Gönderen Konu: Lütfen akıl,nasihat istiyorum.....  (Okunma sayısı 8503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ethem EYİLER

• Dost Avcı
Ynt: Lütfen akıl,nasihat istiyorum.....
« Yanıtla #15 : 25 Ocak 2011, 05:14:25 »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kaptan köşküne yakın yerde tamamlamışlardır yolculuğu  :D :D :D
Ethem EYİLER
1968 ANTALYA

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

• Dost Avcı
  • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
« Yanıtla #16 : 25 Ocak 2011, 05:33:14 »
Vahdetim Ustam bir gün sen beni kahrımdan öldürecen. :D  :D  :D :D
Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77

Çevrimdışı Vahdet TOKAY

• Dost Avcı
    • Google'a sor o beni tanıyor:):):)
« Yanıtla #17 : 25 Ocak 2011, 05:36:58 »
Vahdetim Ustam bir gün sen beni kahrımdan öldürecen. :D  :D  :D :D

ayol ben ne dedim ki şimdi,sadece ahmet arkadaşa yol gösteriyordum dilimin döndüğünce.
vallaha bilsem anadilim gibi anlatmazmıyım çingenece derdimi :):):)

sende bi ömürsün yaaa...

öl sen emi :):):)
Vahdet TOKAY
B Rh + 1962  EDİRNE     0 533 779 20 08
https://skydrive.live.com/?sc=photos

UYMAZSA

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Dost Avcı
  • Browning phoenix Franchi black magic
« Yanıtla #18 : 25 Ocak 2011, 05:48:10 »
aslında bu soruya herkes çok güzel cevaplar vermiş bende bişeyler eklemek isterim;
kainatın içinde herşey iyilik ve güzellik içindemi yerini almış?
kesinlikle hayır bazı şeyler malesef dramatik,birinin var olması diğerinin ölümüne bağlı...
bazıları avlanmak için yaratılmış bazıları av olmak için...
av köpeği ile av hayvanıda aynı...
hayatta herzaman akıl herşeyi yönlendiremez,bazen canlıları güdüleri yönlendirir,en akıllısı olan insanı bile.......
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus MERSİN

Çevrimdışı Ahmet SERBEST

• Dost Avcı
  • avcılık süper bir terapidir...
« Yanıtla #19 : 25 Ocak 2011, 14:09:17 »
sevgili ahmet;konun ilginç değil belki ama inan ki bizleri de buna karşı görüşte olanlarıda hep ilgilendiren yanı olan nazik bir konu.

gerek dinii,gerek hayvan hakları,veya çevreciler!!! ve tabbiiki biz avcılar için hiç tartışması bitmeyecek bir konu.

yaradılanı severiz yaradandan ötürü denir ya,bende bunu hayvansever!!! ler için benimseyip kullanıyorum :):):)
anlayan neanlıyorsa odur...

benimde benzer bişey gökçeada keklik avından dönüşte gemide denizin orta yerinde geldi başıma,araç dışında sigara içiyoruz,ve aracta köpeklerimizi suladık doyurduk,bu arada terlerini felanda silip temizleyerek dinlenmelerini sağlıyorken ardımızda bir özel oto içinde yaşlıca bir hanım ve genç bir bayan ile araçlarında kafeste saka kuşu! ve bize verilen tepki, saklı saklı ama duyabileceğimiz şekilde!!! güya biz caniyiz ve av avlayarak hayvan öldürüyoruz,ve köpeklerimize de eziyet ediyoruz.

bende onların hesabı ile duyacakları şekilde kendi kendime söylenerek!!!

a... koyduğum or..puları hayvansever geçinip çatır çatır et yerler,hayvan beslerler üstelik kafeslerde hemde altından,oda yetmez gibi bide zorla seyahate çıkarırlar,sakalar doğada hep altın kafeslerde yetişir ya,deyince denizde miller geçmek bilmedi,kaçıncı katta tamamladıysalar yolculuklarını.

keşke sende direkten temasa geçip en son düşüneceğin şeyi ilkten söyleseydin adabınca :):):)

sağlıcakla...

Abi her düşüncelerine cevap verdiğim için sildilerya konularını niye siliyorsunuz ne güzel tartışıyorduk dedim?.........
Ahmet SERBEST
0 Rh + 1975 Çorlu TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Serkan KARTALKAYA

• Dost Avcı
« Yanıtla #20 : 25 Ocak 2011, 15:23:10 »
dun haberlerde vardı taksım meydanında hayvan hakları savunucuları besledıklerı kopeklerle yuruyustelerdı bır bayanın elınde guzelde bır setter gorunce ınanın uzuldum o taksım meydanını hak etmıyor o sımdı meralarda culluk koklasa ne mutlu olacak garıbım kımlerın elıne dusmus
Serkan KARTALKAYA
A Rh + 1982 Kağıthane İSTANBUL      

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #21 : 25 Ocak 2011, 22:12:59 »
Ahmet abi tek av konusu değil tüm konularda konunun ehli olmayanla tartışmaya girilmez,konun ehli olmayan kişi bilinçsiz konuşur..
Yukarıda da örnekler verilmiş kasaptaki etler sanki narenciye bahçesinde üretiliyor!!

Her köpeğin ve canlının dünya da iç güdüsel bir görevi var onu yerine getirince mutlu olur!
Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Ekrem GܓNGÖRMEZ

• Dost Avcı
« Yanıtla #22 : 25 Ocak 2011, 22:25:23 »
sevgili ahmet;konun ilginç değil belki ama inan ki bizleri de buna karşı görüşte olanlarıda hep ilgilendiren yanı olan nazik bir konu.

gerek dinii,gerek hayvan hakları,veya çevreciler!!! ve tabbiiki biz avcılar için hiç tartışması bitmeyecek bir konu.

yaradılanı severiz yaradandan ötürü denir ya,bende bunu hayvansever!!! ler için benimseyip kullanıyorum :):):)
anlayan neanlıyorsa odur...

benimde benzer bişey gökçeada keklik avından dönüşte gemide denizin orta yerinde geldi başıma,araç dışında sigara içiyoruz,ve aracta köpeklerimizi suladık doyurduk,bu arada terlerini felanda silip temizleyerek dinlenmelerini sağlıyorken ardımızda bir özel oto içinde yaşlıca bir hanım ve genç bir bayan ile araçlarında kafeste saka kuşu! ve bize verilen tepki, saklı saklı ama duyabileceğimiz şekilde!!! güya biz caniyiz ve av avlayarak hayvan öldürüyoruz,ve köpeklerimize de eziyet ediyoruz.

bende onların hesabı ile duyacakları şekilde kendi kendime söylenerek!!!

a... koyduğum or..puları hayvansever geçinip çatır çatır et yerler,hayvan beslerler üstelik kafeslerde hemde altından,oda yetmez gibi bide zorla seyahate çıkarırlar,sakalar doğada hep altın kafeslerde yetişir ya,deyince denizde miller geçmek bilmedi,kaçıncı katta tamamladıysalar yolculuklarını.

keşke sende direkten temasa geçip en son düşüneceğin şeyi ilkten söyleseydin adabınca :):):)

sağlıcakla...

Wahdet abi çok güzel betimleme yapmışssın :D :D
Ekrem GܓNGÖRMEZ
1978 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Vahdet TOKAY

• Dost Avcı
    • Google'a sor o beni tanıyor:):):)
« Yanıtla #23 : 26 Ocak 2011, 03:55:32 »
sevgili dostlar,amacım ahmet arkadaşımızın konusunun suyunu kaçırmak değil,argo lanse etmek hiç değil,beni yanlış tanıtacak cümlelerle bezenmiş yazı yazıp beni değişik lanse edecek bi üslup ile yazışmak ve kötü örnek olmak hiç değil amma;
elimde olmadan ve bilerek ve yerinde de isteyerek içinde yaşadığım toplumun olgusu olarak iç içe yaşadığım kültürlerin alıntılarını bazen bende kullanıyorum tepki vermek istediğimde.biliyorum çok kötü bişey ama,bazen çözüm oluyor.

yazımda geçen olayda yerli yerinde kullandığım ve bazen kendime güldüğümde olan argo ve küfürleri evet kullandım.

serkan ve ekrem arkadaşların dedğinde de haklılık payı çok var.bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı bırak ahkam kesenlere bazen gerekiyor,ve bende o zengin kültür birikimlerimizden incilerle süslemeler yaptığım oluyor.

ilgisiz kişilerle gerçektende tartışmak çok zor,neredeyse imkansız.bende ilaç niyetine bulunduruyorum:):):)

saygılarım ile...
Vahdet TOKAY
B Rh + 1962  EDİRNE     0 533 779 20 08
https://skydrive.live.com/?sc=photos

UYMAZSA

Çevrimdışı Ethem EYİLER

• Dost Avcı
« Yanıtla #24 : 26 Ocak 2011, 04:30:12 »

Keşke hayvan severler veya doğayı severler ile birlikte avcı grupları, doğayla içiçe bir ortamda  iki günlükte olsa bir etkinlik düzenleyebilsek. Ýşin gerçeği oralarda daha da ortaya konur ve kimin neyi ne kadar sevdiği daha güzel görünür diye düşünüyorum.

Yeri zamanı gelincede kötü sözleri hak edenlere kenarda sessizce bekleyecekte deyiliz.

Avcı olmama ne kadar saygı gösterilirse,hayvan severede okadar saygı gösteririm.   
Ethem EYİLER
1968 ANTALYA