Gönderen Konu: Tek Tıklamayla Resim Küçültme Programı (AvcıSayfamız Resize640x480)  (Okunma sayısı 14816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih BAYRAKTAR

• Administrator
  • Sanal Avcı
    • Avcı Sayfamız
      Forumumuza resim yüklerken resimlerimizin boyutunu küçültmenin kolay yolunu hep aramışızdır. Artık resimlerimizi tek bir tıklama ile "AvcıSayfamız Resize" programı sayesinde 640x480 boyutunda küçültebiliriz. Tek yapmamız gereken aşağıdaki anlatımı takip ederek Avcı Sayfamız için yazılan bu küçük programı bilgisayarınıza kurmak. Sonrasında isterseniz tek bir tane resmi, isterseniz aynı klasörün içindeki birden çok resmi yalnız tek bir tıklama ile 640x480 boyutunda küçültebilirsiniz.

Program Anlatımı

1) Öncelikle aşağıda "Download(Ýndir)" yazan linkten "AvcıSayfamız Resize640x480" programını indiriyoruz.(Boyut:26kb)

2) Rar dosyasının içindeki "Avcısayfamız Resize Setup" klasörünü çıkartıp klasörün içindeki "Setup" programını tıklıyoruz.(Eğer Kurulum başlamazsa aşağıdaki "ÖNEMLÝ NOT" kısmına bakınız)

3) Açılan "Resize Program Kurulumunda" "Yüklemeyi Başlat"ı tıklıyoruz.

4) "Program Başarıyla Yüklendi" uyarısını görünce "Tamam"ı tıklayıp kurulumu bitiriyoruz.

5) Programın kurulumu tamamlandı. Þimdi de küçültmek istediğimiz resim veya resimleri seçerek "Sağ Tuş" tıklıyıp "Resize(640x480)" tıklıyoruz. (Seçtiğiniz resim sayısına göre küçültme işleminin süresi uzayabilir)

ÖRNEK: Programımız, küçülttüğümüz resimlerin orjinal hallerini bozmayıp aynı resimden 640x480 boyutunda yeni bir resim yaratıyor. Bu şekilde ister tek bir resim isterseniz bir seferde birden çok resmi "TEK TIKLAMA" ile 640x480 boyutunda küçültebilirsiniz  

ÖNEMLÝ NOT:
Programın kurulması için bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework yüklü olmalıdır. "Setup" çalışmıyorsa lütfen aşağıdaki linkten Microsoft'un sitesini ziyaret ederek Framework yükleyin.
Microsoft .NET Framework Sürüm 2.0 Yüklemek Ýçin Tıklayın

.:TEÞEKKÜR:.
Yoğun iş temposunda Avcı Sayfamız için zaman ayırıp bu programı hazırlayan Bahadır BABALI'ya tüm Avcı Sayfamız ailesi adına teşekkür ederiz.

« Son Düzenleme: 08 Eylül 2009, 10:14:59 Gönderen: Fatih BAYRAKTAR »
Fatih BAYRAKTAR
Teknik Sorumlu
0 Rh - 1985  Karamürsel KOCAELİ

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı
  • " SEVGİ-SAYGI-HOŞGÖRܓ "
             Arkadaşlar bu programı aile dostumuz olan Bahadır'a rica ettik bizleri kırmayıp Fatihin de demiş olduğu gibi yoğun iş temposunun arasında bizler için vakit ayırıp yaptı,öncelikle Bahadır'a çok teşekkür ediyorum bir kere daha.
             Fatih tüm netliği ile programı anlatmış,genede takıldığınız yer olursa her zaman yardıma hazırız.Bu program sayesinde fotoğraf sitelerine yükleme yapmamızın zamanı çok kısalmış ve yükleme yaparken ki 640-480 seçeneğini işaretlememize gerek kalmamıştır.
            Tüm üyelerimize bu programı kullanmayı yaygınlaştırırsak fotoğraf boyutu konusunda ve foto yüklenmesi konusunda problemimiz kalmayacaktır,tüm avcısayfamız üyelerine hayırlı olsun..
Cem ALOĞLU
A Rh + 1968 Karamürsel KOCAELİ

Çevrimdışı Beytullah PINARCI

• Dost Avcı
          Bizleri her konu'da olduğu gibi bu konu'dada aydınlattığınız için teşekkürler.Kesinlikle faydalı bilgiler çok arkadaşlarımız faydalanacaktır.Faydalı olacağı kanısındayım,avcı sayfamız üyelerine hayırlı olsun. O0
Beytullah PINARCI
AB Rh - 1962 BURSA

Çevrimdışı Vet.Hek.Hamit AKSAKAL

• Veteriner Hekim
  • *
Site yönetimine bu faydalı bilgiler ve iş dolayısıyla çok teşekkürler,
Programı yükledim ve denedim,resmi 640x480 boyutuna indirdi ama bu resmi kopyala yapıştır ile foruma atamadım!
Bu resmi foruma nasıl yükleyebilirim acaba?
Veteriner Hekim Hamit AKSAKAL
A Rh + 1981 Yenice ÇANAKKALE           0 532 492 52 01

Çevrimdışı Cem ALOĞLU

• Dost Avcı
  • " SEVGİ-SAYGI-HOŞGÖRܓ "
             Biz teşekkür ederiz Hamit dostum,bu resim eklemeyi kolaylaştırmak için fotoğrafları forumda yayınlanan boyutlara getirmemize yarayan,ayrıcada fotoraf yükleme sitelerinde daha çabuk yüklenmesi için küçülten bir program.Aşağıdaki linkte fotoğraf ekleme açıklanıyor genede takıldığın nokta olursa yardımcı oluruz. ;) :)
http://www.avcisayfamiz.com/forum/index.php?topic=367.0
Cem ALOĞLU
A Rh + 1968 Karamürsel KOCAELİ

Çevrimdışı Vet.Hek.Hamit AKSAKAL

• Veteriner Hekim
  • *
Tamam anladım Cem abi,bu program image de bize zaman kazandırmak için yapılmış,bayada iyi olmuş,
image de 40 saat beklemeyeceğiz artık!Yapan arkadaşın eline koluna sağlık,
Sabah sabah daha ayılamamışım ben heralde ;) :) :) :)

ilk resim benden olsun,çok hızlı yükledim valla! :)

« Son Düzenleme: 08 Eylül 2009, 13:59:28 Gönderen: Hamit AKSAKAL »
Veteriner Hekim Hamit AKSAKAL
A Rh + 1981 Yenice ÇANAKKALE           0 532 492 52 01

Çevrimdışı Ali İŞLEMECİ

• Administrator
    • Avcı Sayfamız

Süper bir proğram olmuş proğramı bizim için yapan Bahadır BABALI'ya ve Mühendisim Fatihe çok teşekkürler.

Adım adım takip edildiğinde çok kolay  http://www.imageshack.us  sitesinde'de hızlandırılmış oluyor ikinci kazancımız bundan sonra bütün fotoğraflar 640 x 480 olarak atma kolaylığı gelmiş oldu tebrik ederim beyler emeğinize sağlık...!
Ali İŞLEMECİ
A Rh + 1961  İSTANBUL

Çevrimdışı Hakan CENGİZ

• Dost Avcı
hay allah razı olsun sizlerden...valla çok güzel olmuş...elleriniz dert görmesin....
Hakan CENGİZ
A Rh + 1971 AYDIN

Çevrimdışı Arslan BOZKURT

• Dost Avcı
Abartısız 10 yıldır internet kullanıyorum photoshop başta olmak üzere birçok resim düzenleme programını kullanabiliyorum,sizlere samimiyetle söylüyorumki ben bu kadar basit ve kullanışlı bir program ne gördüm nede kullandım sadece bizim üyelerimiz için değil tüm internet siteleri ve resim yükleme işlemleriyle uğraşan herkes bu programı kullanmalı,yapan arkadaşımızın ellerine sağlık emeğinin karşılığı ödenmez..
Fatih müdürüm sanada ayrıca teşekkür ederim güzel sunumun ve anlatımın için..
Arslan BOZKURT
A Rh - 1980  Havza SAMSUN

Çevrimdışı Bayram ERDEM

• Dost Avcı
teşekkürler
Bayram ERDEM
1969 BALIKESİR

Çevrimdışı Cengiz BUDAK

• Dost Avcı
  • BܓYܓK LOKMA YUT BܓYܓK LAF ETME
Teşekkürler gerçekten zamanı kısaltan beklemekten kurtaran bir program.
Cengiz BUDAK
A Rh + 1962 KOCAELİ    0 532 701 26 77

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Dost Avcı
Emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkürler.Teknolojinin nimetlerinden biz avcılarda yararlanmalıyız sanırım.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Ömer SܓMER

• Dost Avcı
Emegi gecen herkese cok tesekkurler. Bunadan sonraki paylasimlar cok daha hizli ve kolay acilabilir olacak desenize :)
Ömer SܓMER
B Rh + 1967 Alaska ABD

Çevrimdışı Volkan YAMAN

• Dost Avcı
  • İYİ KÖPEK AV , KÖTܓ KÖPEK YOL YAPTIRIR ...
hay allah razı olsun sizlerden...valla çok güzel olmuş...elleriniz dert görmesin....
^-^
Volkan YAMAN
0 Rh +   1978  BURSA                               @ 541 213 1978

Çevrimdışı Erkan TURHAN

• Dost Avcı
  • DURANA ATAN ET AVCISI; KAÇANA ATAN ZEVK AVCISIDIR
Teşekkürler Fatih.
Erkan TURHAN   0533 458 68 17  Bayrampaşa İSTANBUL. 1974
Terazidere avcılar klübü
<a href="http://hizliresim.com/ynPa80">[img width=320 height=240]http://i.hizli