, 06:18:51 »

rastgele...
Yine kıskanmış halam..Yav sende köpekmi var sürek diyon çıtırtı diyon..Domuz avında köpeksiz çulluk vuruken bişey yok ama :D
Bu adam buraya kule yapmışta sanki domuzlar aha burda kule var önünden geçelimde bizi vursunlar diye hep ordanmı geçiyorlar,adamlar sadece foto kısmını atmış kopyu da boşuna beslemiyorlardır herhalde.. :D
Sonuçta diğer köpekli domuz avındada bir nevi bek yapıyorsun hatta etrafına bakıyorsun domuz gelirse hangi agaca çıkarım diye :D
Bu trofelik domuzları vurmak her avcının harcı değil gerçekten kıskanılcak bi av tekrar tebrikler...
Bana söz hakkı bırakmamıssınız ekrem bey:) Arkadaşlar bu domuz avının hep adrenalin ve tehlike boyutundalar... yahu bu av yaptımız alanda biz  vc ihtiyacını görürken bile rahat edemiyoz burda iki arkadaşın ihtiyacını giderirken donlarını çekerek kaçtını bilirim bunlardan biri de benim :):) birde derler ki insanın en rahatladığı yer tuvalattir :) burda domuzlar insanı afedersin  s.... de rahat bırakmıyorlar:) Tabi burda benim eksik anlatımlarım yani her karenin bir anısı vardır bunları anlatmadığım içinde arkadaşlara bizim foto görüntüleri zevksiz , ters gelebiliyor anlatmadık ki iki köpeğimiz kesildi bu çevlikde, domuzla defalarca burun buruna geldik sansa kurtardık... Domuz avının Bek avın da zor yanları var eksi 20 lerde beklerken sigara içmeden hiç konuşmadan o soğukta beklemek nasıl zevksiz olabiliyor anlamıyorum...! Ekrem bey siz gelin benim misafirim olun da sizlere o anın heyecanını yaşatalım saatlerce o domuzları izleme imkanı bulun, bazen sürekli onları izliyorum çok da zevkli oluyor... bazende en irisini seçip vurabiliyosunuz:) Bu bek avı çok ayrıcalıklı bir avdır herkese kapımız açık buyursunlar gelsinler. selam ve sevgilerimle.

Mücahid bey benim zaman meselesi var ama   kırkyılda bir domuz gören Vahdet abim gidebilir zamanı da bol muhabbetide bol hem bu arada domuzda görmüş olur halacıgım :D
Þakir abide geldimmi ne romanlar ne hikayeler yazılır orda :D
Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Fatih DADAK

• Dost Avcı
« Yanıtla #25 : 10 Şubat 2012, 17:03:49 »
Çanagına kodikimin domuzlarından bir tane vursamda buradaki Yabancı dostlarıma yedirsem olmiyi...

Mr Keny abim  bana küçük dişi domuz vur o makbuldur diyor yani erkek domuz görmemiş bir dişi çoçuk boza domuz vurursan Konyaya yollarsan diyom heheheheh

Avın Daim olsun....

( Gözlükcü  Bizde Domuz avına çıkalım yan yana art arda.. Mücahit agzında patlaşmış silahı bizde gubeginden patlatırız....  )
Fatih DADAK
1978 Meram KONYA

Çevrimdışı Ömer SܓMER

• Dost Avcı
« Yanıtla #26 : 10 Şubat 2012, 17:10:14 »

rastgele...
Bana söz hakkı bırakmamıssınız ekrem bey:) Arkadaşlar bu domuz avının hep adrenalin ve tehlike boyutundalar... yahu bu av yaptımız alanda biz  vc ihtiyacını görürken bile rahat edemiyoz burda iki arkadaşın ihtiyacını giderirken donlarını çekerek kaçtını bilirim bunlardan biri de benim :):) birde derler ki insanın en rahatladığı yer tuvalattir :) burda domuzlar insanı afedersin  s.... de rahat bırakmıyorlar:) Tabi burda benim eksik anlatımlarım yani her karenin bir anısı vardır bunları anlatmadığım içinde arkadaşlara bizim foto görüntüleri zevksiz , ters gelebiliyor anlatmadık ki iki köpeğimiz kesildi bu çevlikde, domuzla defalarca burun buruna geldik sansa kurtardık... Domuz avının Bek avın da zor yanları var eksi 20 lerde beklerken sigara içmeden hiç konuşmadan o soğukta beklemek nasıl zevksiz olabiliyor anlamıyorum...! Ekrem bey siz gelin benim misafirim olun da sizlere o anın heyecanını yaşatalım saatlerce o domuzları izleme imkanı bulun, bazen sürekli onları izliyorum çok da zevkli oluyor... bazende en irisini seçip vurabiliyosunuz:) Bu bek avı çok ayrıcalıklı bir avdır herkese kapımız açık buyursunlar gelsinler. selam ve sevgilerimle.

Mücahid bey benim zaman meselesi var ama   kırkyılda bir domuz gören Vahdet abim gidebilir zamanı da bol muhabbetide bol hem bu arada domuzda görmüş olur halacıgım :D
Þakir abide geldimmi ne romanlar ne hikayeler yazılır orda :D

Yav sen Mucahit'in canina mi kastin var.
onerdigin adamlara bak,
Biri cadirci,
Oburu @#$%^&(*$&%^(
bilmem anlatabildimmi.
Ben avin membaginda bas edemiyorum bunlarla,
Sen Mucahit'i atacan kurtlar sofrasina.
Vallaha CITIV CITIV YEGLEG benden soylemesi.

Saka bi yana, ne malzeme cikar bize beee,
Vallaha boyle bi organizasyon yapmak lazim aslinda.
Hadi bakalim aganin eli tutulmazmis,
Buba Avcu'nun dedigi gibi,
"meydan mal gorsun" bakam
Ömer SܓMER
B Rh + 1967 Alaska ABD

Çevrimdışı Kenan PAZARLI

• Dost Avcı
« Yanıtla #27 : 10 Şubat 2012, 17:29:14 »
gerçektende güzel bek avları ve güzel domuzlar vurmuşsunuz tebrikler , daim olsun...
Kenan PAZARLI
B Rh + 1967 B.Çekmece İSTANBUL

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

• Dost Avcı
  • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
« Yanıtla #28 : 11 Şubat 2012, 02:33:39 »
Maşallah Güzel avlar olmuş..
Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Dost Avcı
  • VARLIĞIM, YܓCE TܓRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..
« Yanıtla #29 : 11 Şubat 2012, 02:55:22 »
Mücahit bey anlatmak istediğim konu köpekli avcılık, kovma, adrenelin, koşma, mücadele avcılığı benim demek istediğim, bek yerlerinde geceler boyunca bekleyerek, hayvanın bir an duraksadığında istediğiniz yere sokulan kurşun avcılığı değil...

Yooo bizde uyumuyoruz yada çitlerden atlamıyoruz, belkide bizim meralarda mücadele verdiğimiz saatlerde, ellerimizin ve yüzümüzün karaçalılar tarafından çizildiğinde siz yatağınızda mışıl mışıl uyuyorsunuz...
Ben köpeksiz ava ömrüm boyunca toplasanız belki 10 defa gitmemişimdir,bu bağlamda bana avı yaptıran köpektir...
Sözlerimi yanlış anlamayın ben köpeksiz domuz avının yani bek avının çok kolay ve çok basit olduğu kanaatindeyim, ben zoru severim... sizde'' önemli olan zoru başarmaktır'' demişsiniz evet bekte başarmışsınızda :)
sizde sağlıcakla kalın...
Serdar BAKAL  542 562 36 73
1982 Bandırma BALIKESİR

CADIGİ